Ministria e Brendshme sqaron 2 urdhrat e marra nga Sandër Lleshi

November 8, 2018 13:29

Ministria e Brendshme sqaron 2 urdhrat e marra nga Sandër Lleshi

Ministria e Brendshme ka sqaruar dy urdhrat e lëshuar nga zv.Ministri i Brendshëm Sandër Lleshi. Në një njoftim për mediat ministria bën me dije se urdhri që i ndalon vartësit dhe punonjësit e policisë të frekuentonin ambiente jashtë institucionit lidhet me nevojën për një performancë më të lartë dhe imazhin e duhur publik.

Ndërsa urdhri i zv.Ministrit të Brendshëm për Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit synon parandalimin e fenomenit të djegieve në vend-depozitimet e mbetjeve. Kjo për t’i i dhënë fund një praktike absurde dhe të rrezikshme për jetën dhe shëndetin e qytetarëve.

Njoftimi i plotë

Ministria e Brendshme vlerëson të nevojshme të sqarojë se urdhri administrativ për punonjësit e administratës së Ministrisë së Brendshme, punonjësve të Policisë së Shtetit dhe institucioneve të tjera të varësisë, lidhet me nevojën për një performancë më të lartë dhe imazhin e duhur publik.

Urdhri i Zv.Ministrit të Brendshëm për Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit synon parandalimin e fenomenit të djegieve në vend-depozitimet e mbetjeve. Kjo për t’i i dhënë fund një praktike absurde dhe të rrezikshme për jetën dhe shëndetin e qytetarëve.

Ministria e Brendshme dhe Policia e Shtetit është e vendosur për të marrë masa të forta ndaj kujtdo shkelësi, autoriteteve vendore, atyre të Mjedisit dhe subjekteve apo individëve të tjerë, që me veprime apo mos-veprime shkaktojnë pasoja të rënda për jetën dhe shëndetin e qytetarëve. Ditët e fundit një problematikë e shtuar lidhur me djegien e mbeturinave në vende të hapura apo pranë qendrave të banuara është konstatuar në qarqet Durrës, Vlorë, Kukës, Tiranë e Dibër.

Në këto kushte strukturat vendore të Policisë së Shtetit kanë ndërmarrë masa urgjente për të mbajtur nën kontroll situatën në të gjithë territorin e vendit, duke ushtruar patrullime shtesë në këto zona dhe duke punuar ngushtësisht me strukturat përgjegjëse në Prefektura, Bashki, si dhe me ato të Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit për ta zgjidhur përfundimisht këtë problematikë.

Duke përfituar nga ky komunikim, Ministria e Brendshme dhe Policia e Shtetit apelon dhe fton qytetarët të denoncojnë çdo krim mjedisor e paligjshmëri në numrin falas 112 apo aplikacionin Komisariati Dixhital, duke garantuar reagim të shpejtë dhe të ashpër ndaj shkelësve.

o.j/dita

November 8, 2018 13:29
Komento

9 Komente

 1. Dhimbia e madhe popull. November 8, 14:48

  Pune te mbare- zoti Zv Minister-Minister-Sander Lleshi.
  Dhimbia e madhe popoll

  Reply to this comment
 2. MH November 8, 17:10

  Dy urdherat e z.Lleshi jan domosdoshmerisht me vlere teper pozitive qe i sherben interresave te rregullit te rendit.
  Duhet pershendetur me urdhera te tjera te domosdoshme ne interres te normalizimit dhe mireqenies te qetesise ne jeten e perditshme te popullit.
  Pershndetje !!!

  Reply to this comment
 3. mirel November 8, 17:14

  Or taj Lesh
  Ka plasur ne Bularat. Shqiperia ka humbur pavaresine.
  Cfare me merresh akoma me urdherat per kafete.
  E nxorri dhe ky fytyren e pleres Ramiste menjehere
  Shume zhurem per asgje.
  Kjo do jete axhenda e Leshit

  Reply to this comment
  • vezhguesi November 8, 18:11

   Çfare duhet te bente policia ne Bularat , more derdimen , lufte me greket ? RENEA , vrau nje idiot ekstremist , qe qelloi me automatik mbi policine dhe u vu ne loje e ne diskutim fqinjesia dhe miqesia me Greqine , ndersa ti kerkon te rifillojme nga e para me te tjere ekstremiste greke ? Ike more , zagar , qe nuk te pelqen asgje , po vetem te shash e ofendosh di ti , njeri pa skrupuj , nihilist i felliqur . E çfare u be , qe policia jone nuk u perzie fare me idiotet e Agimit te Arte ne Bularat ? Bertiten e u çorren dhe u qerruan nga kishin ardhur , pa probleme . Atyre , as qeveria greke nuk ka ç’ti beje . Prandaj , mbylle ate kamare , se na çave tra.in , ne te gjitha halete , do te futesh hundet e tua te qelbura , maskara i ndyre !

   Reply to this comment
   • mirel November 8, 19:14

    Jo mo vezhgues, cne lufte me greket?
    Ne vendin tone?
    Absolutisht.. Ne mund tju cojme nga nje kafe jashte orarit te punes, sa te qetesohen idiotet e Agimit, se na prishen rendin dhe na cenuan pavaresine, po nuk kemi cbejme
    Sipas teje te dalim dhe te ngreme flamujt greke te gjithe

    Reply to this comment
   • mirel November 8, 19:18

    oo nuk e pashe legen muti i Ramutit, me paska share nga fundi
    qelbesira qe jua fut dulja sa krahu, po qe e keni kthyer cdo cep te shtetit ne hale kjo nuk diskutohet, po e paske inatin me mua anonimin qe komentoj ne blog, mua do te ma mbylles, Agim Dules nuk ke fuqi ti bertasesh,,,oooo kurve Ramiste..Ju shkerdhen dulja para mbrapa, me shan mua o qelbesire,,,ytttt bajge

    Reply to this comment
    • patrioti November 8, 20:13

     Ta ka bere shume mire qe te shan o mutrel , se nuk ka qenef me te piste se ti nga te gjithe qe komentojne ketu . Je pjelle jevgjish je rritur ne familje mutrash prandaj nuk e leshon kurre mutin nga goja yyyyy qen e bir qenerish .

     Reply to this comment
     • mirel November 8, 21:23

      ja beqiri tjeter, Po une anonim jam o pordhe patriotike,,kujton se po me ofendon direkt
      mire qe je loqe fare, po dhe klocke njekohesisht.
      ik mer trap hapeni zgurren kunder Ramutit dhe Dules, apo jeni ata qe ju pelqen carduzi i dhiareve minorikare

 4. vezhguesi November 8, 18:10

  Çfare duhet te bente policia ne Bularat , more derdimen , lufte me greket ? RENEA , vrau nje idiot ekstremist , qe qelloi me automatik mbi policine dhe u vu ne loje e ne diskutim fqinjesia dhe miqesia me Greqine , ndersa ti kerkon te rifillojme nga e para me te tjere ekstremiste greke ? Ike more , zagar , qe nuk te pelqen asgje , po vetem te shash e ofendosh di ti , njeri pa skrupuj , nihilist i felliqur . E çfare u be , qe policia jone nuk u perzie fare me idiotet e Agimit te Arte ne Bularat ? Bertiten e u çorren dhe u qerruan nga kishin ardhur , pa probleme . Atyre , as qeveria greke nuk ka ç’ti beje . Prandaj , mbylle ate kamare , se na çave tra.in , ne te gjitha halete , do te futesh hundet e tua te qelbura , maskara i ndyre !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin