Ministri gjerman: Ndryshimi i kufijve nuk zgjidh asgjë përveçse hap kutinë e armiqësive

September 3, 2018 16:40

Ministri gjerman: Ndryshimi i kufijve nuk zgjidh asgjë përveçse hap kutinë e armiqësive

 

Ministri për Evropën i Gjermanisë, Michael Roth, përmjet një postimi në twitter i dha Serbisë dhe Kosovës se ndryshimit i kufijve nuk do të zgjidhë asnjë problem dhe tha se e ardhmja e rajonit është multietnike, multifetare dhe multikulturore.

“Të dashur miq në Kosovë dhe Serbi, rishkrimi i kufijve nuk do të zgjidhë asnjë problem. Një veprim i tillë do të hapte Kutinë e Pandorës të armiqësive etnike. E ardhmja e Ballkanit Perëndimor është thjesht multietnike, multifetare dhe multikulturore. E bashkuar në diversitet, kjo është Evropa”, shkroi Roth.

l.h/ dita

September 3, 2018 16:40
Komento

3 Komente

 1. Aliu nga Selenic September 3, 18:30

  Po per ju atj ne gjermani qe u bashkuat pa pyet askende perse nuk hapen probleme.!
  Vetem per ne shqiptare qe na coptuat qe nga koha e Gjyshit tuaj Bismarku e deri ne ditet e sotme.
  Prandaj shebullin per mashkim Kombetar e keni dhen ju Gjermanet ndaj ju duhet te na mbeshtesni e jo te mna pengoni ne bashkimin ton Kombetar.!

  Reply to this comment
 2. Lili September 3, 20:01

  Aliu,ky po te thot se ky ndryshim nuk sjell asgje sepse e di ma mire se ne se cfare ndyshime vertete duhen.

  Reply to this comment
 3. Aliu nga Selenic September 4, 01:22

  Le ta thojen dhe te na ndihmojne ne rrugen ton. Ata qe e ben kete kasaphne tek ne ata duhet ta korrigjojn se edhe mundesite i kane .!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?