Mimoza Hafizi: Akuzat e Tom Doshit, shashka që ngjajnë si të opozitës

March 1, 2015 15:26

Mimoza Hafizi: Akuzat e Tom Doshit, shashka që ngjajnë si të opozitës

Një tjetër përfaqësuese socialiste në Kuvend, e Qarkut Shkodër, i gjen pa vend deklarimet e forta të deputetit Tom Doshi, në emër të bazës socialiste.

“Mua më kanë ngjarë shumë me shashka, të cilat janë përdorur vazhdimisht edhe nga opozita shqiptare, shashka që përdoren për të zhurmuar mentalitete dhe praktika antishtet”, tha për Top Channel Mimoza Hafizi, deputete socialiste e Shkodrës.

E pyetur nëse janë objektive pretendimet e zotit Doshi, për pakënaqësitë e bazës në këtë qark, e mandatuara socialiste e Shkodrës ripërsërit:

Më ngjajnë me shashka zhurmuese për të mbuluar praktika, mentalitete dhe ide të tjera”, thekson Mimoza Hafizi.

Një ditë përpara mbledhjes së grupit të Partisë Socialiste me praninë edhe të kryeministrit, ku media ka aluduar për një përjashtim të mundshëm të Tom Doshit nga grupi, Mimoza Hafizi thotë se vendimi do të jetë kolegjial, por rasti mund të shërbejë për reflektim.

“Kriza e krijuar nga ky shpërthim i deputetit Doshi të jetë një moment shumë i mirë reflektimi për grupin socialist, por edhe për mazhorancën tonë qeverisëse, që të distancohemi maksimalisht nga praktikat dhe mentalitetet antishtet, për një kthjellim të qeverisjes sonë.

Ndërsa në rastin e individit, kjo do të varet shumë edhe nga mënyra sesi do të sqarohet situata nga kryetari i Partisë Socialiste, i cili ka shumë më tepër informacion nga secili prej ne deputetëve, por ky do të jetë një vendim kolegjial i të gjithë grupit”, përfundoi deklaratën Mimoza Hafizi.

 

March 1, 2015 15:26
Komento

17 Komente

 1. kavajsi March 1, 15:31

  Kjo Hafizi foli pasi i telefonoi Rama nga Bukureshti. Grua, hesapi. Mos ia merrni per keq, kaq ka, kaq di, kaq thote.

  Reply to this comment
 2. Popull March 1, 16:26

  Bravo Zonja. Mimoza! Fjale me mend dhe me vend.
  Zoti Doshi ka dy rruge. O me PS dhe me mend ne koke, O jashte PS dhe ne rruge, ne PROTESTAT e PD. Ne si popull nuk duam genjeshtra. Ju kemi dhen voten te na drejtoni drejte te mires dhe sigurise, drejte punes dhe sinqeritetit. Nuk ju kemi votuar te na genjeni e te beni alibi, e te fortin ne PARLAMENT.
  Ne se DEPUTETET SOCIALISTET do te jene si ky Doshi, eshte mire te shkojme ne zgjedhje te parakohshme dhe ju te zhduken I te gjithe pa nam e pa nishan. Njelloj si PD-ja.
  PARLAMENTI DHE POPULLI SHQIPTARE NUK KANE NEVOJE PER CUBA MALESIE, PO PER BURRA SHQIPERIE.
  EDHE NJE PERGJIGJE PER ALIBINE KOKEDHIMA, I CILI PRETENDON SE DOSHI ESHTE GJAKE NXEHTE, SI BALLKANAS…….SHQIPERIA NUK KA NEVOJE PER GJAKENXEHTE, PO PER NJEREZ ME INTELEKTUALITETE. E TE TILLE KA BOLL SHQIPERIA. KOKEDHIMA LE TI FUSE GJAKENXEHTETET NE THESIN E ALIBIVE TE TIJA.

  Reply to this comment
  • toni March 1, 23:34

   kujt ja bleve injorancen tende apo ka sa te duash thuaj jo per gje por mosa ja zygjero njerzve.shiko pak o debil se si drejtoresha e tatimeve ka futur gjith fisin e vet ne pune.po injorant si ty mbajten ne pushtet saliun dhe tani ramen.shiko drejtoreshen e doganave qe do te vendose burrin kandidat ne fier.shiko pak sajmir tahirin qe e ka mbushur policine me tepelensa.nuk kam gje me krahinen por nepotizmin e ministrit.meqe jane bere gjithe keto dallavere po socialistet qe sollen ne pushtet ps cfare te bejne apo prap pa pune.sa per tom doshin rama nuk i fiton zgjedhjet asnjehere po mbajti shpresat tek g99 e erion veliajt qe deri dje conte fotot ne hollande duke bere orgji me kristi pinderin dhe shoqet e tjera.ti trap europen e kam me byhte si pederastet qe kane rrethuar ramen

   Reply to this comment
 3. metlaj March 1, 16:38

  ZONJE LEXOVA MENDIMET TUAJA PER DISKUTIMIN E Z DOSHI UNE JAM PER MOS DESHKIMIN E TIJ POR TE ANALIZOHET ME KUJDESE DHE NXIREN MESIME JU THONI SE VENDIMI DO TE JETE KOLEGJALE UNE TEK SHUME DEPUTET NUK KAM BESIMI SE JU NUK PO KEMBENGULNI PER ZBATIMIN E STATUTIT DERI NE MOS BERJEN E KONGRESI SE NUK DO KRYETARI JUAJ BERJA E LISTES SE DePUTETEVE NGA PO KRYETARI HEQJA E MINISTRAVE SI DEPUTET QE AMBALLAZHI DUKET E MIRE POR RALITETI ESHTE E KUNDERTA QE DUKE U KTHER SI ANTARE TE THJESHTE PARTIJE PAS HEQJES OSE DOREHEQJES nje pjese e tyre kthen ne ushtare te bindur te urdherave jo vetem te kryetarit por dhe oligarkise (EDI SAIMIR ERION KOCO) SHIKONI cili eshte korupsioni per perfitimet personale te familjareve te tyre dhe zulimi i krimit kur kryhet te te afermit e tyre dhe mos zbulimi tek te tjeret ju nuk kerkon te dikutohet mendimi shume i poshter ikryetarit tuaj qe thot qe une do ishkarkoj ministrat ne raste skandale jo ata hiqen kur skan rezultate ne punen e tyre dhe ndeshkohen per skandalet

  Reply to this comment
 4. sofra March 1, 16:46

  rrofte Toma,
  fale tij po njohim perdite nga nje deputet te shkodres….
  s’i kishim pa naj here per fytyre…

  Kam pershtypjen qe ky rang deputetesh duhet te marrin shperblim nga qeveria sepse:
  Pervechse kane ndenjur urte e i jane bindur kryetarit, ata kane tejkaluar detyrat e ngarkuara duke arritur te ARTIKULOJNE ME ZE, FJALI qe i bejne mire kryetarit.

  Reply to this comment
 5. ali asllani March 1, 16:52

  oOOOBOBO, doli dhe kjo enukja me bo kritike haha..cfar hipokrizie o bukshkelur..po mos ishte Toma surrati jot moj nuk do dilte nga dera e shtepise e jo me per fushate edhe tu beje deputete e par ne liste ne qarkun e SHkodres..yyt njerez pa pik dinjiteti puthadoras te pushtetit..e mban veten per intelektuale filluat te dilni nji nga nji neser ne kor..te shohim sa vota do merni tani moj enuke..

  Reply to this comment
 6. Shkodra Ps March 1, 17:07

  Turp për ty e tan tpa njerzishmit si puna jote moj Moza Hafizi.
  Sikur të kishim një kryetar partie të zgjedhur nga baza
  ti zdo ishe kaq e qetë, por ta dish ti e Namiku se e keni humb
  bashkinë me kto që po bani! Dhe ta dish jam Shkodran dhe musliman,
  se mos kujtosh se kam arsy të tjera. Kurse ti popull, me
  komente fyese nuk je më shum se një idiot i pavlerë!

  Reply to this comment
 7. info analitike March 1, 17:53

  Kam respekt per zonjen Hafizi si fizikante por ketu i ka ulur shume pike vetes duke u bere vegel e Edi Rames qe nuk vlen dy leke. Prisja qe kjo zonje te sillte me me force zerin e bazes ne parlament, sepse Tom Doshi eshte figure e diskredituar pavaresisht se akuzat qe ngre jane te sakta dhe jo shashka.
  Meqe deklaroni se kemi te bejme me shashka ju takon qe te bini prova per te pergenjeshtruar akuzat per nepotizem qe u ngriten kunder Spiropalit dhe Shehajt. ne te kundert po bini ne te njejtin nivel te Braces e te Balles qe pellasin gjithe diten e jane bere te neveritshem per gjithkend.

  Reply to this comment
  • LOVE March 1, 19:16

   @ Info
   ja fut kot Moza …i duket Doshi si Kactrioti
   Toma e ka ndare mendjen vete .Njerez si ai nuk i perjashton dot Rama .
   Nuk mund ti kontrollosh dhe aq me pak tu dalesh fjale nga cfare kerkojne .
   Toma ,Frroku ,Blushi ,Malaj ,Prifti …oh sa eshte lista e te “internuareve” ,e ca te tjere ka shume gjasa te na cudisin keto dite ….deri ne zgjedhje
   Zoti te na ruaje Partine dhe Kryetarin 😛

   Moza , po reaksionin e elementeve e keni llogaritur ??? ti je fizikante
   Teto Moza ,po merrni faturen e pazareve qe keni ber …ky eshte fillimi ,vetem fillimi
   ah kasolle ku na mblodhe ,dhe pak lesh eshte me rodhe .

   Reply to this comment
 8. BARDI March 1, 18:11

  Z.HAFIZI ESHTE NJE ZONJE QE NDJEHET KRYELARTE NE ZONJELLEKUN E VETE.DUHET TE JESHE G….NE SE DO NGATROSH KETE ZONJE PER TE MOS I DHENE PERSONALITETIN E VETE.PO DHE NE SE NDONJE DO BEJE KRAHASIM ME Z.THEMIE THOMAI ,TE MOS E MENDOJ KETE TE FUNDIT SI PA PERSONALITET.DHE KJO NUK ESHTE PERGOJUAR NE ASNJE RAST SI NJE ZBATUESE E VIJES ,PER PROBLEMET E BUJQESIS PA SHFAQUR MENDIMET E VETA.NDAJ JEPI CEZARIT ATE QE I TAKON.
  BARDI

  Reply to this comment
 9. Koment March 1, 19:04

  E para Z.Hafizi nuk me pelqeni hic per steriotipin qe keni krijuar.Nje mesimdhenese tipike e kohes se monizmit qe ne politike keni insuficienca te medha dhe per me teper me nje ndjenje te theksuar inferioriteti karshi atyre qe ju kane mandatuar. Une mendoj ju dhe shume prej jush qe kane lene profesionin e tyre primar ne kerkim te suksesit te “padiskutueshem” edhe ne politike keni krijuar bindjen se meqenese keni patur “sukses” deri me tash atehere mund te keni po te njejtin suskes ne cdo sipermarrje qe angazhoheni.Epo kjo e nderuar zonje eshte e gabuar.Dhe per me teper jeni shume vone.Do ishte me mire t’i perkushtoheshit dashurise suaj te pare Fizikes dhe te arrinit te kthenit kete dege nga nje profil aspak i pelqyeshem per brezat e tanishem (kjo dhe per fajin tuaj dhe te kolegeve tuaj) ne nje fakultet modern ne kuptimin literal te fjales.Dhe jo te merreni me politike pasi nuk keni aftesi.

  Reply to this comment
 10. isu March 1, 19:13

  o ;shkodra ps; po cfar rendesie ka ne se je mysliman apo katolik ?

  Reply to this comment
 11. gjermani i fundit March 1, 19:53

  Shashka quhen granatat tymyese mesimore. Ne fjalorin e perditshem aludimi eshte ky; thote dicka per te hequr(ose fshehur vemendjen)nga dicka tjeter me e rendesishme, dmth ju zonje padashur hapni nje paranteze duke dashur te qetesoni situaten. Konkluzioni?! Me mire te mos spekuloni me “shashken” se del me te panjohur ekuacioni. Me respekt!

  Reply to this comment
 12. janicaci March 1, 21:11

  Mendime dhe vleresime nga me te ndryshmet, e drejta e cilitdo. Por kur ato jane me brume ndihmojne ne permiresimin e struktures tone shoqerore dhe te berit politike dhe johamendje apo presion.

  Reply to this comment
 13. Arben March 2, 11:49

  KJO DEKLARATE HYN TEK ZERI “THIRRJE NGA ORGANIZATA BAZE”, SEPSE VETE SHEFI JUAJ NUK ESHTE NDJERE DERI TANI.

  I KA MARRE 5 MILION EURO KETIJ PER FUSHATE DHE TANI NUK I JEP DOT PERGJIGJE.

  KETU TE VIJNE REGJISORET E HOLLIVUDIT PER SKENARE FILMASH, KA ME OKE DHE JANE REALE JO TE FANTAZUARA.

  Reply to this comment
 14. shkodra April 26, 10:49

  hafizi mos mendo te vish ne shkoder per zgjedhje. pa tom doshin ska ma ps ne shkoder

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim