Metamorfoza e Hashim Thaçit , si ka ndryshuar 47-vjeçari

August 11, 2015 21:12

Metamorfoza e Hashim Thaçit , si ka ndryshuar 47-vjeçari

Hashim Thaçi u lind në Burojë të Skenderajt më 24 prill 1968, në kohën kur Kosova ndodhej nën pushtimin serb. Ai është i biri i Haxhiut dhe Hyrës nga Buroja. Thaçi u rrit në familje të madhe, në mesin e 5 vëllezërve dhe motrave. Por historia e tij do të filloj  disa vite më vonë.

Në faqen zyrtare të Wikipedias nën emrin “Hashim Thaçi” do të mund të gjeni edhe këtë informacion rreth tij nga viti 1998: Hashim Thaçi ishte drejtues politik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Këtë post ia besoi Shtabi i Përgjithshëm i UÇK-së. Postin e mbajti deri më 19 shtator 1999, kur UÇK-ja u transformua në TMK.

Që nga viti 1998 deri më sot transformimi i tij fizik ka pësuar ndryshime të mëdha. Që nga koha kur ishte 32 vjeç pas mbarimit të luftës e deri më sot, Thaçi ka shtuar edhe disa “thinja” më shumë.

I pranishëm tani e disa vite në skenën politike kosovare, Thaçi nuk ka mundur t’i shpëtoj edhe syrit të fotografëve të gazetës “Zëri”, të cilët e kanë kapur në ngjarje dhe organizime të ndryshme. Transformimi i tij është i ndjeshëm dhe këtë mund ta vërtetoni nga arkiva e fotove.

1

2

3

4

5

6

812

13

1415

auto_22Hashim_Thaci_40_copy1439315500

auto_32Hashim_Thaci_8_copy1439315531

auto_23Hashim_Thaci_39_copy1439315503

auto_24Hashim_Thaqi_17_mars1439315510

auto_30Hashim_Thaci_49_copy1439315526

auto_33Hashim_Thaci_7_copy1439315533

 

auto_41Hashim_Thaci_36_copy1439315554

auto_45_Hashim_Thaci1439315561

August 11, 2015 21:12
Komento

3 Komente

 1. mirel August 12, 02:50

  Cun king ka qene, dhe burre king eshte.
  Po tradhetia dhe sherbetorizmi cburrerron kedo.
  Thaci tani eshte nje buce serbe

  Reply to this comment
 2. bugazi August 12, 09:45

  hashim thaci boll ka bere per kosove e shqiptari sikur te ishim krejt si ky.

  Reply to this comment
 3. D O K L E A T I August 12, 13:16

  Kurr nuk ishte i afte te udheheqete nje shtet te ri sikurese ishte Kosova.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*