Ministri grek i Financave, që më shumë se masat, po përflitet për veshjet

February 2, 2015 22:14

Ministri grek i Financave, që më shumë se masat, po përflitet për veshjet

Askush më parë nuk e kishte takuar George Osbornen i veshur në këtë mënyrë.

Këtë e ka bërë ministri grek i Financave, Yanis Varoufakis.

Gjithë ministrat e qeverisë greke në fakt, ndjekin stilin e kryeministrit Aleksis Tsipras, duke mos vënë kullaro dhe duke u shfaqur shumë sportiv, madje edhe në mbledhje të rëndësishme, si në këtë rast.

2

3 4 5 6

 

February 2, 2015 22:14
Komento

12 Komente

 1. Apollo14 February 2, 22:52

  Mos i shiko gunën, por punën!
  Sa nga ekonomistët shqiptarë kanë botuar libra sa ai?
  http://www.amazon.com/Yanis-Varoufakis/e/B000APKJ4M

  Nuk je i majtë apo socialist nëse lëviz me mjet qindra milionësh si kryeministri i vendit më të varfër të Evropës.

  Reply to this comment
 2. Ballist i PENDUAR. February 2, 22:57

  TSIPARA dhe ministri Varoufakis i finances ,
  kane marre me qira
  ne miliona dollare si Keshilltare te qeverise greke
  nje qeveri ku te gjithe Fazanet e majte ,
  dhe Qejfujt e shurdhuar besojne ne kundra Austerita e kundra troikes ?
  me Qera LAZARD .

  ESHTE NJE INSTITUT finanziar ne new York
  ndermjet Peshkaqeneve te peshkaqeneve ,
  PRO – FINANZAVE SPEKULATIVE .

  LAZARD — 2013 – 2014 PUNON me JP MORGAN , dhe bankat gjermane
  per intrapolimin e shtetit ETIOPIAN , ……………………………………………………………………………… ATJE ku grate shesin femijet per nje AMFOR me uje ……………………………………………………..

  LAZARAD — atje ku punon Gerd HAUSLER drejtor , i INSTITUTIT of
  internacional finanze di washington [ iif]
  Mbreti i spekullimit te Derivateve ,
  por mbi te gjitha eshte ai qe ne 2011 kordinoje gjithmone deshperimin grek te krizes
  duke bere dopio loje ,si konsulente te INVESTITOREVE — STRANGOLARI

  TE POPULLIT grek , , dhe si Konsulent i qeverise PAPADEMOS ,
  ne te njejten kohe .

  edhe njehere ne greqi :
  LAZARAD , Tsipara , varoufakis ,
  kjo eshte vetem nje tallje .

  Reply to this comment
 3. Zogu February 2, 23:24

  Dhi e zgjebosur dhe bishtin perpjete,thote populli. Keta greket e rinj jane thjeshte ca pabuksa qe nuk ja priste mendja se nje dite do te drejtonin shtetin(pak a shume si Rama) dhe nuk dine se nga tja fillojne. Ketu qendron thelbi i sjelljes se ketyre kokorrosheve kokebosh dhe inferior

  Reply to this comment
 4. ali asllani February 2, 23:33

  i pam dhe keto me kollare ..sa kollarja ja kan fut popullit..

  Reply to this comment
 5. padrino February 3, 00:14

  Magari të kishte një Tsipras, e një Syriza, Shqipëri hallemadhja.ka 25 vjet që mavroqeret allvanosë s’dinë nga tja mbajnë ,e kam fjalën për shumicën e popullit që ron me punë të ndershme, jo për atë pjesë të popullsisë që është pasuruar, duke zhvatur, vjedhur, grabitur, e pasuruar në mënyrë të padrejtë , me anë të politikës.

  Reply to this comment
 6. KORÇARI February 3, 00:55

  Në rradhë të parë o gazetarë që nuk dini të shktuani as Shqip, nuk i thonë KULLARO por KOLLARO ose më thjesht Gravatë, mos na shkruani emrat në Anglisht por në SHQIP sepse nqs nuk e kini kuptuar shkruani në një gazetë Shqiptare emri i ministrit grek në SHQIP shkruhet JANIS VARUFAKIS o fshatarë të pashkollë, e dyta Jani Varufaqi është një nga EKONOMISTËT MË TË MIRË NË BOTË dhe i njeh të gjithë morramanët e politikës me dhëmbë e dhëmballë, unë personalisht do preferoja një Ministër ose një Kryeministër të tillë që të lëvizë me motorr ashtu siç lëviz ai dhe jo me Makina që kushtojnë DHJETRA MIJRA EURO, të cilat dalin nga KURRIZI I POPULLIT , Qeveria e Tsipras megjithëse e majtë është nga qeveritë më Atdhedashëse Greke dhe nga më populloret, jo si qeveritë Shqiptare të deritanishme të cilat bënin garë[ njëra me tjetrën se cila do të vidhte më Shumë.

  Reply to this comment
 7. shpatar February 3, 09:45

  Nuk ka shume rendesi veshja, jo per nje politikan por per kedo,por se cfare perfaqson dhe cfare bene realishte .Lluksi eshte shenje mireqenje per kedo .
  Kjo sjellje e Ministrave te Cipres eshte ne perputhje me gjendjen reale te popullit grek .Jo tani por dhe shume vite perpara politikanet ne greqi futen manin e shpenzimeve marramendse .Ne nje kohe qe vendi nuk prodhonte; konsumi ishin shume here me i madh.E njejta gje ndodhte dhe me ne .Saliu e Nano me kabinetet e tyre kane konsumuar aq shume sa shqiptaret sot do te ishin nje gjendje shume here me te mire se cjane .Rama, edhe pse ka nje koncepte tjeter per jeten private, nuk mund ti shpetoje tendencences qe ka aparati drejtues per tu kapardisur.
  Keto nuk shkruhen por llogjika te shpie ne perfundimin se: Nje popull i varfer do nje nikoqir te mire e jo dore cpuar .Te jetuarit thjeshte eshte kulture dhe bereqet .Harxhimet, pa kriter, ne kuriz te tjereve eshte mjerim. Lluksi i politikanve tane tregon babazine dhe manine qe kane per te jetuar si Mbret .Qe ta kuptoni me mire i propozoje gazetes Dita te ekspozoje fotot e politikanve nga 91 e deri tani .Sic u ekspozuan fotot e punonjseve te administrates se Drejtesise te zhytura ne flori kemi per te pare dhe fyryra te transformuara nga xhorre ne kuklla . Te na rroshe o Sali Protopapa qe kujdesesh per ne .Na ruan dhe na kruan qe te mos shkojme fukarenje ne boten tjeter . Amen .

  Reply to this comment
 8. pro.... February 3, 10:08

  …me beri pershtypje nje pergjigje e tij {politike!?}..jemi bere si te droguarit qe kerkojme porcionin e radhes ,”ndihmen nga europa”…per te mbijetuar duke marre borxh, per te lare borxhine kaluar…,-Tani po pres te degjoj alternativat,si ekspert qe po i perkushtohet politikes ekonomike,per punesimin[hapjen e fronteve te punes}jo duke hequr nje te kuQ e vendosur nje blu,APO SI REFORMATOR..

  Reply to this comment
 9. pro.... February 3, 10:14

  …me beri pershtypje nje pergjigje e tij {politike!?}..jemi bere si te droguarit qe kerkojme porcionin e radhes ,”ndihmen nga europa”…per te mbijetuar duke marre borxh, per te lare borxhine kaluar…,-Tani po pres te degjoj alternativat,si ekspert qe po i perkushtohet politikes ekonomike,per punesimin[hapjen e fronteve te punes}jo duke hequr nje te kuQ e vendosur nje blu,POR SI REFORMATOR.. ..pak rendesi ka kollarja,eshte grek apo nga marsi.Rendesi ka kapaciteti qe do shpalose ..eshte eufori apo nje studim i mirefillte per dalje nga kriza.

  Reply to this comment
 10. Lul February 3, 10:17

  Ky ngjan si ai skerrbythja tropjani i Sali Luzhes ( Stresi) dhe bagetive po te ju shkoj me kete veshje nuk e pranojne ne kopen e tyre……shikoni keta tanet me parat tona po te pakten nje kollare ju ben te pakten 2000 $ ….Bregu kure beri takim me Stefan Fylen mbathjet e saj kushtoni 2500 $ sipas Dayli Mail.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*