Në Parlament me dy minuta vonesë: Më vjen turp, jap dorëheqjen!

February 1, 2018 11:04

Në Parlament me dy minuta vonesë: Më vjen turp, jap dorëheqjen!

 

Vetëm dy minuta vonesë kanë mjaftuar që ministri britanik i departamentit të Ekonomisë Lord Michael Bates të japë dorëheqjen.

Mund të tingëllojë e çuditshme, por është më se e vërtetë.

Bates mbërriti në Dhomën e Lordëve dy minuta me vonesë e për këtë arsye kërkoi falje.

‘Më vjen keq për këtë sjellje, nuk isha në vendin e duhur për t’iu përgjigjur pyetjeve tuaja. Më vjen turp që nuk isha në vendin tim dhe për pasojë jap dorëheqjen,” u shpreh ministri.

Sidoqoftë kryeministrja Theresa May që është në një udhëtim në Kinë e ka refuzuar dorëheqjen. a.s. / dita

February 1, 2018 11:04
Komento

3 Komente

 1. ??? February 1, 11:24

  Moj Dita, keto jane lojra politike te nje fraksioni te Konservativeve per te larguar Theresa May dhe nuk ka lidhje me ndergjegjen e ketij. E thote edhe video “Lords are stunned” Lorded jane te habitur nga vendimi. Mos merrni per shembull dicka qe nuk e kuptoni pse behet!

  Reply to this comment
 2. Bushi February 1, 13:56

  Kjo eshte kulture,dhe reflektim ekzigjent ndaj vehtes.Nje gje e tille nuk ekziston ne parlamentin tone me injorancat dhe rdikalitetin e deputeteve.Pa pike pergjegjesie,bllokohet foltorja.

  Reply to this comment
 3. A February 1, 18:16

  BRITANIA e MADHE minimalja eshte fuqi boterore dhe maksimalja superfuqi boterore.
  Ndryshe do te thirrej BRITANIA e VOGEL.
  Fatkeqesia e jone jemi se nuk deshirojme te mesojme nga me te sukseshmit, por gjithemone shkojme nga e keqja dhe akoma nuk bejme dot shtet si duhet. Ai qe vjedh i themi sa i shkathet dhe ai qe genjen sa i zgjuar. Tung.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim