Miratohet në Kuvend me 116 vota përbërja e Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore

October 13, 2017 22:25

Miratohet në Kuvend me 116 vota përbërja e Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore

Kuvendi ka miratuar mbrëmjen e sotme me116 vota pro përbërjen e Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore.

Miratimi erdhi pas një diskutim maratonë mbi shkeljet dhe abuzimet gjatë proceseve zgjedhore.

Debatet u përqëndruan më tepër te zgjedhjet e kaluara dhe problemet e ngritura nga vëzhguesit ndërkombëtarë dhe rekomandimet e OSBE/ODIHR-it.

October 13, 2017 22:25
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*