Meta uron Pashkët: “Të ringjallet shpresa për një jetë më të mirë”

April 7, 2018 23:00

Meta uron Pashkët: “Të ringjallet shpresa për një jetë më të mirë”

Presidenti Ilir Meta ka uruar të gjithë besimtarët ortodoksë në ditën e Ringjalljes së Krishtit.

Në një postim në rrjetin social ‘Facebook’, Meta uron ringjalljen e shpresës tek qytetarët, në funksion të harmonisë dhe të një jete më të mirë.

Ai shprehet gjithashtu se kjo ditë duhet të shërbejë për të na kujtuar drejtimin e vëmendjes sonë tek personat që janë në nevojë.

Postimi i plotë

“Iu uroj nga zemra besimtarëve ortodoksë dhe mbarë popullit shqiptar: ‘Gëzuar dhe për shumë vjet Pashkët’! Mbarësi e shëndet në familjet tuaja!

Dita e Ringjalljes së Krishtit na ndihmoftë të gjithëve për të ringjallur shpresat te jeta më e mirë dhe për të tejkaluar sfidat me besim, dashuri e në harmoni të plotë.

Në këtë ditë të shenjtë vëmendja jonë duhet të shkojë te njerëzit në nevojë, për më shumë kujdes e përkrahje, por edhe te forcimi i familjes dhe vlerave të saj.

Kjo ditë e shenjtë na kujton nevojën për më shumë mirëkuptim, dialog, respektim të vlerave morale e forcim të bashkëjetesës së mrekullueshme fetare, të cilat na ndihmojnë të përballemi me çdo sakrificë për të ecur të sigurt drejt së ardhmes.

Gëzuar Festën e Pashkëve! Zoti ju bekoftë ju, familjet tuaja, Shqipërinë dhe kombin shqiptar.”

s.a/dita

April 7, 2018 23:00
Komento

6 Komente

 1. ANTIKRISHTI April 7, 23:11

  PERDHUNUESI I 10 KOMANDAMENTEVE TE ZOTIT URON PER PASHKET ‘KOKE PALARET’!!!!!!
  Perendi te befsha mutin me gjithe festat fetare kur 28 vjet vret vjedh dhe le pa buke femijet shqipetare dhe lejon te tallen me ty krriminele daj meta hajdute e gomare…..

  Reply to this comment
 2. gjarper i peshtire eshte kerm April 7, 23:16

  hik mer shkerdhata e kombit ,
  qe s’ke lon te kqia pa i bo ktij populli
  e ktij vendi .
  si ke surrat me dal e tregu pafytyresine njerezore
  tipike per nji mashtrues katuinare

  asnji nuk pret urime nga nji si ty

  shko ne shtratin e janullatos e shkerdheu me te
  se mbase te jep nenshtetesine greke

  Reply to this comment
 3. Shpresa shqiptareve do ti vij mbas zhdukjes se ktij pseudoPresidenti krykriminelit berrisha nga jeta e Shqiptarit pergjithmone April 7, 23:25

  sa i ndyre sa hipokrit i peshtir ,sa intrigant e i pasurrat qe eshte ky kerm arabistani !

  Reply to this comment
 4. ilirfloriri i salehut April 8, 09:12

  kur uron ti more qe nuk di cfare epiteti te ve,do te thote qe do na shkoj dita ters.
  kur flet ti me me monike gjuetaren me cizme e perdall,kur flet salehu si qen i terbuar do te thote duhet te pregatitemi per lufte,per shkatrrim per kataklizmo.
  nga ju ky vend nuk ka pare gje te mire pervec vilave tuaja qe ja kane kaluar 100 here atyre te bllokut qe ju i shani per hipokrizi.

  Reply to this comment
 5. Laveri April 8, 09:48

  Po te uroj ky kryehajduti pashket ,nuk ben hajer asnje shqiptar gjithe vitin

  Reply to this comment
 6. JUJU April 10, 18:14

  Shyqyr qe ekziston nje mendjendritur dhe i pa”korruptuar nder politikanet shqiptare.Shpresa e vetme nder shqiptare eshte Filozofi dhe Politikani i kalibrit boteror Shkelqesia e Tij Albin Kurti.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*