Milan kërkon trajner, Tabarez dhe Terim mes kandidatëve

October 5, 2019 14:52

Milan kërkon trajner, Tabarez dhe Terim mes kandidatëve

Oskar Uashington Tabarez dhe Fatih Terim janë dy trajnerë të njohur në futboll që kanë patur mes ndalesave në karrierën e tyre edhe skuadrën e Milanit.

Në këtë pikë të sezonit, të dy kishin një mesatare pikësh më të mirë se trajneri aktual i kuqezinjve, që është më shumë se kurrë në rrezik shkarkimi.

Mungojnë më pak se dy muaj nga festat e fundvitit dhe në skuadrën nga Milano e quajnë diçka të përfunduar aventurën e Marko Xhampaolo në stol. Shkak rezultate negative dhe mënyra sesi ai drejton ekipin. Kandidatura potenciale për ta zëvendësuar janë pikërisht dy teknikë që kanë provuar më parë emocionet e stolit të kuqezinjve.

Tabarez, trajneri aktual i Uruguajit zbarkoi te Milan në vitin 1996 për të zëvendësuar Kapelon por nuk arriti të përfundojë kontratën dhe u shkarkua me Milanin që mbylli sezonin jashtë champions.

Në stolin e Milan u ul vite më parë edhe Fatih Terim. Trajneri që fitoi pseudonimin Perandori për kupën UEFA të marrë me gallatasarajin, u shkarkua pa kaluar Nëntori pas një humbjeje, por tani e shohin si favorit për të ringritur imazhin e kuqezinjve.

o.j/dita

October 5, 2019 14:52
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim