Miratimi i Reformës, Rama bën dhuratë për 90 mijë punonjësit e administratës

July 22, 2016 13:01

Miratimi i Reformës, Rama bën dhuratë për 90 mijë punonjësit e administratës

Kryeministri Edi Rama duket se është i entuziazmuar pas miratimit në Parlament të reformës në drejtësi dhe ka marrë një vendim për administratën.

Në një status në Twitter, ai njofton se ditën e hënë e ka pushim të gjithë administrata për shkak të miratimit të reformës historike,

“Se bashku kemi arritur te paarritshmen ne 25 vjet. Prandaj te henen administrata pushim dhe le te jete nje fundjave e gezuar per te gjithe”, shkruan Kryeministri Edi Rama.

July 22, 2016 13:01
Komento

12 Komente

 1. Mikonjani. July 22, 14:25

  Bravo Shqiperia.Feste e madhe
  RAMA PERPARA

  Reply to this comment
 2. integrim Shishtufina July 22, 14:36

  Bravo! Kur populli shqipetar ka 25 vjet pushim pse te mos beje pushim nje dite dhe administrata!
  Jepi pushim edhe XENIT se ka 25 vjet qe si kalores lodhet se i varen kembet!

  Reply to this comment
 3. Toni July 22, 15:22

  Ku eshte e keqja …

  Reply to this comment
 4. Plaku Xhuxhumaku July 22, 16:49

  Po ky ku i gjen gjithe keto leke?

  Reply to this comment
 5. Hasoni Grave July 22, 17:26

  Rob me qokaxhi se ky s’e bo nona. Tani dhe nje darke speciale per grate e administrates ka mangut, dhe pastaj EC perpara te cafsha skapamentonm

  Reply to this comment
 6. Pleshti July 22, 17:51

  Dhe ta mendosh qe administrata per nje jave merr pushimet dhe puna e saj per nje muaj eshte e kufizuar.
  Kryeministri duhet vizituar se eshte duke punuar kunder qytetareve.

  Reply to this comment
 7. info analitike July 22, 19:04

  Cuna t’honen gallate!!! Eh lum si poplli qe mezi i ka keta cunat e mamit. Jon lodh shum ene kan nevoje per pushim. Une do te thoja qe te kene edhe nga nje ore masazh te paguar nga shteti per lodhjen e madhe. Cfare nuk bejne 3000 euro ne llogari kur bashkohen me kursimet e mamit pensioniste. Tani qe do te ndertojne edhe nje port qe as ne perrallat e 1001 neteve nuk e keni degjuar do te hani te gjithe me luge jo argjendi po ari. Rilindje e mahnitshme e mashtrimit dhe vjedhjes ne dem te budallallekut dhe injorances se popllit.

  Reply to this comment
 8. Beso o popull qorr July 22, 19:16

  Pse mos gezihet Rama. Gjithcka e kane ne dore partite dhe jo populli edhe me kete reforme i thencin.

  Reply to this comment
 9. roberto July 22, 19:55

  Po pushimi behet me urdher zyrtar me shkrim o zoti kryeminister e jo me sms si adoleshentet!
  Dhe si per t’i bere KAR-shillek kryeministrit,del Meta dhe u jep urdher KUVENDIT,qe te henen KA PUNE e jo pushim!
  Hahahahahahahahaha!!!
  Koalicion i forte jo shaka!
  O Rama!
  SHPORRE KETE METEN NGA QEVERIA DHE KOALICIONI DHE TE BEHEN ZGJEDHJET E PARAKOHESHME!
  Meten do ta kesh perhere….ARMIK te ndyre qe do te te vere GURE NEN RROTA!
  Deri ne zgjedhjet e ardheshme ai nuk do punoje per QEVERINE,por per …PARTINE E TIJ!

  Reply to this comment
 10. Nini July 22, 22:00

  Punët me penis e vagina që hapi Rilindja (ripjellja) në Shqipëri
  2016 nga Vëzhguesi
  Version i përshtatshëm për printim
  fenomen

  Çfarë të shokon në fenomenin Shukriu është konfidenca deri në rutinë gjatë abuzimit seksual me detyrën, element ky që ndriçon faktin e dhimbshëm se rasti Shukriu jo vetëm që s’është aksidental, por mëse i konsoliduar (e madje i trainuar) në administratën shtetërore shqiptare. Por jo vetëm kaq, imagjinoni kur e bëri Shukriu në një zonë të prapambetur e konservatore si Dibra, po në Tiranë çfarë ndodh?!

  Çdo kush sot e di se mund të përgjohet e xhirohet nga celularët, natyrisht edhe Shukriu e dinte, e megjithatë ai veproi jo vetëm i “pakujdesshëm” në këtë aspekt, por edhe fare moskokëçarës – syri tërt s’i bënte Shukriut. Pse? – shtohet pyetja. Pse kaq “trim” Shukriu, pse kaq i bindur se s’do i hynte gjëmb në këmbë? Kush e mbronte Shukriun? Kush ja siguronte/garantonte qetësinë deri në marrëzi?

  Përgjigja është e thjesht – dikush atje lart e garanton Shukriun, jo dyshime për këtë. Shukriu është pjese e “sistemit” me “tutor e mish të bardhë”, e sistemit që “jep e merr” çdo gjë nën-dorë, nga paratë e pista tek seksi i tillë.
  Edhe Shukriu për vete paguan dikë atje lart, siç ka paguar edhe para se të marrë detyrën shtetërore. Njëlloj si ajo femra fatkeqe e videos që paguajti me seks punën që i ofroi Shukriu. Deri tani ne kemi parë vetëm Shukriun tutor, por njëkohësisht ai është edhe prostitutë për dikë atje lart…, ndoshta për Metën, bajrakatarin e sotëm të Dibrës. Shukriun e “shkretë” e morri në qafë morali që predikon “bajraktari”…

  Reply to this comment
 11. KOS July 23, 07:52

  Bravo, mbasi ja futet se krahu, jepini pershesh me kos

  Reply to this comment
 12. tirona July 23, 08:34

  Po per ata mijra qytetare qe diten e hene e kane diten e fundit per te mbaruar dhe zgjidhur problemet e tyre tek administrata shteterore, ,si do ja zgjidhes hallet e tyre,se te marten nuk i pret avjoni apo trageti.anulloje kete urdher se nuk je vone, se admministrata shteterore nuk eshte cifliku Juaj z. Kryeminister.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*