Meta uron festën: Shqiptarët e Amerikës sot nuk ndihen të lumtur

July 4, 2019 08:25

Meta uron festën: Shqiptarët e Amerikës sot nuk ndihen të lumtur

Mëngjesin e sotëm, Presidenti i Republikës Ilir Meta ka përshëndetur duke uruar Festën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Kreu i Shtetit e ka përdorur këtë urim për të dhënë një mesazh të fortë. Ai i uron festën edhe komunitetit shqiptar në SHBA, një kontribues i raporteve shqiptaro-amerikane.

Meta thotë gjithashtu, se shqiptarët e Amerikës nuk ndihen të lumtur me krizën ku ndodhet vendi dhe bën thirrje për reflektim e përgjegjshmëri.

Mesazhi i Presidentit Meta:

Mirëmëngjes të gjithëve dhe Gëzuar Festën e SHBA!

Një rast i mirë sot në veçanti për të uruar të gjithë komunitetin e mrekullueshëm shqiptar që jeton në SHBA dhe që kontribuon fuqishëm për të përforcuar lidhjet dhe marrëdhëniet tona në të gjitha fushat, në mënyrë që raportet shqiptaro-amerikane t’i shërbejnë jo vetëm interesave reciproke strategjike, por edhe rritjes së kredencialeve demokratike të Shqipërisë si vend anëtar i NATO-s, që në zemrën e saj ka demokracinë, por edhe si një vend i denjë për të çelur negociatat për anëtarësim me BE në 18 tetor 2019.

Shqiptarët e Amerikës sot nuk ndihen të lumtur me krizën pa rrugëdalje ku ndodhet vendi ynë. Ndaj bëjnë thirrje për reflektim dhe përgjegjshmëri. Ju ftoj të lexoni me vëmendje këtë artikull të shkruar nga një prej personaliteteve të komunitetit tonë në SHBA, z.Frank Shkreli, ish-drejtor i Zërit të Amerikës.\

j.l./ dita

July 4, 2019 08:25
Komento

11 Komente

 1. Pavlin July 4, 11:29

  Kush ta jep te drejten ty te flasesh per Shqiptaret e Amerikes por debil. Po te kishin mundesi te votonin Shqipetaret e Amerikes do te shkarkonin brenda 1 ore ty si president.
  Ik ore budalla

  Reply to this comment
 2. kujtesa July 4, 11:29

  Po pse do lexoj Shkrelin une dhe Lumen, kur çdo gje e shikoj dhe jetoj vete, e gjykoj dhe ndjej vet, zoti me nder president? Ke ikur fare nga mendja e kokes; sot ne parlament , nje djale i ri ta beri gjithe perkufizimin ty qe e kritikoi edhe kryeparlamentari.

  Reply to this comment
 3. Amerikani July 4, 11:48

  “Mafjozet italiane kur e denonin dike me vdekje i jepnin nje te puthur. Kjo ishte shenja qe dikush ishte i denuar me vdekje.

  Keshtu dhe ky malavita menderpresident po i jep puthjet Amerikes por puthja ne kete ras ne ndryshim nga zakoni i mafjes denon me vdekje ate qe e jep. Dmth menderpresidentin Haxhi Met Qamilin!”

  Reply to this comment
 4. # July 4, 13:22

  Kush je ti qe merre mundimin dhe guximin te flasesh ne emer te shqiptarve te Amerikes.
  Shqiptaret e Amerikes pozitar nuk ndihen te lumtur per 2-3 pune;
  Se pari kriza asht komplet artificile dhe ti si president e quan krizen primare pa rrugedalje.Ndaj,
  se dyti,kene nji president pa mend qe nuk kupton as deri tek maja e hundes ne lidhje me krizen.Vashdojme,kemi nji president te korruptuar me pasuni te pa tundeshme ne Lalez.Vjedh me bllok kaq shume hajni kryen ky soj robit.Vashdojme,asht ba njeshke me opoziten me vperimtari kunder rreformes ne drejtesi,penges teper e vendosurr.Ky soj piklishit hapet bythesh dhe i shet beleg Amerikes dhe BE e ban veten te ndershem edhe ps asht kap me bllok ne dore.Shet dhe mend do te vdes per shqiperi.
  Vashdojme,keti robit dhe atyre tek ShQUP-i jane nxjerre hekurat nga inventari presin presin urdherin me krijimin e gjykates Kushtetuese tu vihen duarve.

  Reply to this comment
 5. Maelga July 4, 14:21

  Keni shume te drejte Z. Meta.
  Une se bashku me familjen time nuk ndihemi te lumtur sot.
  E dini pse?
  Sepse ti ne vend qe te ishe prapa hekurave sot je akoma ne Presidence.
  Dhe ky fakt mua ma nxin diten.

  Reply to this comment
 6. $$$ July 4, 14:23

  Natyrisht qe nuk jemi te lumtur perderisa ti je presidenti i vendit.
  Do na gezoje pa mase po te jepje doreheqje ekselenca jote.

  Reply to this comment
 7. ED July 4, 15:19

  Ne shqiptaret e Amerikes do te jemi te lumtur kur te te shohim ty dhe Saleh kriminelin ne burg dhe gjithe ajo pasuri qe kini vjedhur tju kethehet shqiptarve kjo na ben te lumtur ne shqiptaret e Amerikes…dhe nje keshille per ty i dashur mender president:kush i kundervihet SHBA eshte njesoj si ti kundervihesh ZOTIT!!merre me qetsi dhe dashuri kete keshille presidenti yne i dashur.

  Reply to this comment
 8. MH July 4, 15:54

  Keni vrejt kur jeni me gazra dhe na tundojne organizmin.Posa shkarkohet nji rradhe gazrash nuk ka organizem qe te mos ndjeje kenaqes.Po kaq kenaqesi do ndjenin te shkarkohet ky soj presidentit me gaz plot arome diarre qe te ndjejne qetesi,e te kenaqet i gjithe populli.

  Reply to this comment
 9. intelektuali me shkolle fillore July 4, 17:43

  Bjeri gajdes gajdexhi,bjeri mor i mjeri ti.Bjeri gajdes ne qiell tok e det se Reci po te pret…

  Reply to this comment
 10. 5th Avenue. July 4, 17:54

  Ilir Meta… po te portretizoj me sinonimatin tend qe te ngjan 100%.
  Ti je nje KERMILL qe zvarritesh dhe qurravitesh, dhe si KERMILLl qe je nuk ke sy te shikosh jashte guackes tende se …Ku eshte Bota dhe ku je ti o KERMILL i peshtire. Se ku dhe si e keni katandisur ate vend o KERMILL i peshtire,,, dhe pas gjithe ketyre dilni dhe flisnu ju o KERMILLA te peshtire ne emer te Shqiptareve … e si mundet te ndihen ndryshe Shqiptaret kur te gjithe jane prekur nga jarget e KERMILLIT.
  Por ti po thua nje gje te verte, eshte si puna e atij vrasesit qe kthehet ne vendin e krimit…Shqiptaret vertet nuk jane te lumtur sepse… si mundet te jene te lumtur kur ka gjallesa dykembeshe qe i qeverisin.
  Mallkuar qofshi ju o KERMIJ qe moret ne qafe nje KOMB te tere.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim