Meta: Tom Doshi 6 muaj më parë më tha se kunati i Berishës donte ta vriste. Tani ka ndryshuar version

March 3, 2015 11:23

Meta: Tom Doshi 6 muaj më parë më tha se kunati i Berishës donte ta vriste. Tani ka ndryshuar version

Kryeparlamentari Ilir Meta ka reaguar pas akuzave të Tom Doshit, se ai ka urdhëruar vrasjen e ish-deputetit socialist.

Sipas tij, Doshi i ka thënë gjashtë muaj më parë se donte ta vriste kunati i Sali Berishës.

Nuk jam habitur aspak nga akuzat e deputetit Doshi pas përjashtimit të tij nga PS, veprim që e mbështes plotësisht.

Kjo, sepse është një veprim mjaft i qartë për të ndarë njëherë e mirë politikën nga shantazhi dhe për t’i dhënë fund presionit mbi qeverisjen.

Lidhur me versionin e djeshëm, mund t’ju them që nuk habitem me të, sidomos pas vendimit të grupit të PS-së.

Unë pjesën serioze e kam konsumuar prej muajsh, pra shqetësimin e deputetit në fjalë.

Pra, versionin e parë, të bërë të ditur prej tij dhe personave përgjegjës, se ndaj tij po përgatitej një atentat, ku porositësi dhe financuesi ishte kunati i zotit Berisha, Agim Rama, i cili, sipas Dosjit, do të paguante 500 mijë euro për vrasjen e tij dhe Mhill Fufin, për të krijuar destabilitet dhe për të krijuar alibine se pas qendron Ilir Meta.

Unë pas këtij denoncimi jam takuar me ministrin Saimir Tahiri dhe kryeprokurorin Adriatik Llalla dhe ka kërkuar marrjen e masave për zbardhjen e akuzave dhe vënien para përgjegjësisë të personave përgjegjës.

Por, deri më dje, personi që ka penguar zbardhjen e çështjes, ka qenë deputeti Tom Doshi.

Tashmë ai i ndërron versionet çdo gjashtë muaj, sipas interesave të tij politike.

Unë inkurajoj prokurorinë të zbardhë gjithë të vërtetave, ndërkohë që deputeti në fjalë është penguesi kryesor për zbardhjen e këtyre të vërtetave”, ka thënë Meta.

Ai thotë se nuk ka asnjë fakt apo dëshmitar që mund të implikojë atë në një skenar të tillë.

March 3, 2015 11:23
Komento

17 Komente

 1. vlora.al March 3, 11:28

  Ore ngelet gjithe brockulla ,asgje konkrete ,dihet se jeni te gjithe hajduta dhe kriminela me mandat

  Reply to this comment
 2. Ela March 3, 11:33

  Po ky e njeh turpin apo jo? Si ka surrat e del neper intervista. Ky maskara duhet te ishte zhdukur nga politika. Ai qe u vra ne 2013 ne Lezhe po ruante Monen se kishte thesin me leke per blerjen e votave. Dhe sigurisht leket nuk i kishte nga shtepia e vet, por mi kishte vjedhur mua e gjithe shqiptareve, kishte vjedhur mireqenien tone.
  Prandaj MBYLLE HALEN E MOS FOL!

  Reply to this comment
 3. antienveri March 3, 11:44

  KUR POLITIKA JONE KOMBETARE DREJTOHET NGA “TEFTERET” E LIKE FLORIRIT

  Me pare edhe TRADITORI i LSI-se, Dritan Prifti ishte ai qe alarmoi shoqerine shqyptare per atentate dhe frikesime ndaj familjes se tij, tani del edhe TRADITORI i PS-se Tom Doshi qe ka shkelur MUTIN e Like Floririt dhe po alarmon perseri shoqerine tone civile per atentate dhe puce mafioze qe vijne perseri nga LSI-ja.

  PSE DUHET T’I BESOJME ILIR METES?

  kur mileti e pa me TEFTERIN ne videon e Drtian Priftit si e kerkonte me epsh te papare rryshfetin dhe me pas mohoi cdo gje duke i shpetuar Drejtesise me fintet enveriste te Adrian Fullan Kusarit, te ketij hajduti te pacipe teThesarit te Bankes se Shtetit qe edhe ky i shpetoi Drejtesise ne bashkepunim me Rilindjen Socialiste duke bashkevepruar me Edvinin dhe Liken tamam si nje bande banditesh te kohes se Qepes te Al Kapones ne Cikagon e vitit 1930 ne SHBA.

  PSE DUHET T’I BESOJME ILIR METES?

  qe e ka vertetuar ashiqare se eshte MAESTRO per te inskenuar historira alla Spartak Braho si nje prokuror me ekspereience i Kohes se Qepes te Enver Hoxhes kur kjo MONSTER e pa se qe te mbante pushtetin per familjen e tij i duhej te eliminonte konkurencen brenda Partise.

  Prandaj edhe ka ardhur koha qe kjo bande mafioze qe ka kapluar politiken tone kombetare te largohet sa me shpejte me hir apo me pahir, pavaresisht qetesise artificiale qe kerkojne te krijojne nderkombetaret me deklaratat e tyre te njohura kur shpallnin Sali Berishen si:

  BURRE SHTETI

  Reply to this comment
  • gjermani i fundit March 3, 12:24

   Deftere, Deftere me D, çekan me ç, jo me Q. Zbulova se Qepa me Q jo me ç e largon gripin. Ishim mire me Qepen, por Ramizi u tregua legen. Na tha qe Enveri mburrte shume pataten, se ishte dhe gjelle dhe buke dhe ne iu sulem patateve dhe n’a u be mendja Patate.

   Reply to this comment
   • antienveri March 3, 13:14

    Osman apo Asmon? Tiranas apo Tirons? Garib apo Garip? Armiku i Klases apo i Kllases? Gjuha skipe apo shqype? Popull skipetar apo shqyptar?

    THIS IS A QUESTION!

    Reply to this comment
 4. Ballist i PENDUAR. March 3, 11:57

  Eshte shume e veshtire te Sjellesh ,
  FLAKEN e te Vertetes ,
  ne mes te Turmave ,
  Pa djegur , ketu Ose Atje ,
  nje Njeker ose nje Paruke .

  Uretja e te Majteve per Ilir Inetgrusin ,
  eshte e justifikuar me Moralin e ndershmerise Komuniste .
  e DREJTE ?
  MORALISHT PO ,
  Aktualisht , dhe realisht JO .
  sI MUND te besh opozite Sali

  Reply to this comment
 5. naim March 3, 12:14

  Mbydhe gojen more mascara se nukje asnjefije ma mute I mire se sali serbi as ti hajdute me damke,ju ju shofte fara e jujve e te gjithe politikanvet qe na qeverisni hora ,maskareje hajduta ,keto fjale per ju nuke jane asgja e nuke u bajne fajde ,kryeminela.

  Reply to this comment
 6. LOVE March 3, 12:50

  “Nuk jam habitur aspak nga akuzat e deputetit Doshi pas përjashtimit të tij nga PS, veprim që e mbështes plotësisht…me kete do te thote “Jam une ideatori ,une e perjashtova
  ….është një veprim mjaft i qartë për të ndarë njëherë e mirë politikën nga shantazhi dhe për t’i dhënë fund presionit mbi qeverisjen….dhe me kete do te thote :Vetem une dhe askush tjeter ka eskluziven per presion dhe shantazh mbi qeverisjen

  Meta he he ,mos e merr kaq seriozisht , se pas dy vjetesh ben Haleance me partine e Doshit
  ja ke marre doren ngjalave 😛

  Reply to this comment
 7. Cjapi March 3, 13:12

  Eshte me mire dhe me e ndershme te hash buke te zeze dhe qepe,apo ushqime me racion, se sa te mos dish ne se do mund te rrosh apo jo,.. apo tja heqi vetes, se dikur me qepe, shikimi dhe mendja ishin ne rregull, kurse tani trute jane plot me patate..!

  Reply to this comment
 8. Sallakja March 3, 13:19

  Shikoni,
  si funksionon ne politiken shqiptare.
  Toma, mendon se dikush mund ta vrase (arsyja nuk dihet)
  ose ka ndonje prove, ose llafe kafenesh, ose ka nuhatje,
  ku ta dishe ? E c’ben i shkreti Tom ? Nuk vete te ankohet,
  te qaje hallin, apo denoncoje ne organin kopetente sic duhet
  te veproje cdo qytetare normal, aq me shume nje parlamentare.
  Por vete te qaje hallin tek …….Marlon Brando.
  Sic duket Toma mendon se keshtu punet zgjidhen me shpejte
  se sa me policine apo prokurorine.
  Duke qene se Toma eshte i vjeter ne poliiken shqiptare, kam idene
  se e di se si duhet te veproje ne te tilla raste, e mua nuk me mbetet
  gje tjeter vecse ti jap te drejte.

  Reply to this comment
 9. Popull March 3, 14:23

  MEDIA SHQIPTARE DUHET TE HAPI NJE OFERTE ELEKTRONIKE, ME PYETSORE TE NIVELIT AKADEMIK, DHE TU AFROJE MUNDSINE INTELEKTUALEVE DHE SHQIPTAREVE TE VERTETE, BIJEVE DHE BIJAVE ME TE MIRA TE KETIJ POPULLI,KUDO QE NDODHEN, BRENDA DHE JASHTE VENDIT PER SRUDIME APO EXPERIENCA, DIASPORES PO ASHTU, DHE TI AFROJE NJE MUNDESI QEVERISE RAMA PER TE QEVERISUR ME BREZIN E RRI, ME NJEREZIT ME BRILANTE QE KA KY KOMB. DHE JU GARANTOJ JANE SHUM TE TILLE NEPER BOTE, QE PADYSHIM DO TE AFROHEN NE SE NE SHQIPERI DO TE NDODHE NJE REVOLUCION MBAREKOMBETAR KUNDER KRIMIT DHE KRIMINELEVE NE PUSHTET, KUNDER KONDRABANDES DHE KONDRABANDISTEVE NE PUSHTET.

  NE SE KJO NUK NDODHE DHE SOT, NESER NE PUSHTET DO TE KENI PERSERI SALI BERISHEN, LULEZIM BASHEN DHE ILIR METEN.

  ESHTE KOHA QE INTELEKTUALET E VERTETE TE MENDOJNE PER NJE ZGJIDHJE URGJENTE DHE JO PER TE NDERUAR KARIGET E MOSTRAVE QE NA DREJTOJNE
  PREJ 25 VJETESH. MOSTRAT E POLITIKES NANO, BERISHA. META. BRAHO, RUCI, IMAMI, POLLU, DULE, RISTANI, GJINUSHI…… DUHET TE ZHDUKEN.
  NDRYSHE DO TE VUANI ME SHUME.

  RESPEKTE PER BASHKEATDHETARET E MI QE VUAJNE DHE BESOJNE SE TE MIREN MUND TU A SJELLIN KRIMINELET DHE HAJDUTET.

  Reply to this comment
 10. . March 3, 16:51

  PYETJE per shqiptaret (jo verior):

  -Pse sot, te gjithe ATA qe fajesojne, sajojne, trillojne dhe mashtrojne me “TELENOVELA” te tilla jane vetem VERIORE ?

  -Pse VERIORET me kriminelin Berisha jane ATA qe kerkojne destabilizim te Shqiperine si ne 97-ten, per t’i shpetuar Drejtesise dhe Burgut.

  -Pse VERIORET e keqia me e madhe e Shqiperise, qe kurre nuk kane “punuar” per te miren e Shqiperise.

  -Pse nuk u rrevoltuan keshtu kur vrane per se gjalli XHINDIN, HAJDARIN, OLLDASHIN, TREBICKEN … etj.

  Reply to this comment
 11. latif March 3, 17:19

  Te dy palet kane rene dakort te sakrifikojne Tomen.

  Reply to this comment
  • Daku March 4, 01:48

   Oooo me ne fund, jam i te njejtit mendim. Shifeni Tomasin te partia e Topit ( me lesh) dhe Rrumpalla del jasht loje. Kaq ishte.

   Reply to this comment
 12. March 3, 17:56

  I zoti e jep , tellalli nuk do. Toma thote ishte Meta ,kurse Meta thote eshte Berisha.Hajt e merre vesh po deshe , nejse keta jane te gjithe per ti vrare me buke ne goje.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim