Ministrat e rinj betohen te Nishani

Redaksia Online April 4, 2013 19:17

Ministrat e rinj betohen te Nishani

Pas miratimit te dekreteve te Presidentit nga Kuvendi, 4 ministrat e rinj Aldo Bumci, Visar Zhiti, Halim Kosova, Florion Mima  dhe zëvendëskryeministri Myqerem Tafaj kanë bërë betimin ne Presidence para kreut të shtetit, Bujar Nishani dhe Kushtetutës se Shqipërisë.

Në ceremoninë e betimit të anëtarëve të rinj të Këshillit të Ministrave ishin të pranishëm Kryeministri Sali Berisha; Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli; Kryetari i Komisionit Parlamentar për Politikën e Jashtme, Fatos Beja; Kryetari i Komisionit Parlamentar për Ekonominë dhe Financat, Edmond Spaho; Kryetari i Komisionit Parlamentar për Veprimtaritë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin, Jemin Gjana, anëtarë të Kabinetit të Presidentit të Republikës.
Redaksia Online April 4, 2013 19:17
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?