Ministrja Gjonaj kërkon shkarkimin e dy gjyqtarëve

January 12, 2018 15:48

Ministrja Gjonaj kërkon shkarkimin e dy gjyqtarëve

 

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka depozituar në KLD dy kërkesa, përmes të cilave kërkon shkarkimin nga detyra të gjyqtarit Petraq Curri të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës si dhe fillimin e hetimit disiplinor ndaj gjyqtares Enkeleida Hoxha të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Krujë.

Gjatë hetimit disiplinor ka rezultuar se gjyqtari Petraq Curri ka kryer shkelje të rënda profesionale që diskreditojnë rëndë pozitën dhe figurën e gjyqtarit në dhënien e vendimit për mosmiratimin e arrestit të shtetasit Alket Hatija dhe lirimin e tij.

Ky i fundit është cilësuar nga mediat italiane edhe si “Zoti i drogës”.

Gjithashtu nga informacioni i administruar nga Ministria e Drejtësisë rezultoi se Gjyqtarja Enkeleida Hoxha ka vendosur lirimin me kusht të të dënuarit Genc Tafili në kundërshtim me dispozitën ndaluese të ligjit.

January 12, 2018 15:48
Komento

9 Komente

 1. +++ January 12, 16:41

  Brravo Ministres simpatike .
  Vetem ju Femrat Shqiptare te bashkuara
  mundet ta shpetoni ate vend ,
  si e kan mbajtur gjalle nenat shqiptare ne shekuj ,
  sepse burrat e atij vendi jane shndruar ne pederasta/putana ne sherbim te Botes se Huaj,qe po shkaterron kte vend ne cdo drejtim .
  Bashkerendisni se bashku me Prokuroren e Re dhe mos u ndalni nga rropsite qe kane pushtuar Institucionet e Drejtesise Shqiptare ,nji nder shkaqet kryesore te korrupsionit galopant krimit ,ne shtetin Shqiptare ,e pengesat kryesore qe BE-ja mban larg Shqiperine .

  Reply to this comment
 2. Fat man January 12, 16:45

  Z. Ministre mos para numrit dy ke harruar te vendosesh ndonje numer tjeter cilidoqofte ai, te gjith e dime qe Gjyqsori eshte i kalbur dhe bashkepunon me mafian.

  Reply to this comment
 3. demo January 12, 16:54

  Filloi skartimi i mijve te drejtesise.Rendesi ka qe carku po funksionon,nje nga nje,dy nga dy,me ne fund rendesi ka qe filloi.

  Reply to this comment
 4. Bexhet Jasa January 13, 12:29

  Bobo ca behet ne vendin tone lirohen kriminela cdo dite. Fillojeni vettingun sa me shpejt

  Reply to this comment
 5. SidoRela January 13, 12:31

  Per kta maskarenj gjyqtar duhet filluar ai vettingu urgjentisht.

  Reply to this comment
 6. Emilia Brahaj January 13, 12:32

  Hartimi i miredetajuar i reformes dhe kta lloj gjyqtaresh na bejn ne popullin e thjesht ta mbesim dhe ta duam cdo dite reformen.

  Reply to this comment
 7. Flori Cuku January 13, 12:59

  Ah cja ben mire qe nuk lejon abuxime te tilla. Ti bjeri kokes ktyre gjyqtareve

  Reply to this comment
  • Cuku-cuku, laka-laka... January 13, 13:42

   Hej, a e morre vesh apo jo?

   Ke bodrumet e ministris partia kishte ngjit ca afishe per punesim. Per sezonin veror kerkohen ABUXATORE me meditje. Puna me akord, paga varialbel ne varesi te… thaseve te asgjesuar. 🙂

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*