Ministria e Brendshme: Lajmi i CIA-s për Shqipërinë, i pasaktë

August 20, 2018 18:50

Ministria e Brendshme: Lajmi i CIA-s për Shqipërinë, i pasaktë

 

Ministria e Brendshme sqaron se lajmi i dalë në media në lidhje me publikimin e një raporti të ri të CIA-s mbi situatën e sigurisë në Shqipëri, është i pasaktë dhe keq-orientues për publikun.

Sqarojmë se nuk ka ndonjë raport specifik të kësaj organizate të publikuar në ditët e fundit në lidhje me situatën në Shqipëri.

“The World Factbook”, është i publikuar në faqen zyrtare të CIA-s. Ky është një produkt i kësaj organizate që përditësohet në mënyrë të përjavshme dhe përmbajtja është lehtësisht e aksesueshme online. Pra, megjithëse përditësimi i fundit është i datës 14 gusht 2018, theksojmë se ky është një përditësim i “Factbook” si i tërë dhe jo i të dhënave specifike për Shqipërinë.

Aktualisht për Shqipërinë, “Factbook” ka të njëjtën përmbajtje me atë të vitit 2017 dhe ky tekst, me ndryshime të vogla, është pothuajse i njëjtë me atë të publikuar gjatë periudhës 2007-2016. Bashkëlidhur me këtë njoftim përcjellim edhe fotot “print-screen” të faqeve përkatëse të “Factbook” sipas viteve.

Spekulimet politike për të prodhuar me çdo kusht lajme negative njollosin dhe cënojnë drejtpërdrejt punën dhe sakrificat e punonjësve të Policisë së Shtetit.

Ministria e Brendshme ka qenë dhe mbetet e hapur dhe transparente me median duke informuar me korrektesë për ngjarje që kanë të bëjnë me luftën kundër paligjshmërisë e kriminalitetit.

Lajmin, të cilit i referohet Ministria e Brendshme mund ta lexoni KETU

o.j/dita

August 20, 2018 18:50
Komento

6 Komente

 1. Arben August 20, 18:59

  hahahahahahahahahahahahahhaha

  Reply to this comment
 2. gardiani August 20, 20:43

  Babalizmi semundje ngjitese !

  Reply to this comment
 3. Eri August 21, 00:05

  Po dihet mo CIA dezinformacion ben.Shkeputni marredheniet me cian dhe lidhuni me Kinen.Se Amerika me Cian nuk u del ajo qe u ka punuar Enveri dhe kane 26 vjet qe nxerrin kunj me shqiptaret dhe Shqiperine.Vetem budallenjte nuk e kuptojne.

  Reply to this comment
 4. info analitike August 21, 13:59

  Njehere e kishte fajin perkthimi tani CIA e pasakte! Vetem ERTV eshte etaloni i gjithckaje. Kur relaiteti e tejkalon cdo sketch humoristik.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim