Miletiç: Flamuri është fyes, po “Vritni shqiptarët” nuk është?

October 15, 2014 12:30

Miletiç: Flamuri është fyes, po “Vritni shqiptarët” nuk është?

Drejtori i Programit për Ballkanin Perëndimor në Beograd, Goran Miletiç, ka komentuar incidentet e mbrëmshme në ndeshjen Serbi-Shqipëri.

Miletiç thekson se është më fyese thirrja “Vritini shqiptarët”, sesa flamuri që u valëvit mbi stadium.

“Parulla “Vritni shqiptarët” nuk përmendet. Flamuri është fyes, “Vritni shqiptarët” nuk është?

“Vritni shqiptarët”, nuk qenka e vlefshme?”, shprehet Miletiç.

October 15, 2014 12:30
Komento

9 Komente

 1. sokol kolonja October 15, 13:22

  Ti zoti Militic, nuk ke kuptuar asgje nga kjo bote edhe pse te kane ven drejtor. “Vritni shqiptaret ” eshte fyese, po jo sa perdhosja e flamurit. Mund te vriten shume shqiptar,serb, apo ku di une , por flamuri qe simbolizon kombin nuk vritet,pasi po u vra flamuri shuhet kombi . Athere te pyesim ty,o I nderuar,pse nuk e ndryshoni flamurin tuaj ,po e ruani ate brez pas brezi.? Aty ne ata stadiumin tuaj, lojtaret shqiptare nuk mbrojten nje rrecke ,po mbrojten dy kollosat e pavarsise. mbrojten shqipen dy krenare.! Per ne simbolet e kombit jane te shenjta! As na pellcet fare se humbem nje ndeshje,por japim jeten per simbolet tona ,per atdheun tone.

  Reply to this comment
  • Dielli mbi KORAB October 15, 20:02

   Sokol,
   Gorani me kete thenie merr ne mbrojtje indirekt,shqiptaret.
   Flamuri i Shqiperise se madhe eshte denuar dhe nga Europa, e cila ka investu shume per paqen ne Ballkan.
   Un personalisht mendoj se serbet u terbuan dhe kjo gje ka me shume rendesi se fitorja,

   Reply to this comment
 2. Arben October 15, 13:30

  ORE MIK, PO QE SE SERBET FYEN NGA FLAMURI YNE, HIMNI YNE (QE E FISHKELLYEN) ATEHERE NDESHJA NUK DUHET ZHVILLUAR FARE,

  CFARE MUHABETI ESHTE KY????!!!!!

  Reply to this comment
 3. ana October 15, 14:39

  o komentues lexojeni mire tekstin pastaj shkruani.

  Reply to this comment
 4. AKSEL October 15, 14:45

  AKSEL
  FITORE JO VETEM SPORTIVE

  Reply to this comment
 5. odin October 15, 17:15

  Lexoni mire cfare do te thote tjetri,
  serbet thone na fyen me flamurin e ky i thote se me fyese eshte parrulla e thirrjet gjate lojes “vritini shqiptaret”.
  Per kryeministrin serb duhet thene se tregoi se me te Serbise i duhet kohe te behet vend normal. Ate duhet ta shqetsonte e turperonte fishkellimi i hymnit tone, ndalimi i simboleve shqiptare ne stadium edhe nga ai grup i vogel qe ishin lejuar ne stadium, thirrjet si dhe dhuna e tifozeve e stjuardeve serbe.
  Per ne vlen qe sjellje te tilla te mos kemi ne fushen tone ku shpesh pervec dhunes i kemi ngjare tifozave serbe ne mosrespektim hymni, sharje etj.

  Reply to this comment
 6. Tironsi October 15, 17:44

  Z.Miletic i nxjerr serbet me te dhunshem dhe me provokative.

  Reply to this comment
 7. LIGJI October 15, 18:26

  si u fyen me flamurin po me momnetin e te kenduarit te himnit ….. qe eshte e detyruer ashtu si duhej te ishte e parandakluar nga uefa edhe mos venia e saksioneve per mos mbajtjen e simboleve tona te disa pak tifozeve ne stadium .uefa mban anen e me te madhit ne kete rast serbise dhe kur i duhemi ndonjerit per “shkak” ne shqiptare jemi viktimat e para … qe biem ne gracke…!!!

  Reply to this comment
 8. fushebardha October 15, 19:58

  or shqiptar , mos u beni te trashe me zorr, lexojeni se cfar thot tjetri dhe pastaj komentoni se lat nam .[ ai shprehet ne favorin ton ]

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*