Miqësia e rrallë në kopshtin zoologjik

June 27, 2016 14:21

Miqësia e rrallë në kopshtin zoologjik

Një miqësi e pazakontë mes një tigri dhe një pastori gjerman është filmuar në Kopshtin Zoologjik “Mogo” në jug të Uellsit. Tigri 7-vjeçar dhe qeni pastor, zihen dhe luajnë me njëri-tjetrin çdo ditë, por në fund askush nuk lëndohet. Që të dy kanë krijuar një raport shumë të veçantë që prej 7 vitesh, kur u takuan për herë të parë në këtë kopsht.

35B4E85500000578 3661315 image a 6 1466996221529

35B4E86100000578 3661315 image a 10 1466996262790

 

June 27, 2016 14:21
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*