Mijëra qytetarë të prekur, Kina “e kërcënuar” nga një tjetër sëmundje

September 19, 2020 15:40

Mijëra qytetarë të prekur, Kina “e kërcënuar” nga një tjetër sëmundje

Shteti i Kinës, pas përjetimit të periudhës së pandemisë së COVID-19, po ‘kërcënohet’ tashmë nga një tjetër sëmundje. Sipas CNN, mijëra qytetarë janë prekur nga një sëmundje bakteriale.

Ndërkohë, autoritetet shprehen se shpërthimi i sëmundjes është shkaktuar nga një kompani biofarmaceutike. Sakaq,  bëhet me dije se 1,401 njerëz janë testuar dhe kanë rezultuar pozitivë, por fatmirësisht ende nuk ka asnjë viktimë.

Deri tani, totali i testimeve sipas autoriteteve është 21,847 njerëz nga 2.9 milion banorë të qytetit.

Sëmundja njihet gjithashtu si “ethet e Maltës” dhe mund të shkaktojë simptoma duke përfshirë dhimbje koke, dhimbje muskulore, ethe dhe lodhje. Gjithashtu, sipas studiuesve thuhet se disa simptoma mund të bëhen kronike dhe nuk mund të zhduken kurrë.

h.b/ dita

September 19, 2020 15:40
Komento

1 Koment

  1. demo September 19, 17:34

    Ju jeni virus i gjalle.,
    Qekur Mao Ce Duni izoloi Kinen,bota ra rehat nga EPIDEMITE.
    Prandaj ky burre shteti i vertete duhet nderuar,sepse shpetoi boten nga Kina.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim