Ministri i Brendshëm i Kosovës: Veliu ka kërkuar azil, po kryejmë procedurat

June 2, 2018 11:01

Ministri i Brendshëm i Kosovës: Veliu ka kërkuar azil, po kryejmë procedurat

Ministri i Brendshëm i Kosovës Bejtush Gashi deklaroi se Albert Veliu ka kërkuar azil politik në vendin fqinj dhe po kryhen të gjitha procedurat.

Ai tha se Kosova është e detyruar të zbatojë Konventat Ndërkombëtare pasi Veliu ka kërkuar azil politik dhe po bëhen procedurat përkatëse.

‘Babalja’ u arrestua pak ditë më parë në Kosovë, së bashku me të birin, ndërsa dëshmoi para policëve se nëse kthehet në Shqipëri mund ta vrasin.

Gashi i bëri këto deklarata gjatë një vizite në pikën kufitare në Morinë dhe Shishtavez, ku ministri shoqërohej nga ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi.

o.j/dita

June 2, 2018 11:01
Komento

6 Komente

 1. intelektuali June 2, 11:50

  KOSOVA PO I JEP LEKSION SHQYPNISE ENVERISTE PER DEMOKRACI

  Mbase Hashim Thaci ka vene mendje nga REZILI kur ja fali Mamuthit Erdogan, me thes ne koke intelektualet gyleniste qe kishin kerkuar azil politik ne Kosove per t’i shpetuar masakres se Sulltanit te vetshpallur te Turqise qe po kerkon qemoti te antarsohet ne BE me gisht ne BYTHE.

  Do Zoti qe Hashimi te kete vene mend nga parimet e demokracise se Ramushin nuk e pyet kush ne Kosove.

  Reply to this comment
 2. MH June 2, 12:25

  Kurioziteti sot!
  Kur debil Babolja ia imponon qeverive te merren me te.
  Berisha ka ba njimije e nji te zezat dhe askush nuk merr tagrin per t’ia trete trut ne ere.Ky debil budalla kerkon azli politike.Ne fakt po ta shikosh me synin e lulrrushit e meriton mbasi ka vue ne levizje gjithe politiken turbullin shqiptare dhe tashti ate koqevare.

  Reply to this comment
 3. Hamleti June 2, 16:02

  Me falni, po kush kerkon ta vrase?
  Mbase ata qe u sherbeu dhe njerezve te ndryshim qe ndoshte u ka borxh!

  Reply to this comment
 4. Hamleti June 2, 16:03

  Me falni, po kush kerkon ta vrase?
  Mbase ata qe u sherbeu dhe njerez te ndryshim qe ndoshte u ka borxh!

  Reply to this comment
 5. XXXL June 2, 16:25

  “intelekt-kari” kaq di kaq llap, nxiir gruan dhe motren per llape, i ke lepirese profesioniste me pervoje.
  Bej-tush o Kar-abush, po si mund te futet per procedure per Azil Politik” nje ordiner, burgaxhi, hajdut, bixhozci, drogaxhi e cfare ka te zeza ne kete bote jane tek Babalja.
  Keni marre porosi nga serbi Sali dhe ne nje kohe te dyte t’a qeroni kete hale deshmitar i sajuar qe ja futi sa krahu SHQUP-it dhe Shqpisave duke u zhvatur eurot si profesionist qe eshte dhe duke i diskretituar
  Keta jane Shqu-pisat qe rane ne nivelin e artakut te tyre Babale, ku u telendisen me keq sec jane.
  Bej-tush o Kar-abush mos je nga ata ushtaret e ish kryeministrit Bukoshi qe dergoj ne 1998 plehra koqevare nga falangat e tij, ku ndihmoj Sali Kar-axhicin per grushtin e shtetit, qarteso pozicionin, mos u merr menjerez plehra dhe ordinere ku vendi i tyre eshte shtepia pa qera BURGU, toc.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim