Meta zgjedh foton familjare për të uruar Krishtlindjet

December 25, 2017 09:39

Meta zgjedh foton familjare për të uruar Krishtlindjet

Presidenti Ilir Meta u ka drejtuar një mesazh urimi të gjithë besimtarëve të krishterë dhe ortodoksë që festojnë sot Krishtlindjet.

Kreu i shtetit në urimin e tij jep mesazhin e qartë për lumturi e qetësi, harmoni e mirëkuptim, ndërsa ka zgjedhur ta shoqërojë me një foto përkrah familjes.

Mesazhi u Metës
Të dashur miq,
Në këtë Ditë të Bekuar, unë dhe familja ime duam t’ju shprehim urimet më të mira e të përzemërta, të gjithë besimtarëve të krishterë shqiptarë: Gëzuar Krishtlindjen!
Kjo festë e bukur e Krishtërimit, që mishëron vlera hyjnore dhe njerëzore, uroj të sjellë më shumë shpresë, lumturi e qetësi, dashuri e besim, harmoni e mirëkuptim dhe të forcojë më tej paqen në familje e në shoqëri, mes njerëzve e mes popujve, të sjellë begati sociale dhe përparim të njerëzimit.
Të përpiqemi në këtë ditë të shenjtë të mos harrojmë të vetmuarit, njerëzit në nevojë dhe të sëmurët për t’u dhënë shpresë dhe besim.

Gëzuar nga mot Krishtlindjen!

December 25, 2017 09:39
Komento

11 Komente

 1. demo December 25, 09:56

  E besoj dhe une qe Janullatosi ben mrekullira.E paska pajtuar me gruan,qe kishte4 dite qe nuk i fliste,per krishtlindje.Mos vdesi shenjti shejtan kete mandat,se Ilir Meta do ta varrose ne teqe te Kulmakut,ne vend te Abas Aliut.

  Reply to this comment
 2. gjyqi i Hages December 25, 09:59

  Me krriminel e antishqipetar edhe se Berisha sepse Berisha vret po ky i perdhunon te bvdekur duke i konsideruar ‘koke palare’

  Reply to this comment
 3. Fat man December 25, 10:10

  Familja e Koke-lopave.

  Reply to this comment
 4. miri December 25, 10:36

  Qelbesira, plera te Shqiperise

  Reply to this comment
 5. qyt.digital December 25, 11:10

  Κriminele dhe hajdute. Ju marrte me vete Dritan Prifti ky vit qe vjen….

  Reply to this comment
 6. kampaçurreta December 25, 11:12

  BOOOOOOOOOO CFARE KOKASH, KOKAT E TURPIT TE SHQIPETAREVE. KUR UROJNE KETE TIPA SJELLIN FATKEQESI PER SHQIPETARET. KUJDES KETE VIT TE NDERUAR BASHKEKOMBAS KETE JANE TERS.

  Reply to this comment
 7. Lili December 25, 11:13

  Familja Adams.
  Si nuk ju vjen turp ,qe na postojne keso foto plot gezim e hare kur shqiptaret vlojne nga indignata per vdekjen e nje te riut qe u vra se keta horra po detyrojne rinine tone me bredh rrugeve te botes!

  Reply to this comment
 8. drejtesia po vjen December 25, 11:56

  Edhe ne foto shiko ku e kane vendosur familja Monika; ne fund, ndersa ne shqiptaret e kemi ne krye. Shkon kjo?! Kur s’drejton dot familjen e tij, si mund te drejtoje familjen e madhe shqiptare!

  Reply to this comment
 9. Nona-Madona December 25, 16:00

  Familja Meta Kakmadhi,osht Fytyra me e shemtume e races shqiptare,qi kur e shikon po na i prish dhe Krishtlindjet me njat koken si byth e zhveshun dhe me gruen si bullic Divjake.Me than te drejten ky osht Presidenti ma i bajatshem qi kena pas ndonje her,ene. Haxhi Lleshi ka ken ma i pashem.

  Reply to this comment
 10. fteri December 25, 17:19

  po fëmijët e katër të vrarve të 21 janarit që nuk i kanë baballarët si fëmijët tuaj e të Saliut si do festojn !?

  Reply to this comment
 11. petrit December 25, 17:36

  Tani qe pame familjen me te kriminelizuar ne vend problemet u zgjidhen dhe like e monika hajdutja nuk do te futen ne burg per bemat e tyre qe bejne cdo dite. Familje e ndyre. argohuni nga mediat se i nduni ato.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*