Ministria e Brendshme “gjunjëzohet” para Strazimirit

March 28, 2016 15:13

Ministria e Brendshme “gjunjëzohet” para Strazimirit

Nëse ligjvënësit shqiptarë janë të parët që i shkelin ligjet, atëherë të gjithë qytetarëve i lind e drejta ti shpërfillin ato.

Skandali me deputetin e Partisë Demokratike Gent Strazimiri që u paraqit sot në publik me pistoletë në brez, është rasti më flagrant.

Kjo pasi, ligji për posedimin e armëve është shfuqizuar dhe deputeti duhet ta dorëzojë atë.leja-strazos

Për këtë Strazimiri duhet të arrestohet, për një ligj të cilin e ka votuar vetë, në Kuvendin e Shqipërisë, dhe që parashikon minimalisht 7 vite burg.

Në fakt Ministria e Brendshme është mjaftuar vetëm me një kërkesë ndaj Strazimirit, të cilin i bën thirrje që duhej të dorëzonte armën brenda datës 25 mars 2016, ndërkohë që duhej, të kishte zbatuar thjesht ligjin, duke vepruar  për arrestimin e tij.

Sipas dokumenteve të policisë shqiptare, Strazimiri ka pasur dikur një pistoletë me leje, në kohën që ka qenë zëvendësminsitër i brendëshëm, por ligji nr 73 /1914, “Për armët” e ka shfuqizuar të drejtën e tij për të mbajtur armë.

Dëshmitë përtej fotove dhe videove  nga protesta tek Liqeni dëshmojnë se Strazimiri ishte i armatosur.

Pak më vonë ai e pranoi dhe vetë se ishte i armatosur duke bërë analogji se PS ka Prengën e armatosur./DITA

armabjtje-me-leje

March 28, 2016 15:13
Komento

16 Komente

 1. albi March 28, 15:32

  çfar prisni arrostojeni bythecin e shqupit

  Reply to this comment
 2. E po kjo pune! March 28, 15:59

  e mban me vete se ka frike kur hyn haleve se e rrahin me rrip….

  Reply to this comment
 3. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... March 28, 16:09

  Merrjani kacurrelsit Strazho armen dhe futjani ne bythe, por inshallah t’a kete thepin te gjate qe kur t’a heqi ti dalin edhe zorret carit.

  Reply to this comment
 4. perkthyesi March 28, 16:17

  Ne se nuk arrestohet ky vagabond, atehere na lind e drejta dhe neve qe te mbajme arme ne brez. Ne se do zbatohet ligji, dihet se sa te kushton ky veprim: 7 deri 15 vjet burg! Te shohim se si do procedohet me kete te zgjedhurin tone!

  Reply to this comment
 5. caku March 28, 16:27

  saimir, mos je …?

  Reply to this comment
 6. mediu March 28, 16:28

  PO a nuk e ka patur hak dajakun e kolegeve, shihni se qfytyra te poshtra jane kamikazet e saliut. ai i ka organizuar se po i vjen fundi/.

  Reply to this comment
 7. Kariz Matik March 28, 16:29

  Ky eshte rasti me flagrant kur (pa)drejtesia, (pseudo)politika dhe (prosti)mediat me TVSH-ne ne krye i japin mundesine nje shqupisti burracak te abuzoje haptazi me naivitetin dhe nervat e mpira te nje populli te tere.

  Reply to this comment
 8. l ri March 28, 16:43

  O Qeveria Rama,,,!
  Gjumë flini,,,! Dekriminalizimi i qe rosë e a është futur në ligj apo bën përjashtim,,?Salinjtë po çajnë bythët për atë dep,leshin e p.s,,për vete mbajnë armë,,,,!Çpo bëhet kështu,kushtetuesja çfuqizon ligjin,gjykatat nxjerrin armëmbajtësit pa lejë nga burgu,opozitari majmun mban armë në një protestë “paqësore”,kur policia bashkiake del e pa armatosur,,,,,!

  Reply to this comment
 9. Konica March 28, 18:54

  Ma fusni pak brenda kete …

  Reply to this comment
 10. shqip March 28, 21:53

  ne se nje deputet thyen ligjin, dhe mbane arme kunder nesh, pra popullit TE pambrojtur DHE fukara, PSE duhet une TE mos mba? QEVERIA duhet TE nxjere NJE ligje SI ne Amerike, QE arme MUND te bleje ne dyqan KUSH TE doje, DHE e regjistrojne…PSE jo? Kush do me mbrojme mua nga arma e Strazimirit?

  Reply to this comment
 11. alphade March 29, 00:58

  Jane grahmat e fundit te tradhetarit me te madh te kombit
  shqiptar ,Sali Millosh Fasllici Berishovici !!!

  Reply to this comment
 12. adri March 29, 01:46

  Burg Qenit strazimiri. Nese strazimiri nuk futet ne burg per kete krim arme mbajtje pa leje atehere duhet te deklarohen te pafajeshem te gjithe ata te tjeret qe jane akuzuar per arme mbajtje pa leje.
  Burg per kete qene kriminel qe ka shkelur ligjin.

  Policia dhe Prokuroria i kane provate plota me kamera ku FLAMUR NOKA kriminel se bashke me Genc Strazimirin kane goditur dhe dhunar forcat e Policise se rendit Publik me shume se nje here. Te fillohet ndaj tyre procedimi penale dhe te arrestohen.
  Nese Partia Socialiste nuk kerkon qe te arretohen Flamur Noka dhe Genc strazimiri atehere kjo force politike po thyen besimin e qytetareve qe i kane dhene voten dhe qe kerkojne nje Shqiperi me Rend per familjet dhe femijet e tyre.

  Reply to this comment
 13. e verteta March 29, 02:14

  Peshku eshte qelbur nga koka thote nje fjale e popullit. Sduhet te lejohen dy lloj trajtimesh kush shkel ligjin dihet ku e ka vendin. Pse qendrim i nfryshem per ket deputet qe ka shkelur ligjin qe aq me shume e ka votuar dhe vete. Ironia e politikes shqipetare. Ligjet jane per te gjithe njesoj pse nuk zbatohen?????Turp.

  Reply to this comment
 14. Led March 29, 13:12

  Dhe shkon R(r)i -stani dhe thote se esthe kellef celulari… vajmedet per kete kll(u)efin

  Reply to this comment
 15. ANa March 29, 14:32

  Burg went atij dhe ristani me shoke Lulushkat Berishat ruli Paloqja pollock e te tjere

  Reply to this comment
 16. ANa March 29, 14:34

  Burg went atij dhe ristani me shoke Lulushkat Berishat ruli Paloqja pollock e te tjere dhe ju jeni si keta jeni gazeta dita

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin