Ministrat e Transportit të Ballkanit, takim i përbashkët në Tiranë

February 10, 2014 10:18

Ministrat e Transportit të Ballkanit, takim i përbashkët në Tiranë

Ministrat e Transportit të Shqipërisë, Kosovës, Malit të Zi dhe Maqedonisë takohen sot në Tiranë.

Gjatë takimit pritet të shkëmbehen ide mbi përmirësimin e disa çështjeve që lidhen me transportin dhe infrastrukturën në rajon.

Integrimi i mëtejshëm i infrastrukturës dhe shërbimeve në sektorin e transportit të vendeve të Ballkanit pritet të jetë një ndër temat kryesore.

February 10, 2014 10:18
Komento

2 Komente

  1. mesila February 10, 12:55

    z.minister nuk dua tju jap mend ,por nje sugjerim si eksper i kesaj fushe ,sot i pa pune per shkak te bindjeve te mia ,dhe fatekeqesisht do te vazhdoj te jeme i pa pune se po veprohet me keq se ne qeverisjen e pd-se. perse them keshtu.ne vitin 2oo5 si drejtori rajonale rrugore ,kemi patur rreth 60 milion leke te reja. por me keto fonde kemi perballuar evergjenca shume me te veshtira ,kemi kryer investime dhe kemimbajtur ne pune 50 punonjes. me organizimin e sotem hargjoni 5fish me shume , nuk ka ndonje permiresim ne mirmbajtje ,dhe qe eshte me e keqja nuk ka njeri ne rruge .me kundershtoni po deshet. quhet mirmbajtje me performance,po ,por ku eshte kjo performance.ndodhi nje aksident ne kukes, por ky nuk ka te beje fere me shkaqet qe dha policia,perse, dilni dhe inspektoni aksin rrugor keni per tu skandalizuar,po shihni sa para keni per te likujduar per firmat qe mirembajne rruget .mos u qudisni se mund te keni likujduar situacione ,sikur ne kete dimer ka rene 6 muaj debore. jam per nje riorganizim te ri te rrjetit kombetar te rrugeve ,dhe ne drejtim te sektoreve ,apo drejtorive te mos vihen njerez te lidhur me deputetin,por ekspert te mirfillte me pervoje dhe vizion.jam skandalizuar kur kam degjuar se ne sektorin e kukesit do te emerohej nje me shkolle te mesme ,pasi kishte marre nje diplome fallco juristi,deputeti i kukesit kishte kembengulur,vetem se xhaxhan etij e kishte patur koleg.me mire te qendroj ne detyreai qe eshte aktualisht, edhe perse eshte person politik i vendosur nga pd ,ose ne vend te tij te vendoset nje ekspert i fushes qe ka aresimin, pervojen dhe integritetin,jo domosdoshmerisht i njohur i deputetit apo anetqar i kryesis se partis socialiste apo i l.s.i se

    Reply to this comment
  2. Sokol Mani February 10, 13:59

    Po cfare takimi mor kur ne kemi nje Minster tarrallak si Haxhi-…..Nasto i Monikes qe i ben gruan Iliri dhe e ben Minister !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*