Ministrja Xhaçka: Basha e Gjunkshi do japin llogari para ligjit për shpifjet

June 26, 2019 23:07

Ministrja Xhaçka: Basha e Gjunkshi do japin llogari para ligjit për shpifjet

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka reaguar ndaj akuzave të kryeopozitarit Lulzim Basha nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook”.  Ministrja i konsideron shpifje akuzat e Bashës dhe thotë se ai do përgjigjet për to para ligjit.

Xhaçka i referohet edhe ish-deputetit Xhemal Gjunkshi, duke thënë se për të nuk ia vlen të humbasësh energji.

Postimi i Ministres Xhaçka:

Që Lulzim Basha nuk i mendon e as i kupton pasojat e veprimeve që bën, këtë e mësuam të gjithë, ditën që dogji mandatet dhe e la PD rrugëve. Por, le ta mesojë që veprimet kanë kosto, shpifjet kanë një cmim, kur të shkojë përpara gjykatës për të sqaruar llumin që nxjerr nga goja.

Dhe, sa për zëdhënësin lokal të Lulit, gjeneralin e famshëm Gjunkshi, atë e njeh e gjithë Dibra se kush është, nuk ka nevojë të themi ne asnjë fjalë.

Madje, e njeh e gjithë bota, se ia ka dalë të shfaqet dhe në Wikileaks me bëmat e tij. Njerëzit që ka marrë në qafë e mallkojnë përditë.

Asnjë minutë kohë për të humbur me personazhe si këta. E gjithë energjia vetëm me qytetarët dhe për qytetarët. 30 Qershori dita e Shqipërisë që duam për fëmijët tanë.

#30QERSHOR🌹

⭐BASHKIA QË DUAM⭐

SHQIPËRIA🇦🇱QË🇪🇺DUAM

June 26, 2019 23:07
Komento

4 Komente

 1. Zigur Qarri June 26, 23:37

  Te gjith punonjesit publike jan kerrcenuar se,nese nuk votojn bashke me Familjen,do te largohen nga puna.
  Ndersa skizofreni Edvin Escobar D’Rama,kercenon shqiptaret me heqjen e lirise per te levizur jashte!Shqiperia
  rikthim ne diktature,Shqiperia e marre peng nga nje drogaxhi.125 milion dollare do ti paguajn takspaguesit
  shqiptare Fraçesko Beketit per tekat e D’Rames,dhe askush nuk proteston!

  Reply to this comment
  • ju pret Reçi June 26, 23:48

   Vazhdo pirdh o Sali Qeni …

   Reply to this comment
  • SPAK-u ju pret, shtepia pa qira ju fton June 27, 10:37

   o zigur mavria, leke ka plot, mbushur jane bankat; problemi eshte se ka njerez si ti (gjallesa) qe nuk dine ti administrojne keto leke se ty dhe po te ti japesh te gjitha, ti do ja japesh Saliut e do buzeqeshesh e kenaqesh qe ja dhé. Kjo kategori je ti: Prandaj do te rekomandoja, po te ka ngele ndopak mendje dhe je totalisht kundra Rames (e drejta jote, njesoj si buka qe ha po ha buke dhe jo eskrementet e saj), shko ne votime dhe ne flete shkruaj: Rama ik! Dhe hidhe ne kutine e votimit dhe do shikojme se sa jane ne Shqiperi qe duan te ikij Rama kur te numurohen dhe te vije Monika me pika te verdha. Kjo eshte demokracia, ajo qe thua ti e Lulezimi eshte injornaca demokratike.

   Reply to this comment
 2. Lili June 27, 05:35

  Do t’ia fillojme me kazan , a eshte kjo shpifje per shtypin a jo !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim