FOTO: Ministrja shkon në spital për të lindur… me biçikletë

August 19, 2018 15:06

FOTO: Ministrja shkon në spital për të lindur… me biçikletë

Duhej të shkonte në spital për të lindur fëmijën e saj të parë dhe e bëri… me biçikletë.

Julie Genter, ministre nga Partia e Gjelbër postoi në Instagram foto të saj dhe të partnerit.

Në qershor, shefja e saj, kryeministrja Jacinda Ardern u bë udhëheqësja e dytë në botë për lindjen e një fëmije ndërkohë që është në detyrë.

Të dyja ajo dhe Genter u shtruan në spitalin publik të qytetit Auckland.

Genter, 38 vjeç, njihet për mbështetjen dhe inkurajimin që ajo iu bën qytetarëve për përdorimin e biçikletave.

“Na uroni fat”, shkroi ai për ndjekësit në Instagram. “Unë dhe partneri im morëm biçikletat pasi nuk kishte hapësirë të mjaftueshme në makinën e dërguar nga spitali me ekipin e mjekëve, por kjo më solli në humor të mirë”.

Genter, e lindur në SHBA, kishte njoftuar shtatzëninë e saj në Instagram, duke thënë: “Do të na duhet të shtojmë një vend në biçikletat tona”.

o.j/dita

August 19, 2018 15:06
Komento

10 Komente

 1. Nora August 19, 16:05

  Kto Jan politikane Jo si politkanet tane hajduta qe nje pordh me Bo marrin avionin merrni shembull nga kjo politikane hajduta legena shqiptare e majte dhe e djatht

  Reply to this comment
 2. C'a bohet kshtu August 19, 18:05

  Oh sa kom qesh ja paska “dhi” Lali Erit.
  Nuk tregohet modestia e tepruar duke shkuar ne Spital per lindje me biciklete, kjo eshte nje idiotesi e fermeres Genter.
  Me ujerat qe i kane plasur, ka lagur rruget deri ne Spital duke i freskuar ato nga vapa.

  Reply to this comment
 3. Po , Po August 19, 19:07

  Je nje gazetar/e koqe kandari ! E kush mund ta dije se per cilin vend e shtet behet fjale ?! Permendni emra e mbiemra kryeministresh , sikur te flisnit per kllounet Albana Vokshi , Grida Duma apo Jorida Tabaku , pa folur fare , se per ku behet fjale . Duhet te jesh idjot , ne kuptimin e plote te kesaj fjale , sepse gazetat shkruajne per ti lexuar e kuptuar popilli , se paku i nivelit mesatar , dhe nuk shkruajne gazetaret , per te lexuar njeri tjetrin !

  Reply to this comment
 4. Hall me punonjësit e gazetave August 19, 20:48

  Po – Po. Këtë ndjesi të shëmtuar provova edhe unë, kur e lexova, postimit tuaj do t’i shtoja se, edhe për Vokshin, Dokshin apo Tokshin po të shkruhet, duhet thënë se cilët/cilat janë, për korrektesë profesionale, pse lexuesi nuk është i “detyruar” të dijë se në ciën përkatësi politike bëjnë pjesë.

  Reply to this comment
 5. Aliu nga Selenic August 20, 08:13

  Keta tanet mundesishte kerkojne te lindin ne Amerike se ne Tirane dhe ne biciklet nuk behet fjale.! Keshtu eshte kure demokracin e kerkojn per luks dhe jo per te punuar e permirsuar jeten e qytatarve.!

  Reply to this comment
 6. Adih August 20, 12:54

  Keto deputet dhe ministret tona , jane vene ne rrjesht per nje dhe kane frike nga kryetaret e tyre ,ku keta kryetare duan te pa aftet dhe frikacaket se keshtu ju intereson ..
  Harojeni bicik…..

  Reply to this comment
 7. spartak August 20, 16:53

  Une kujtova se shkrimi behej per ministre shqiptare,ju betohem,

  Reply to this comment
 8. info analitike August 20, 18:26

  Edhe lali Dhjeri keshtu do te beje me Ajolenj, apo jo shoke?

  Reply to this comment
 9. info analitike August 21, 14:20

  Ti mos u merzit se ty do ta hypi lali Dhjeri bashke me Ajolen se vetem keshtu kenaqesh!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*