Ministrja Shahini këshillon maturantët: Çfarë duhet të bëni gjatë kësaj periudhe pezullimi

March 10, 2020 10:32

Ministrja Shahini këshillon maturantët: Çfarë duhet të bëni gjatë kësaj periudhe pezullimi

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka bërë me dije se gjatë periudhës së ndërprerjes së procesit mësimor, studentët këshillohen të punojnë me librat e Maturës Shtetërore, që janë përmbledhje e testeve dhe skemave të vlerësimit për gjuhën e huaj, matematikën dhe lëndët me zgjedhje për vitet 2011-2019.

“Këta libra ju vijnë në ndihmë për t’u familjarizuar me natyrën e testeve dhe të pyetjeve që përdoren në këto teste,” bën me dije Ministrja.

Matura Shtetërore, Gjuha Shqipe dhe Letërsia (HAP këtu.)

Matura Shtetërore 2019, teste dhe skema vlerësimi, gjuhët e huaja, matematika dhe lëndë me zgjedhje (HAP këtu.)

 

O.J/DITA

March 10, 2020 10:32
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim