Mexes kap për fyti edhe Lorik Canën, rrezikon një skualifikim rekord

January 25, 2015 14:04

Mexes kap për fyti edhe Lorik Canën, rrezikon një skualifikim rekord

Mund të ketë ndikuar e shkuara e tij si romanist dhe e ka ndjerë më shumë si derbi, por asgjë s’mund të justifikojë gjestin e mbrëmshëm të Filip Meksesit, që në minutën e dytë shtesë të ndeshjes, pas një konflikti me Stefano Maurin, i nisur me një faull të kapitenit të Lacios ndaj francezit, ka vazhduar. Mbrotjësi i është afruar afër dhe ka tentuar që ta godasë me kokë, por kanë ndërhyrë shokët e skuadrës dhe i kanë ndarë. Arbitri ka treguar të kuqin, por kjo ka xhindosur më shumë Mekses, që ka humbur toruan dhe, “i ndezur” nga nervozizmi, ka shtrënguar nga qafa Maurin, duke tentuar ta mbysë. Një sjellje rrugësh për lojtarin e Milanit, që tashmë rrezikon të skualifikohet ndoshta 8 deri në 10 javë, sipas rregullores. Inzagi, pas ndeshjes tha: “Mekses kërkoi falje, por edhe u provokua”. Edhe francezi, sqaroi: “Kërkoj falje, s’do të ndodhë më ajo që patë”.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ghqbbT98KAA

January 25, 2015 14:04
Komento

6 Komente

 1. [email protected] January 25, 15:30

  fajin e kane prape………….shqiptaret ,per francezet { miqte e serbeve }!

  Reply to this comment
 2. mirel drejtesia January 25, 16:55

  bastarde…………….

  Reply to this comment
 3. Arben January 26, 02:51

  QENKA PSIKOPAT FARE KY.

  Reply to this comment
 4. xhateli January 26, 13:10

  A MBAHET NE FUSHEN E BLERTE KJO KAFSHE? EDHE PER PAK DESH I MBYTI PER FYTI DY NJEREZ ORE! KY ESHTE FUTBOLLI, SPORTI? SHIHNI FTYREN E KESAJ MONSTRE, SI I KANE DALE RRYLAT TAMA SI UJKU NE SULM KUNDER KOPESE. jO 10 JAVE, POR AI DUHET PERJASHTUAR PERGJITHMONE NGA SPORTI… nUK LUHET ME KAFSHE FUTBOLLI!

  Reply to this comment
 5. Daniel January 26, 13:25

  Si mundet Lorik qe nje shqiptare te kapet prej fyti ?!?!?! Te pakten ketu ne Gjermani sa kostatojne qe je albana, turq apo kurd ,serb apo francez ,largohen menjehere . Bile shume shpejte.

  Reply to this comment
 6. enter January 26, 15:00

  Mexes nuk ka kapur vetem Canen, mos i fryni me kot zjarrit. Ai ka kapur Maurin, dhe pastaj u fut Cana, dhe ai i vuri duart ne fyt Canes per nje cast.

  Skualifikimi i tij do vije jo per pasoje te Canes, por te Maurit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?