Ministria e Brendshme: S’ka asnjë që po mbahet peng

July 15, 2016 09:24

Ministria e Brendshme: S’ka asnjë që po mbahet peng

Ministria e Brendshme franceze hodhi poshtë disa raportime të disa mediave se disa persona po mbahen peng.

“Nuk ka asnjë të marrë peng. Ishte një person i cili drejtoi kamionin drejt turmës. Ai u ekzekutua nga policia”, u shpreh Pierre-Henry Brandet, zëdhënës i Ministrisë së Brendshme.

Po ashtu, ai konfirmoi se rasti po hetohet nga Anti-terrori dhe se ende nuk dihet nëse akti është kryer nga një person i vetëm apo ka edhe të tjerë të përfshirë.

“Hetimet po kryhen nga Anti-terrori. Nuk e dimë nëse ai ka pasur bashkëpunëtorë të tjerë apo e kryer aktin i vetëm”, tha ai.

July 15, 2016 09:24
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim