Ministrja në Rinas: Rinisin fluturimet esenciale, nesër në mëngjes situata kthehet në normalitet! Sot në 15:00 vijnë vaksinat që nuk erdhën dje

April 8, 2021 12:36

Ministrja në Rinas: Rinisin fluturimet esenciale, nesër në mëngjes situata kthehet në normalitet! Sot në 15:00 vijnë vaksinat që nuk erdhën dje

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku ka njoftuar ditën e sotme se do të nisin fluturimet esenciale në aeroportin “Nënë Tereza”.

Nga nesër rinisin edhe fluturimet komerçiale.

Gjithashtu, sot në 15:00 mbërrijnë vaksinat ndaj COVID që nuk mundën të vinin dje.

“Jam këtu për të komunikuar situatën në aeroportin e Rinasit për shkak të një greve të paligjshme. Do të nisin fluturimet esenciale, që përfshijnë fluturimet humanitore, emergjente, ushtarake dhe ju njoftoj se kemi arritur të ruajmë sasinë e vaksinave të konsiderueshme. Do të vijë sot rreth orës 3 pasdite dhe do të fillojë shpërndarja. Dua të informoj të gjithë qytetarët që do të jetë e pamundur në këto momente që të kemi fluturime komerciale por është duke u punuar për zgjidhjen e këtij problemi. Nesër në orët e para të mëngjesit do të kemi situatë normale të fluturimeve”, tha ajo.

j.l./ dita 

April 8, 2021 12:36
Komento

9 Komente

 1. mirel April 8, 12:43

  Ja qe na i hengri m*tin SaLikja me ceten shqupise edhe kete radhe….

  Reply to this comment
  • Preza April 8, 14:26

   Ti zonja Ministre qe te mori Edi Rama nga rruga dhe te beri Drejtoreshe te po kesaj ndermarrje pikerisht se je mesuar qe te futesh doren ne mjalt, duhet te japesh doreheqjen e para. Sepse edhe pasi ike nga kjo nderrmarje e kishe ate perseri ne varesi.
   Dhe pas teje te gjithe abuzuesit duhet te ndeshkohen deri ne fund, me denimet me te rrepta.
   Kjo ngjarje eshte tregues i dobesise se shtetit, abuzimit me detryren, me fondet e nderrmarjes, fondet publike, abuzimit me rekrutimet, dorezimit dhe gjunjezimit te shtetit. Tregues i korrupsionit kolektiv, i korrupsionit moral dhe material.
   Shteti ka marre fund. Shteti ka rene. Piramida shteterore jo vetem qe nuk funksionon por eshte ne nje perplasje per jete a vdekje, ne nje lufte sharjesh, batutash e barcaletash. Ne vend qe energjite te shkojne per te forcuar shtetin.
   Presidenti qesharak ne arrati nga pozicioni, dhe i friksuar nga cfare vjen neser, Kryeministri gallof dhe i pa denje, mbeti rrugeve pa adrese e pa qellim, opozita e paafte e drejtuar nga krimineli i qemotshem.
   Kjo situate vetprodhon kaos, dhe mungese stabiliteti. Neser do te kemi nje ngjarje tjeter te rende, ne nje sektor tjeter.
   Jemi perpara zgjedhjeve qe nuk japin zgjidhje.
   Cikli i shtetareve te kriminalizuar ka mbaruar.
   Shqiperia post zgjedhore, kerkon aksion te ri.

   Reply to this comment
   • Rush April 8, 17:09

    Zonjes ministre Kryeministri Rama duhet duhet t’i sjelle nja 2 zevendes-ministra nga Bangladeshi per te perballuar punes intensive te saj.

    Reply to this comment
 2. Nick April 8, 12:47

  Fajtoret futini brenda dhe hidhni celesat ne det. Dhe mos ndaloni pa arritur te kapoja i tyre i vertete.
  Duhet te behet e qarte njehere e mire: NUK MUND TE TALLET NJERI ME SHTETIN! SHTETI NUK MUND TE SFIDOHET! Sepse shteti, i mire apo i keq, garanton jeten normale te gjithsecilit. Me mire nje shtet i keq se pa shtet. Nuk kemi mesuar asgje nga 97a?!?!?
  Perndryshe, ju qe keni sot parlamentin dhe qeverine, çdeklaroni pavaresine e Shqiperise dhe therrisni te huajt, ke te doni, qe te qeverisin kete territor (deri sa te behet shtet) dhe kete turme deri sa te behet komb), ASHTU SI DO TE QEVERISIN TRAFIKUN AJROR PER DITET E ARDHSHME.

  Reply to this comment
 3. Gjoba 110 milion euro që do ti paguajn shqiptarët Françesko Beketit për faj të hajdutit Rama është baraz me 2258 kg ar → 658 kg më shumë se rezervat e arit që ka vendi ynë. April 8, 12:49

  Kontrolloret nuk kan te drejte te protestojn per te drejtat e tyre thote Belinda Baluku.Ne Afrike mund te kerkosh te drejtat ne Shqiperin aziatike jan te paligjshme.

  Reply to this comment
 4. Jimi April 8, 12:54

  Kjo dosa e ripjelljes ja ka lujt fene tenderave. Pas zgjedhjeve do i konfiskohet pasuria dhe do hidhet ne rruge si buce. As per eskort nuk ben bythderrja.

  Reply to this comment
 5. edi April 8, 13:53

  Jo o mirel, jeni ju qe i hengret mutin SALIUT dhe METES. Ju jeni e keqja e ketij vendi. Ju jeni pjella e Enverit qe kerkoni me ç’do kusht qe qytetaret te mos kene asnje te drejte te kerkojne drejtesine. Ju kerkoni akoma diktaturen e proletariatit ku ju duket se eshte diktatura e shumices mbi pakicen por ku ishte shumica qe vuante dhe pakica qe zvarritej dhe jo jetonte.

  Reply to this comment
  • Dulla April 8, 20:17

   O edi rama
   Edhe ti i ruajte topet Enverit. Atij te vertetit po e po, po edhe hekurit ja rruajtet topet.
   Merru me keta horrat e sotem. Enveri sa ishte e mbajti.

   Reply to this comment
 6. Ilirjan April 8, 18:53

  Doreheqja e ministres Balluku eshte fillimi i refleksionit te pritshem te Qeverise per tu sheruar prej nje nga cibanet e te keqes te krijuar keto 30 vitet e fundit. Pozita e Saj rendohet kur sapo kemi mesuar se ka qene Drejtoreshe e ketij cibani, por ndersa ka kaluar ne krye te Ministrise ajo kishte mbi vete te gjitha kompetencat dhe mundesite per ta pastruar dhe konstruktuar per se mbare kete institucion . Fakti qe prej ministres Balluku mungoi deshira per ta “rilindur” kete institucion, duke e renduar edhe me shume gjendjen e tij nepermjet te tenderave , per te cilat jane duke i perfolur kontrolloret e “rebeluar”, eshte tregues i forte qe ministrja B.Balluku te largohet menjehere, per t’i hapur rrugen rilindjes se vertete dhe te shendeteshme te ketij institucioni.
  Jane teper skandaloze faktet qe po dalin : kontrolloret pervec pages se larte, kane bonuse te shtrenjta qe nuk i kane as punonjesit qe punojne ne fronte teper te veshtira dhe te rendesise se vecante. Ndaj :
  Statusi i ketij institucioni me emrin “albkontroll” duhet te ndryshoje per ta kthyer ne normalitet si nje institucion te Shtetit shqiptar dhe jo si nje hibrid te tipit sh.a., sic eshte sot.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim