Ministria e Kulturës i përgjigjet ish-ambasadorit për bustin e Skënderbeut

January 22, 2016 19:18

Ministria e Kulturës i përgjigjet ish-ambasadorit për bustin e Skënderbeut

Ministria e Kulturës i ka dhënë një përgjigje ish­ambasadorit shqiptar në Londër, Mal Berisha në lidhje me akuzat e tij se ky institucion nuk i dha asnjë fond qëllimisht për vendosjen e bustit të Heroit tonë Kombëtar, Skënderbeu në Londër.

Ish­ambasadori, në një status në “Facebook” shkruante se kishte marrë rreth 8 mijë euro borxh për bustin e Skënderbeut, që është vendosur në nëntor të vitit 2012 në Londër.

Mirëpo, sipas Ministrisë së Kulturës kjo është e pavërtetë. Ministria thekson se procedurat për porositjen dhe vendosjen e bustit në Londër janë bërë në mënyrë informale.

January 22, 2016 19:18
Komento

3 Komente

 1. Naco January 22, 20:49

  Genjeshtra! Genjeshtare. Qeveri genjeshtare. Moj Mirela Kumbaro moj e shastisur.
  Turp turp turp. Preteksti me banal “informal”
  Qelbesira, qelbesira “Rilindas”

  Gazeta Dita turp jeni kaq frikacake para qeverise.

  Reply to this comment
 2. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... January 22, 21:07

  Ore Mal, te gjithe Berishajt bajga jane, nuk ke si te dalesh edhe ti i mire, nuk behen punet e shtetit dhe te diplomacise me pare “borxh” tek privati, shko, shko andej nga keni zbritur e merru me dhite ore shpellar toc.

  Reply to this comment
 3. KORÇARI January 22, 22:17

  Po Ministria atëhere përse nuk e bën në mënyrë Formale ???????
  APO KANË FRIKË NGA BABA ERDOGANI ?????

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim