Ministri grek: Problemi i drogës quhet Shqipëri, kemi kapur 10 ton kanabis

June 15, 2017 14:03

Ministri grek: Problemi i drogës quhet Shqipëri, kemi kapur 10 ton kanabis

Shqipëria është problemi kryesor i Greqisë sa i përket trafikut të drogës. Kështu është shprehur ministri grek i Mbrojtjes së Qytetarit, Nikos Toskas, i cili në një intervistë për radion greke “Real FM”, evidentoi rritjen e fenomenit të drogës në Greqi.

Ai fajësoi Shqipërinë për numrin e madh të rasteve të trafikut të drogës nga vendi ynë drejt shtetit grek. Ai e cilësoi një fenomen shqetësues dhe që duhet të marrë zgjidhje.

“Droga është një problem i madh, dhe ky problem quhet Shqipëri. Në gjashtë muajt e fundit kemi kapur rreth 10 ton kanabis që kalon nga kufiri shqiptar. Kjo është një situatë e papranueshme për një vend sovran, për një vend që dëshiron të quhet serioz, por që ka një problem të madh me kultivimin e drogës”, tha ministri grek, Nikos Toskas.

June 15, 2017 14:03
Komento

8 Komente

 1. Adih June 15, 15:33

  Zoti minister Grek ,, Ju lutemi mos i shani shqiptaret ,,popullin . Populli shqiptar , nuk perfiton as edhe centize nga droga ,por perkundrazi e marin ,e thithin dhe femijet tane ne shqiperi , dhe e shkterruan rinine shqiptare .Por parate e droges ,i perlan mafja ,e per kete mafje gjejeni ju vete .Here tjeter mos komentoni tonet z Minister ,por nxirni emra ,se i keni transportuaesit mercenare te droges ne burgjet tuaja ne Greqi..!!!!??!

  Reply to this comment
 2. dule jevgu June 15, 17:02

  Nuk eshte aspak Serioz nje vend Sovran qe mbushi Shqiperine me emigrante arab dhe evropen me kamikaz islamik.Po ik o Arvanitas Toska se cdo njeri e di me mire se gjitoni se ku i pikon Tavani.Shiko halen tuaj se nuk jeni juve me te mire,,Ky ben propagande pro klanit Grek ne Shqiperi.

  Reply to this comment
 3. Arben June 15, 17:18

  KA SHUME TE DREJTE

  Reply to this comment
 4. Besniku June 15, 19:19

  Z minister Toskas, ne eshte I sakte mbiemri juaj, duhet te kete qene Toska, gje qe tregon se origjina juaj eshte puro shqiptar.
  Sa per budalleqet e droges, ashtu si mafiozet tane ,jane te interesuar dhe mafiozet tuaj.
  Zbuloini dhe Kapini tuajt dhe jeni ne rregull me popullin e ligjet tuaja.
  Tere kohen ia hidhni te tjereve problemet tuaja, kur sulmoni dhe Gjermanine, ç’pret nga fodulle bosh si qeverite tuaj!
  Po nuk keni faj ju, por ne qe udhehiqemi nga ca politikane, qe nuk jane te zote tu thone ” JU PRISH GJIZA SHQIPERISE” se ç’mendoni Ju

  Reply to this comment
 5. ardiani nga treshi June 16, 07:43

  o koqe minister sa ton nga ai qe kultivohet ne krete,kalamate,sparti,ilia,evia ejt keni kapur.si ka mundesi qe atyre i vehet pulla shqiptare

  Reply to this comment
 6. shqiptaret June 16, 08:47

  keni kapur droge ? ju befte mire,se ju skeni asgje.

  Reply to this comment
 7. artur June 16, 09:28

  Problemi i dorges ne Greqi quhet “Greket drogaxhi”

  Reply to this comment
 8. Genti June 16, 09:51

  Jeni gabim zoti minister , Problemi Greqise jane politikanet e korruptuar , jane ato qe shkaterruan nje vend te bukur si Greqia , thjesht ju sdini te beni drejtesi ne kete fushe dhe ja veni fajin Shqiperise,

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim