Ministri gjerman për negociatat: Shqipëria, të mbështetemi në fakte

June 1, 2019 14:13

Ministri gjerman për negociatat: Shqipëria, të mbështetemi në fakte

Ministri i Shtetit për Europën i Gjermanisë, Michael Roth ka reaguar sërish në lidhje me integrimin e Shqipërisë në BE.

Duke mbështetur çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE-në, Roth shprehet në rrjetet sociale se si për Shqipërinë ashtu edhe për Maqedoninë duhet të shprehemi me fakte.

Ministri i Shtetit për Europën i Gjermanisë, Michael Roth: Për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë ne duhet të mbështetemi në fakte dhe në ndershmëri. BE dhe Gjermania kanë shumë për të humbur”- shkruan ai.

b.b/dita

June 1, 2019 14:13
Komento

6 Komente

 1. Das kann aber nicht war sein . Das ist nicht der Mensch June 1, 15:31

  Faleminderit z.Michael Roth per sinqeritetin e seriozitetin e tij por sa i takon shumices Europiane ata mendojn ndryshe dhe s’do t’i behej aspak vone nqs do humbnin edhe te gjithe Ballkanin .

  Gjate gjithe Historise Europa e ka perdorur Ballkanin per interesat e saja te ngushta e pazaret Poltike me Fuqite e Medha ,
  qysh nga Mesjeta .
  Kujtojme ktu Heroin Legjendare te Shqiptareve Gjergj Kastriotin Skenderbe ,qe luftoj per kte Europe Hipokrite kunder Pestit Njerzore Turqis qe kercenonte Kontinentin e Vjeter nga cfarrosja ,duke u Sakrifikuar si Komb

  e sot shef Natione qe s’i kan dhen asgje ksaj Europe por qe rastesihte u ndodhen brenda saj , qe flasin me percmim per Shqiperine !!!
  Bote e pafytyre , jonjerezore .Civilizimi Eu Eshte thjeshte nji Etikete mbas se ciles fshihen Monstra te Njerezimit
  ————-
  “Nach dem Krieg ,
  wenn wir arm waren ,
  haben wir miteinander alles geteilt ,
  und die Empati , Menschlichkeit war immer da present .
  Nach dem wir Reich wurden , dann lassen wir uns die Leiche auf der Strasse liegen und fuhren wir weiter gierig nach dem Geld & Macht die Menschlichkeit war und ist uns egal …”
  So ist der Mensch heute zu Tage

  Reply to this comment
 2. Feniks June 1, 16:20

  Mos u merrni me Europ[en,por me politikanet tane antishqiptare,qe e kane shfrytezuar suyndimin e tyre ketu vetem per vete e jo per popullin!
  Berishen e dime se ka qene dhe eshte nje armik i madh i shqiptareve,prandaj ia dhame te gjitha votat Rames,qe te gjithe armiqte e Shqiperise te dridheshin nga frika para shtetit ligfjor!
  Por me Ramen Berisha,Basha dhe te gjithe hajdutet e kriminelet jo vetem nuk u tuten,por kane marre aq zjarr sa kane vene para Ramen dhe Shqiperine dewri sa t’i vene flaken!
  Kjo tregoin se Ramna ka bere aq krime e korrupsion njelloj si ata,sa nuk ka guxuar t’u tregoje vendin atyre!
  Justifikimi mashtrues i Rames se paska marre 1 milion vota,per te qeverisur eshte mburoje e fajeve pa numer te tij,ndaj ai duhet te shporret nga qeveria,se ne PS ka plot njerez te afte qe ta bejne me mire detyren!

  Reply to this comment
 3. Hosteni June 1, 16:27

  Das kann aber nicht wahr sein dhe jo war sein or trap me zile do te shesesh pordhe se gjoja di gjermanisht. Me siguri do jesh Neti Vjosa nga Vjena, ai mindestsicherungempfänger qe i duket vetja austriak se del me qenin xhiro nga Lobau.

  Reply to this comment
  • Das kann aber nicht Wahr sein ! (du Trottel) June 1, 17:25

   Hosteni ,

   Ouuuuuuuuuuuuu ,komplimete !!!!!!!!!!!!

   Du kannst auch deutsch ?! hahaha .

   (Perse shkruhet ktu ne gjuhe te huaja per Tu Mburrur vertet ???
   Kjo eshte dicka e re per mua .
   Kaq shume idiot paska ajo Bote ?!
   Per tu mburrur hej haaaaaaaahahahahaaaaa

   (ah halt die Pappe du (….) )

   cfar karikaturash kan njerzit ne koke buoh e pabesushme ala ne kte shekull .
   (Du tust mich wirklich leid )

   Patjeter qe shkrihet ashtu ” Wahr” por ja c’ti bejme nganjiher nga shpejtesia ne tastiere ,na shpeton noj Buchstabe , madje kjo ndodh jorrall edhe ne shqip ,
   por un ,nuk jam ktu , per te ber noj “Emer” hahaha as te karikaturoj njeri ,por thjeshte ne sherbim te shoqerise vendit tim .
   Se si i shikoni ju aty komentet tona dhe se ku Fokusoheni (das kümmert mich eine Scheise ) o njerez siperfaqsore .

   Nuk jam Neti por kam rrespekt per ate .

   Reply to this comment
  • hejjjjjjjj shife mer taj ,ky Hosteni dika edhe Gjermanishte lol !!!!!!!!!!! June 1, 17:54

   Hosteni ,

   po shkruj dicka per temen lart dhe mos u merr me gjet gabime ke te tjeret .
   Nganjiher varet se ku shikon e cfar do te shikosh .
   Nga menyra se si shprehesh tregon qarte se je thjeshte nji Trap .
   Njerzit me te urryer ne mediet shqiptare e me ordiner jane pikerishte ata ,qe nuk komentojne temen ,por replikojne si kaqola rrugesh ,
   njelloj sikur ti te jesh nga krahu tjeter i bulevardit dhe nji Hibrit nga krahu tjeter i ktij bulevardi te tregoj ty se ke shkelur mbi nji karkalec !

   Si nuk u bet njiher njerez mor (…..)

   Te paska marr malli per Netin hahahah idiot.

   Reply to this comment
 4. Adih June 1, 17:21

  E verteta e hidhur eshte se politikanet tane shqiptare te ketij tranzicioni post komunist ,as edhe nje nga keto parti nuk e do shqiperine te inkuadruar ne BE .E thjeshte per tu kuptuar .Nuk e honepsin fare , kane frike se ne momentin e integrimit fillon direkt diktati dhe transparenca e ligjit te BE .Mire qe po luajne menc keta bandille nga SPAK ,por doni ti shtoni edhe halle te tjera ketyre banditeve tane politikane . Por ky min Gjerman me te drejte flet me kembe ne toke ,ku ne nuk kemi bere as edhe nje detyre shtepie m qe na i ka ngarkuar Brukseli Prandaj ??????????????????????

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*