DETAJET: Si u arrestua “Meti i Kristalit” duke shitur një Bachelor

March 6, 2018 14:30

DETAJET: Si u arrestua “Meti i Kristalit” duke shitur një Bachelor

Pas arrestimit nga policia e Tiranës kanë dalë detaje të tjera për arsyet e prangosjes së Ahmet Muçajt.

“Ish-pronari i universitetit “Kristal” Ahmet Muçaj është kapur në flagrancë teksa i jepte diplomën një femre”. Kështu deklaron prokuroria e Tiranës, e cila jep detaje në lidhje me arrestimin e biznesmenit që akuzohet për korrupsion.

Prokuroria Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë ka regjistruar procedimin penal nr. 741 datë 22.01.2018, lidhur me referimin e bërë nga Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë, për dyshime në dhënien e diplomave të falsifikuara.

Në kuadër të këtij hetimi, Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë, në bashkëpunim me Prokurorinë, kanë arrestuar në flagrancë shtetasin Ahmet Muçaj, ish-administrator i Universitetit “Kristal”, për veprën penale “Korrupsioni pasiv në sektorin privat”, i cili është kapur në kushtet e flagrancës duke i dorëzuar një shtetaseje një diplomë të nivelit “Bachelor”, dega “Drejtësi”, kundrejt marrjes së një vlere monetare.

a.s/dita

March 6, 2018 14:30
Komento

8 Komente

 1. ??? March 6, 15:37

  Cheap click! Fitoni dhe ju “ca” klikime me tituj te rreme bombastik sic bejne dhe te tjeret, se fundja duhet konkuruar dhe kazani.

  Reply to this comment
 2. Fat man March 6, 16:02

  Po Meti cfare shkolle ka vete, qe ka drejtuar ish Universitetin ” Qymyr ” ?

  Reply to this comment
 3. Artur March 6, 18:53

  Mendoj qe duhet arrestuar dhe vajza. Ne rastin fatkeq nese do te merrte diplomen ne dore, neser da gjenim nke gjykate duke gjykuar ceshtje jetile per shoqerine shqiptare. Ose minimumi notere duke vlersuar te ligjeshem akte te ndryshme. Apo avikate duke mbrojtuar pa asnje esukim te drejtat e ndonje te akuzuari me / pa te drejte.

  Dmth prokuroria duhet te sqaroj se perse nuk eshte arrestuar dhe vajza. Egziton dhe korrupsioni aktiv si veper penale ne mos gaboj.

  Reply to this comment
  • keshtu ndodh March 7, 10:58

   Artur, ka nje vendim qeveria qe DIPLOMAT e universitetit Kristal NUK NJIHEN. Dihet qe ai eshte mbyllur ketu e pese vjet bashke me nja 17 universitete te tjere qe kishte ngritur Berisha. Tek ky universitet merrnin dhe djemte e politikaneve italiane diploma me para.

   Reply to this comment
 4. jo-genjeshtres March 6, 19:22

  Ky tipi I ka dhene diplomat edge nje grupi deputetesh nje prej te cileve eshte dhe Fate Velaj I PS-se.

  Reply to this comment
 5. info analitike March 6, 20:46

  Nderkohe Cilit te UET-it i legalizohet shitja e diplomave e madje i jepet edhe drejtimi i reformes ne arsim. Hajde mos u tall po deshe me keta syleshet qe i shkojne nga pas si delet.

  Reply to this comment
 6. !!!! March 6, 20:47

  jo genjeshtres @……ke te drejte ,por e keqja eshte se ky Fate Velaj ,ka mare roge ne Austri nen stop ,nga shteti Austriak..ne kohen qe gjoja ka frekuentuar kete fakultet Shum e kollajte teknikisht , per tu verfikuar , Ky deputet ,i Rames , nuk e di ku bie Kristali ,ndryshon po te jete ndare , ne dy pjese me share ky Velaj ,Gjysem Austri e gjysem tek kristali . Por kjo ska rendesi , se nje qelepirxhi eshte ,por me ben pershtypje me Ramen ,ai i di te gjitha pislleqet ,dhe pse e zgjedh deputet ?e kjo duhet pare, e ti kerkohet llogari Rames Por kush do i kerkoje llogari . Opozita qe jane te dy palet bythe e breke se bashku . Me falni per fjalorin ..
  Nderime JO GENJESHTRES .

  Reply to this comment
 7. fiqinea March 7, 08:43

  Ameti eshte nje nga ato te shumte qe leshojne diploma,ketu behet buja sikur thone ujku ujku,kur cakalli qe eshte universiteti politeknik dega mekanikes japin mastera pa frekuentuar mesimin mjafton ta paguash lart,dhe mbaron masterin.Nuk eshte i vetmi ky joooo.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin