Miqësia e pazakontë në botën e kafshëve!

May 30, 2016 11:39

Miqësia e pazakontë në botën e kafshëve!

Gomari frikësohet nga ujku, miu nga macja, macja nga qeni… Kështu së paku ishte deri më tash, por duket se kohët po ndryshojnë edhe në këtë aspekt.

Tashmë nuk janë të ralla rastet kur në botën shtazore krijohen miqësi mes specieve që tradicionalisht konsiderohen armiq, apo dhe ushqim i njëri-tjetrit.

Kërkoni dëshmi për këtë gjë – ja fotogaleria në vijim, e realizuar nga agjencia Reuters.

miqesia shtazore 002miqesia shtazore 09miqesia shtazore 005miqesia shtazore 17miqesia shtazore 18miqesia shtazore 21miqesia shtazore 13miqesia shtazore 12miqesia shtazore 11miqesia shtazore 14miqesia shtazore 008miqesia shtazore 007miqesia shtazore 006miqesia shtazore 10miqesia shtazore 22miqesia shtazore 16miqesia shtazore 19miqesia shtazore 20miqesia shtazore 001miqesia shtazore 15miqesia shtazore 004miqesia shtazore 003

May 30, 2016 11:39
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim