Lista paraprake e shqiptarëve që ndodhen në tragetin Norman Atlantic

December 28, 2014 13:53

Lista paraprake e shqiptarëve që ndodhen në tragetin Norman Atlantic

Ministria e Punëve të Jashtme përmes një njoftimi ka bërë me dije se në tragetin ‘Norman Atlantic’, i cili është përfshirë nga flakët sapo u nis nga brigjet greke drejt Italisë, ndodhen të paktën 22 shtetas shqiptarë, por numri i tyre mund të jetë edhe më i madh për shkak të dy shtetësisë.

Ndërkohë, mediat greke kanë zbardhur emrat e shumicës së pasagjerëve që gjenden të bllokuar në anije ku rezultojnë edhe emrat e 22 shtetasve shqiptarë.

Lista e plotë mund të lexohet këtu:

http://www.zougla.gr/greece/article/aiti-ine-i-lista-epivaton-tou-norman-atlantic

https://www.youtube.com/watch?v=kKfcXz5l9bA

 1. S. Aliko
 2. D. Aliko
 3. R.Aliko
 4. A. Beqiraj Aleksander
 5. Beqiraj Enkeleida
 6. Beqiraj Leonard
 7. Riza Çela
 8. H. Çuçi
 9. F.Çuçi
 10. H.Cupja
 11. G. Gega
 12. V. Kane
 13. B. Kaza
 14. S. Kolekaj
 15. R. Mane
 16. L. Ndreu
 17. X. Parangoni
 18. J. Çerama
 19. A. Skendaj
 20. A. Zhuri
 21. P. Zhuri
 22. K. Zhuri
December 28, 2014 13:53
Komento

2 Komente

 1. emigranti rimini December 28, 14:39

  Zoti ju ndimofte vellezer

  Reply to this comment
 2. Atdhetar December 29, 09:42

  Zoti vente dore dhe i shpeton se gjynaf!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin