Meteorologët: Si do të jetë moti gjatë fundjavës

January 12, 2017 11:14

Meteorologët: Si do të jetë moti gjatë fundjavës

 

I gjithë vendi është mbuluar nga bora dhe prekur nga temperatura të ulëta. Por sipas “Meteoalb”, orët ne vijim do të dominohen nga mot i vranët, në zonat verilindore dhe juglindore do të rrezikojnë edhe flokë dëbore.

Parashikohet që dita e premte si edhe fundjava të sjellin reshje shiu dhe dëbore në të gjithë vendin.

Shira të dendura priten në zonat veriperëndimore, por reshje te dendura dëbore do të kenë në verilindje dhe juglindje të territorit.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje të premten si edhe në fundjavë dukë bërë që bregdeti dhe një pjesë e zonës se ulët të kalojnë ne vlera pozitive, ndërsa deri në -5 apo -6 gradë C do të jenë zonat malore.

January 12, 2017 11:14
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*