Ministria e Shëndetësisë hedh poshtë lajmin: Mjeku hematolog nuk ka ndërruar jetë

June 29, 2020 17:46

Ministria e Shëndetësisë hedh poshtë lajmin: Mjeku hematolog nuk ka ndërruar jetë

Teksa në media u raportua se mjeku Arjan Pushi ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit me koronavirusi, lajmi në fjalë hidhet poshtë nga burime prane ‘Infektivit’.

Ministria e Shëndetësisë lutet që publiku dhe mediat t’u referohen burimeve zyrtare.

“Ministria e Shendetesise sqaron se, referuar sherbimit Infektiv, lajmi i perhapur ne disa media per mjekun qe ka nderruar jete, eshte i pavertete. Ju lutemi referojuni burimeve zyrtare” – thuhet në një reagim të shkurtër

l.h/ dita

June 29, 2020 17:46
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim