Shembja e teatrit, Basha-Kryemadhi: Do ta mbrojmë me trupat tanë

July 5, 2018 23:16

Shembja e teatrit, Basha-Kryemadhi: Do ta mbrojmë me trupat tanë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, dhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, kanë reaguar fill pas miratimit të projektligjit në Kuvend që i hap rrugë shembjes së Teatrit Kombëtar.

Lideri i opozitës e cilëson vendimin si antihistorik dhe të turpshëm, ndërsa shton:

“Ne do t’i tregojmë kësaj bande se pushteti është i popullit dhe jo i saj, duke mos lejuar në asnjë mënyrë prishjen e teatrit, duke e mbrojtur atë edhe me trupat tanë”.

Ndërsa Monika Kryemadhi shprehet se Shqipëria ka humbur sot një pjesë të rëndësishme të historisë së saj.

“Nëse turpit do t’i vinim sot mbiemër ai do të ishte “i gjatë”, aq sa emrat dhe mbiemrat e deputetëve socialistë që votuan sot projektligjin për prishjen e teatrit. Ky parlament mban mbi shpine dhjetëra mëkate, por ky i sotmi është vula që i vë zullumeve dhe perversiteteve të Edi Ramës, që si satrap komandoi ushtarët e tij të votojnë shkatërrimin e atyre pak vlerave që i kanë mbetur Tiranës”, tha ndër të tjera ajo.

s.a/dita

July 5, 2018 23:16
Komento

20 Komente

 1. Dordolece - krytar partish July 6, 01:20

  Hani nje “ te madh”, turpi qendron mbi ju o te pa tru, ju jeni nje dore dordolecesh pa forme, shumica do te beje ate qe i jep for a e ligjit doni apo sdoni ju dordolece te shemtuar.

  Reply to this comment
  • Socialisti i Ndershem July 6, 09:45

   Ju rilinfasit jeni gati qe kur Rama te thote “muti hahet” do te rrembeni luge dhe garuzhde.
   Qe gomari fluturon keni pese vjet qe jo vetem e besoni por per syte tuaj edhe e shikoni.
   Per c’shumice flet, more i gjore, per shumicen e idioteve te pashembullt.

   Reply to this comment
   • Like Floriri July 6, 10:40

    Ndersa ne barkun tend nuk ka me vend, sepse je zhdepur me mutin e Saliu dhe te gjithe klanit te tij, prandaj kur flet qelb gjithe boten.

    Reply to this comment
   • Shqip July 6, 15:05

    Populli pret te bejme kurban banden shkateruese Mona e lulja. Sa per m…. E ke ngrene ti o socialist I ndershem se saliu ram serbici e ka dhene me luge te madhe.
    Si nuk u ngrit njeri per shkaterimet qe beri Banda antishqiptare e sali bericicit e lulshit bashuqit, Likja I floririt qe rregullon surratin Mona , POR flisni per teatrin qe bertasin ca pakacorare se artisteve te vertete nuk Ju afrohen tek kemba.

    Reply to this comment
   • Shqip July 6, 15:06

    Populli pret te bejme kurban banden shkateruese Mona e lulja. Sa per m…. E ke ngrene ti o socialist I ndershem se saliu ram serbici e ka dhene me luge te madhe.
    Si nuk u ngrit njeri per shkaterimet qe beri Banda antishqiptare e sali bericicit e lulshit bashuqit, Likja I floririt qe rregullon surratin Mona , POR flisni per teatrin qe bertasin ca pakacorare se artisteve te vertete nuk Ju afrohen tek kemba.
    Cfare beri Luli bashuqi Si krietar bashkie, Cfare ndertoi.

    Reply to this comment
   • Shqip July 6, 15:06

    Populli pret te bejme kurban banden shkateruese Mona e lulja. Sa per m…. E ke ngrene ti o socialist I ndershem se saliu ram serbici e ka dhene me luge te madhe.
    Si nuk u ngrit njeri per shkaterimet qe beri Banda antishqiptare e sali bericicit e lulshit bashuqit, Likja I floririt qe rregullon surratin Mona , POR flisni per teatrin qe bertasin ca pakacorare se artisteve te vertete nuk Ju afrohen tek kemba.
    Cfare beri Luli bashuqi Si krietar bashkie, Cfare ndertoi.
    Flm

    Reply to this comment
 2. Aliu nga Selenic July 6, 01:58

  Po mire qe juve paskeni vendosur ta mbroni me trupat tuaj. Po qindra kombinate, qindra uzina, qindra nderrmarrje qe i rrafshaut te gjith ishin me porosi dhe mt thirrjen tuaj te kryetarit te Partise demokratike dhe me te gjith suiten tuaj.!
  Po mire se i shkatrruat pore ku i keni te rejat qe that se do ti ndertojme.?
  Keta po e shkatrrojn dhe po e ndertoj edhe 4 her me te madhe dhe me te mire se ate qe e keni si kufome.!
  Ju nuk e keni hallin tek prishka e theatrit, pore e keni hallin se nuk doni ndertim te ri dhe ky eshte halli i juaj >

  Reply to this comment
 3. m July 6, 04:13

  VETINGU,VETINGU,VETINGU.Basha 200 milion euro ne rrugen e Kombit dhe kater te vrare ne Bulevard,shitja e detit.Monika! Floriri i Krrabes nga Ilir Floriri,vila e Gjirit te Lalsit,vidio e parave e Priftit,prandaj i hoqe cizme e brek ne Kuvend si prostitut e dehur.Tani nuk ju pjerth njeri.Po u vjen fundi.malsori

  Reply to this comment
 4. owl July 6, 05:27

  Qe te dy s’keni mendere ,boll bete gam gam se u bete gazi I botes.

  Reply to this comment
 5. Nunuja nga Cepani July 6, 06:56

  Si do jeni ate dite ? Te veshur apo te zhveshur ? Na thoni qe ta dim !

  Reply to this comment
 6. 12 July 6, 07:21

  Gazeta! Ligji nuk I hap rruge shembjes se teatrit por ndertimit te teatrit. Mos e filloni mbrapsh artikullin. Nga cila shkolle gazetarie keni dale?

  Reply to this comment
 7. LIMANI July 6, 07:32

  Ju vazhdoni ti tregoni ketij populli se jeni plehra qe ndotni kete vend qysh prej 28 vitesh e tashme qe Shqiperia po ribehet ju nuk mund te pajtoheni me kete zhvillim!MMonika Sihanuku bashke me princin Lulezim pasi kane aneksuar Toto LIken te cilit nuk i bejne pershtypje keto anomali duke u marre me qokat e Baftiareve !Ju e keni nje salle teatri or plehera perse kerkoni tjeter??????????????????????????????Apo ate e do kryekrimi per ndonje instalim aparature pasi institucionet i ka afer !Per ke popull çirreni Ju per ate qe mori torten me legene!Rini rehat se ata nuk e dine se çeshte Teatri e jo me godina e saj!

  Reply to this comment
 8. Te hypte vetja ne qefe;thote shkodrani se pastaj te vjen rrenimi. July 6, 08:41

  Edi ramovici ne krie te ps,me votimin per prishjen e Identitetit te Teatrit Kombetare vulosi antikulturen dhe bashke me te nje fund te turpshem dhe pakthim.Dje i ati vrau fjalen e lire,kurse i biri vulosi ne korr groposjen e indentitetit te Teatrit Kombetare.Kjo nje padije,jo,por nje pasoje e pandeshkueshmerise se krimeve makabre te diktatures komuniste dhe e persekutoreve ne to.Shkodranet kane nje thenje kure mallkojne ndonje bastard;te hypte vetja ne qefe,se pastaj vjen rrenimi.Edvin kristaq ramavici me shoke e shoqe pjese e jashteqitjes shqiptare,dje vulosen nje fund te turpshem e pakthim,qe nuku do te kete leke te piset e pushtet brenda djallit qe ti shpetoje nga ndeshkimi popullit.

  Reply to this comment
 9. lexuesi July 6, 10:44

  Jeves qe vjen do prishet nje nevojtore publike!
  Eshte rasti me i mire per keta te dy qe te realizojne ate çka kane deklaruar, sepse haleja eshte vendi me i pershtatshem per ata.

  Reply to this comment
 10. gardiani July 6, 10:58

  Me ke pjese te trupit, do ta mbrojne teatrin ?!!

  Reply to this comment
 11. Doni apo nuku doni ju o mijekenetash e mizakali,Drejtesine do ta beje tashme Populli,USA,BE,e Ligji dhe Zoti. July 6, 11:32

  Ps-ja me votimin per shembjen e Teatrit Kombetare vulosi fundin e turpshem dhe te shpejte te saje,ku praktikave nga i ati tek i biri dhe nje djalle e gjysem brenda,i mbaroje vaji kandilit.Besoni,binduni dhe pendohuni sa nuku eshte vone,qe Populli,USA,BE e Ligji dhe Zoti t’ju meshirojne.Rruge te mesme me nuku ka’per ju o djaj me fytyre njeriu qe nuku keni te ngopur ne leke te piset dhe ne ligesi,dita e gjykimit per ju po vjen,doni apo nuku doni ju o mije kenetash e mizakali.

  Reply to this comment
 12. Jimi July 6, 12:03

  Apo c’ke nje trup ti, qe nuk e shpon as plumbi!?

  Reply to this comment
 13. Arben July 6, 12:32

  PO SHYQYR TE BENI NJE GJE TE HAJRIT

  PER KETE POPULL.

  PRISHJA E TEATRIT ESHTE VJEDHJE E PASTER,

  NUK DUHET LEJUAR NE ASNJE MENYRE

  Reply to this comment
 14. NAIMI July 6, 12:40

  Po kush te hidhet ty persiper moj gje e trashe. Ti duhet te jesh simboli i impotences per meshkuj se nuk te afrohet kush, prandaj mos u bej merak se nuk te kalon kush mbi trupin tend se felliqet.

  Reply to this comment
 15. Alban Dega July 6, 14:55

  E MEGJITHATE TI LULEZIM BASHA MBETESH NJE P… MASHKULL !

  ANYWAY YOU LULEZIM BASHA REMAIN A PUSSY MAN !

  From: Alban Dega
  Date: March 19, 2017 at 04:09:24 EDT
  Portret i paautorizuar
  TI LULEZIM BASHA JE NJE P… MASHKULL !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Midis terroristit dhe rrugacit

  Pas thirrjeve tipike terroriste te liderit te opozites se shpartalluar Lulezim Basha per te permbysur nje qeveri te zgjedhur ne menyre demokratike me dhune, sot lideri i opozites nxori edhe fyrtyren e rrugacit.
  Ai perdori gjuhen e rruges kunder kryeministrit ne detyre Edi Rama dhe qeverise ne pergjithesi. Nje grusht rrugacesh e duartrokiten kryerrugacin Basha. Nuk mund e nuk mendohet se mund te ndodhe ndryshe me nje opozite ne krize identiteti, ne krize mendesie, ne krize shpartallimi te plote nga vetvetja, ne krize alternativash e projektesh per ndreqjen e vetvetes se pari.
  Vete rruga e cadres qe kane zgjedhur eshte deshmia me e qarte e me plote e kesaj krize totale qe lindi nga kriza e vetvetes dhe e coi Shqiperine nga kriza ne krize deri ne gremine te plote ne cdo fushe e qelize te jetes politike, ekonomiko- financiare, sociale, arsimore, kulturoe, shkencore, shendetesore…
  Nuk ka shenje e simbol me te qarte te kesaj autokrize se gjuha e rruges e liderit te saj Lulezim Basha dhe kryeliderit Sali Berisha.
  Hedhja nga thirrjet lenino- staliniste per permbysje me dhune te nje qeverie demokratike te zgjedhur me vote plebishitare nga nje popull i tere ne kohe paqeje, nga gjuha e te fortit dhe e garipit se Edi Rama e Fatmir Xhafa “duhet te kaloje mbi trupat tane” tek gjuha e rrugacit duke e quajtur jo vetem liderin e mazhorances por krejt ate si “sojsez, i pafytyre …” e epitete te tjera tipike rrugacesh.
  Nuk pritet gjuhe tjeter pervecse ajo e rruges ne nje cader qe ka bllokuar rruget e kryeqytetit dhe dyert e Qeverise, Kuvendit Popullor, dy organizmave kryesore e jetike te nje Republike Parlamentare.
  Vete cjerrjet e zerit, vete thirrjet tipike terroriste, vete gjuha e rruges dhe garipit, te fortit gjithnje me ze te shtjerrur apo mekur flasin per nje gjendje psiko- motore te coroditur deri edhe skizofrenike te Berisha- Bashes !

  Nga “Bande Gangsteresh” e Mafia jashte kontrollit ” ne. ….

  Pse !? Sepse tek Reforma ne Drejtesi dhe sidomos tek shpirti i saj Vetingu Korporata e Krimit te Organizuar Shteteror e Partiak te PDSH-se dhe Sali Berishes shikojne fundin e sundimit te tyre dhe ndeshkimin e pandeshkueshmerise se vetvdhene nga kjo korporate, nga kjo ” Cete Gangsteresh” sipas ” The Times” e “Indipendent” te Londres, te “kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” sipas ” The New York Times”.
  Si Berisha dhe Basha edhe telallet dhe zhurmuesit e tyre politike e financiare, mediatike e mafioze nderkombetare kane pafytyresine ti drejtohen popullit e te flasin ne emer te tij, Pse !?
  Populli e ka dhene veriiktin e tij, Vendimi ne emer te popullit u dha pese here rradhazi.
  Populli me armen e tij kryesore dhe te vetme, voten e lire i ndeshkoi ashper dhe qarte politikisht dhe juridikisht Sali Berishen e krejt Korporaten e tij te krimit te organizuar e shteteror me nje shumice gati absolute me 23 qershor 2013 dhe me 21 qershor 2015, ne zgjedhjet lokale te parakoheshme te Dibres dhe Ersekes.
  Ate vendim qe e rrenoi korrupsioni dhe impuniteti i dhene vetvetes nepermjet nje drejtesie te sterkorruptuar pikerisht nga politika ala Luigji i 14-te i Sali Berishes, nga gjyqtare e prokurore me kontrate krimi me korporaten e tij e lexoi dhe vulosi me voten e tij plebishitare vete populli.
  Mbi 95 per qind e shqiptarevee perkrahin Reformen ne Drejtesi dhe ligjet e saj me Vetingun si ballin e saj.
  Eshte nje perputhje absolute midis perkrahjes popullore per aleatet tane strategjike SHBA- BE dhe perkrahjen e kesaj Reforme jetike per shqiptaret e Shqiperine!
  Pse !? Sepse aspirata e shqiptareve si popull e si komb ne te gjitha hapesirat shqiptare ishte ” E duam Shqiperine si e gjithe Evropa!” “E duam Shqiperine si Amerika demokratike”
  Keto aspirata ua vodhi bashke me votat jo nje por dhjetra here, keto aspirata bashke me vete Shqiperine ua vodhi dhe plackiti Sali Berisha dhe “banda e tij e gangstereve”.
  Nga “Bande Gangsteresh” e “kjo Mafia krej jashte kontrollit ” gjate mandatit te dyte te Berishes ajo u kthye ne nje Korporate te Krimit te Organizuar Shteteror dhe Partiak te PD-se ne sherbim te klanit familiar she politik te ketij sundimtari, e despoti te korruptuar. Si qeveria dhe PD-ja si shtylla e saj u kthyen ne nje garde pretoriane, ne nje repart ushtarak te familjes bio- politike te Sali Berishes.

  Korporate krimi te organizuar ne cdo hap !

  Gerdeci, CEZ, ARMO, Interkoneksioni me Kosoven, ngjyrosja e naftes… Monopoli i ilaceve, Universitetet e Plepave dhe Akademite e Domosdoves, cdo tender me peshe kalonte nga duart e Gites, Xenit, Jamserbit… me ” bonuse sukesi” te garantuar nga babai kryeminister dhe sejmenet e tij mercenare dhe sherbetore jo vetem te familjes kryeministrore por edhe te mafiozeve ala Nue Kalaj, ala Damir Fazlici, ala Taci, ala dreqi e i biri. qe tallnin sumen me ministrat e tij.
  Vetem me tenderin e naftes Shqiperia i humbi 650 milione euro qe ofroi nje kompani kineze me garanci nga qeveria e superfuqise ekonomiko-financiare e teknologjike boterore , Kines. Ne vend te saj fitoi nje sharlatan e gaztor i familjes, nje mashtrues ala Sude e ala Gjalica, ala Alimucaj e ala Gjenerali Taci Oil !
  E as Sali Berisha e as kelyshi i tij Bode nuk kishin bere asnje verifikim , nuk kishin asnje garanci nga bankat fantazme te sharlatanit Taci me kete pasuri strategjike shqiptare pa llogaritur edhe te pakten 250 milione te tjere nga TVSH-ja , prodhimi i munguar, fitimi i humbur, punesimi i qindra mijera shqiptareve.
  Vetem nga pazaret Argita- Basha- Fazlic Shqiperia humbi reth 150 milione euro investim te nje biznesmeni pakistanez!
  Vetem nga CEZ-i i Xenit Shqiperia i ka humbur ne total rreth 1 miliarde dollare amerikane !
  Vetem nga Interkoneksioni energjitik me Kosoven te dyja i humbin rreth 50 milione euro ne vit X 9 barazi me 450 milione euro per shkak te pazarlleqeve korruptive te Xenit me dajet e tij serbe.
  Vetem maja e ajzbergut te korrupsionit masiv qe p[reku dhe rrenoi cdo fushe te ekonomise, financave, investimeve te huaja etj. etj.

  Mafia italiane me e ndershme se mafia berishiane !

  Pas disa sharlataneve amerikane, gjermane, dje Basha dhe Korporata berishiane e Krimit te Organizuar sollen ne cadren e saj edhe ish- senatorin italian Di Bagio’ i akuzuar per pervetesimin e rreth 2.5 milione eurove nga fondet per pensionet dhe ceshtje sociale per te moshuar duke ringjallur te vdekurit, njesoj sic vepronte Berisha e korporata me listat e zgjedhjeve apo ndihmat sociale. me legalizimet qe fakirave shqiptare u duhej te paguanin mijera euro apo dollare, etj. etj.
  Sidoqofte De Biagio eshte mbi njemije here me i ndershem se vete Basha. Ai kishte perfituar vetem 450 mije euro.
  Basha dhe lukunia e hajnave te Berishes vodhen mbi 600 milione euro vetem ne Autostraden e Kombit. Jo vetem kaq Basha u gradua nga kapobandoja si Minister i Jashtem, Minister i Brendshem, kreyeminister i Republikes se Lazaratit, zevendeskrye-ekzekutor i 21 janarit 2011, kryebashkiak i Tiranes me votat e vjedhura te 6 majit 2011 dhe te kryekoministit fanatik enverist Hysni Milloshi.
  E ka goje e leshon be e rrufe kunder Fatmir Xhafajt, nja nga djemte, politikanet, juristet shermbullore shqiptare qe ne rini e deri ne ditet e sotme…
  Pse gjithe ky duf e zjarrmi psikopatike e kukulles se Berishes, Basha dhe vete Sales me qytetare dixhital deri edhe nga Gjermania! Qytetari dixhital Sala i shkruan qytetarit banal Berisha !
  Se pari se Fatmir Xhafa eshte nje autoret dhe regjizoret juridike te Reformes ne Drejtesi dhe te Ligjit te Vetingut, qe i tmerron, i cakerdis , po i cmend subjektet dhe objektet kryesore te saj, Korporaten e Krimit te Organizuar shteteror, familjar, politik te Sali Berishes dhe Lulezim Bashes,

  Kryekusare e vrastare

  Si njeri edhe tjetri jane kryekriminelet, kryekusaret, kryeekzekutoret e krimit te organizuar shteteror, te denje per Hagen, ku me spiunimet e tyre per llogari e ne dobi te UDB-es serbe, RIA-s putiniste te liderve te luftetareve te lirise se Kosoves Fatmir Limaj, Ramush Haradinaj, etj,,, etj,
  Per te fituar pike tek ata por edhe te Amerikanet Lulezim Basha sajoi e trilloi edhe Shtepine e Verdhe duke i vene nje vule turpi te falsifikuar Shqiperise e shqiptareve si komb.
  Ky hor styerhori i kryehorit dhe Mareshallit te Beogradit dhe Moskes , te UDB-es e KGB-se- RIA-s sovjeto- putiniste, Sali Berishes, ky burrec i pa burre qe i shtjerret ( meket ) zeri si grave llafazane sa here flet, ky i pafytyre pa dine e iman e mashtrues i pacipe, ky dhjeracak qe mbylli dosjen e kusarise se kombit me procedure, rapport mjekesor te rreme dhe me ndihmen e gjykatesve e prokuroreve te sterkorruptuar ala Zagarnjori e Gjin Gjoni, ala Adriatik Palla e plehrat si ata te antidrejtesise Salehiane, na ben edhe trimin edhe te fortin, edhe garipin edhe Matrazovin. ndersa pshurret e mbush poturet sa here i kujtohet Vetingu e Reforma ne Drejtesi. qe me siiguri do te rihapin aferat e tij njera me kriminale se tjetra si Autostrada plackitese dhe Otrantoja atdheshiitese, masakra e 21 janarit 2011 e dhjetra megakrime te tjera te kesaj KORPORATE TE KRIMIT TE ORGANIZUAR TE KRIMIT SHTETEROR E PARTIAK, te partise me te inkriminuar e politikaneve me kryekriminele ne historine e Shqipersie.
  Pas vendimit politik ne emer te tij qe dha vete populli shqiptar me voten e tij te lire plebishitare te 23 qershorit 2013, 21 qershorit 2015, te Dibres dhe Ersekes tani po bien kamanat e vendimit te drejtsise e shtetit ligjor ne emer te asaj vote dhe te vete popullit kunder ketyre kryekrimineleve qe rrine nate e dite duke u rene tupanave te ” dekriminalizimit” dhe ndershmerise ne emer te popullit qe i ka ndeshkuar ne menyren me te fuqishme.

  “Tanket” Vetingut dhe lemeria e hajnave te Saladinit !

  Eshte pesha e ketyre krimeve , korrupsioni, kusarie, plackitje, eshte lemeria e Reformes ne Drejtesi dhe e Vetingut, e jo e kaluara e Fatmir Xhafajt apo Edi Rames, Ilir Metes apo Petrit Vasilit… aresyeja e tmerrit dhe fobise paranojake te Sali Berishes dhe Lulezim Bashes qe i shikojne ato si tanke te renda qe po u afrohen perdite e me shume e qe do ti shkelin me zinxhiret e tyre.
  Eshte pshurrja e dhjerosja prej tyre qe e ben aq paranojak Lulezim Bashen e Korporaten e tyre te krimit te organizuar shteteror e partiak sa te deklaroje se Fatmir Xhafaj “duhet te kaloje mbi tru pat” e ketyre banditeve e kryekrimineleve dhe u jep ultimatume jo vetem qeverise se zgjedhur ne menyre demokratike, por edhe te urdheroje presidentin e zgjedhur me vota te shit-blera Bujar Nishani qe te mos dekretoje Fatmir Xhafen si minister te Brendshem. Dhe kapterri Nishani ne fundin e palavdishem te mandatit te tij ashtu po vepron e po vonon… Ai nuk e ben as shurren pa ia shkelur syrin Berisha !
  Keto jane ligjet e xhungles se Korporates se Krimit te Ogranizuar Shteteror e Partiak!
  Pse!? Sepse tek Fatmir Xhafa shikojne simbolin e Reformes ne Drejtesi e Vetingun qe ky sherbetor me kontrate te perkohshme i Berishes dhe bandes se tij jane gati tu shtrihen poshte zinxhireve te fantazise se cmendur te tyre per ti bllokuar e mos lene te kalojne !
  Ndaj ai ben jo vetem terroristin ala ISIS, e guerilasit Kastro- Chegevara, jo vetem Matrazovin, por edhe Kryeministrin e Presidentin, Shefin e Personelit dhe bllokuesin qe emeron e shkarkon ke te doje e kur t’ja doje qejfi si Ajatollah Khomeini i Gazidede Berishes
  Mbi te gjitha arma e mjeti i tij kryesor per demokraci e politike, per Republiken e Re eshte diktati e Ultimatumi, urdheri suprem e stili liderit suprem Sali Berishe Khomeini… Envero- Stalinisti, stili Lala Kros o Lala Kros vet shkruan e vet vulos!

  As Kastro e as Matrazov… nje p… mashkull !

  Larg qofte ! Jane teper 16 vjet te kesisoj sundimi! Shqiptareve u ka ardhe ne maje te hundes me nje Sali Kadaf qe e flaken me perbuzje e ne menyre plebishitare ne koshin e despoteve dhe atdheshitesve !
  Aq me pak mund te pranojne nje sozi te tij qe ka vulen e kontributin e zi ne cdo krim e zezone qe Sali Karaxhici shqiptar u ka bere popullit e shtetit shqiptar, mbare kombit.
  Ndaj mos na bej as diktatorin ultimatumdhenes e as Matrazovin!
  Nje pshurran nga frika nuk mund te jete e as nuk mund te behet kurre as Kastro e as Matrazov e aq me pak kryeminister i nje populli krenar e trim si shqiptaret!
  Te keshilloj vellazerisht qe te vizitohesh tek psikiatri…
  Psikologu eshte per faza shume me te lehta te skizofrenise tende dhjeracake!

  E vetmja gje qe humbni jane parate e… e vjedhura shqiptareve

  Ti e me fort bosi jot Berisha keni frike, tmerr, lemeri nga hija e krimeve pa fund te Korporates suaj te Krimit te organizuar shteteror e partiak ne sherbim te klanit tuaj familjar e politik po aq kriminal sa edhe ju! Ndaj lehni si qente nen driten e henes ndaj hijes suaj… U ka hy frika ne palce!
  Nuk keni asgje per te humbur pervec parave dhe pasurive, tokave dhe pronave, gjakut e djerses qe u kini grabitur e tjetersuar shqiptareve!
  Nuk jane para djerse! Jane para hajnie e kusarie, vrasjeje e krimi!
  Jane para krimi e vrasjesh te shqiptareve dhe te Shqiperise !
  Dorezojuni Drejtesise e ligjit! U ulet me nje te treten masa e denimit te garantuar!
  Para se te kerkoni dekriminalizimin e te tjereve… dekriminalizoni veten fillimisht!
  Mos e bej si gjyshi jot hoxhe: beni cfare them une … e Mos beni cfare bej une!
  Sheroje veten Doktor Berisha! Edhe Lulin e Co…
  Ne dac lexoje Corporation ne dac Company ! Jane njesoj !
  Kurse ti Lul mos na bej as Kastron e as Matrazovin .
  Nuk je as njeri e as tjetri …. Ti je thjesht nje frikacak i pshurrun!
  Shkurt ti Lulezim Basha je nje p… mashkull !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*