Miratohet Vettingu! PS-PD bashkojnë votat

May 22, 2017 22:41

Miratohet Vettingu! PS-PD bashkojnë votat

Kuvendi ka miratuar sot pas disa oresh, diskutime, mbledhje dhe debate, te gjitha pikat e marreveshjes mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut te PD-se, Lulzim Basha per futjen e opozites ne zgjedhje.

Keshtu me 123 vota pro, Kuvendi ka miratuar ndryshimet ne Kodin Penal dhe me 118 vota pro ndryshimet ne Kodin Zgjedhor te cilat rrisin dukshem denimet per shit blerjen e votes.

 Ne te njejten kohe me 118 vota pro u miratuan ndryshimet ne ligjin e mediave audiovizive.

Ne perputhje me marreveshjen, u miratua edhe perberja e kater komisioneve te Vettingut.

Nga dita e sotme kryetar i KQZ-se do te jete Klement Zguri, i cili u zgjodh ne kete post me 117 vota pro, 2 kunder dhe 7 abstenim.

Ndersa Denar Biba u zgjodh anetar i KQZ-se me 113 vota pro 4 kunder dhe 4 abstenim.

Ne fund u votua edhe Erinda Ballanca si Avokate e Popullit me 112 vota pro, 4 kunder dhe 10 abstenim.

May 22, 2017 22:41
Komento

36 Komente

 1. Claus May 22, 23:15

  Ishte senca me e “cuditshme” nuk ke c`thua, por njekohesisht dhe me e shpifura, me e krimbura, me e ndyra.

  Rama, Saliu dhe Paloka tashme kishin gjetur opozitarin dhe ai ishte… Ben Blushi!!!!

  Nuk na kendoi Rama me ato refrenet e zakonshme kunder Saliu dhe opozites me fjalet, “katundi juaj”, “persheshi qe keni ngrene”, ” partia juaj me dy koka”, “opozite per vajmedet” etj,etj,etj, po u gjet Blushi per te bere opozite.

  Ishte nje nga seancat me te turpshme qe kam pare, ku te gjithe qeshnin me batutat e Rames dhe te “mjek” Saliut qe na tregoi nje histori per dashurine dhe xhelozine.
  Paska filluar muaji i mjaltit midis Rames dhe Saliut!!!
  Nje “flirt” transvestitesh qe te kallin daten kur i shikon. Njeri nje plak i cmendur dhe tjetri nje drogmen i c`akorduar qe tashme kishin bere paqe per dialog politik.
  Ishte seanca e peshtym-lepirjes pa teklif ndaj tere ato gelbazave qe kane hedhur ketu e 4 vjet.

  Keto qe them i kam thene qe ne momentin e pare kur Rama kapi PS ne kete forum.

  Tani pres cdo te thone “Dita” e Thanos, “Tema” e Meros dhe te tjere militante te verber ne kete portal qe cilesine me te dukshme kane injorancen dhe verberine politike.

  Mbajeni tani me te nderuar “Neti Vjosa” dhe “korcar Osumi”, Rilindjen tuaj dhe idhullin tuaj qe tashme nuk i ka mbetur gje tjeter vec se te lepije gelbazat qe ka leshuar.
  Shiheni dhe njehere kete seance, fale botes digitale, per te pare jo vetem ndyresine e bandes qe quhej “rlindje” por dhe shemtine tuaj mendore.

  E kuptoni tani qe Saliu shpetoi nga Vettingu, ai dhe tere shpurra e krimineleve qe ka kane branda bandat PS-PD-LSI?
  Ju qofshit me mendjen tuaj, gjithmone nese e keni dhe ate te shkrete.

  Me transvestitet Rama-Berisha e dashuruar ne pleqeri ju siguroj qe do te kem pune.
  Kaq per sot.

  Reply to this comment
  • Turi May 23, 00:31

   Seshte per ti heq asnje fjale komentit te bere me lart! Kjo eshte nje loje e ndyre qe po behet nga saliu luli iliri dhe se fundmi edhe edi, per te cilin kemi votuar. Eshte turp se si po sillet ky njeri arrogant. Pret qe te besojme genjeshtrat e veta se po ben marreveshje per te miren tone?! Nuk i japim me asnje vote edit! Ps duhet ta heqi kete genjeshtar para se elektorati te iki fare prej tij

   Reply to this comment
   • shqiptarja May 23, 08:15

    100 % dakort me te gjitha komentet ketu ! S’kane faj qe tallen me barktharet qe po vdesin rrugeve te Europes per nje jete me te mire ! Tani jemi te detyruar te shohim çdo nate nga keto shfaqje makabre se mediat private jane te detyruara me ligj t’u bejne publicitet.

    Me thene te drejten, jo se mediat nuk e kane bere nje gje te tille deri sot, perkundrazi, kane qene gjithnje gati t’u lepijne menderen pushtetareve me ose pa ligj !

    MJAFTON TE SHOHESH SESI DJE U ZGJUAN TE SHASTISURA NGA EMRI I AVOKATES SE RE TE POPULLIT (TE BERISHES) E SOT ASNJERA S’PIPETIN ME PER TE !!!!!!!!!!!!

    KUSH E HAPI GOJEN PER TE THENE SE U ZGJODH NE THYERJE TE TE GJITHA PROCEDURAVE : ME PSEUDOKONKURSE DHE MBI TE GJITHA PA QENE AS PREZENTE NE SHQIPERI E PA KALUAR AS NE DEGJESE NE KOMISIONIN E LIGJEVE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    PO KJO NUK ESHTE TALLJE ME KETE POPULL ?

    E PER SA KOHE QE SHTYPI SHQIPTAR S’DO TA PERFILLE ROLIN E VET NE SHOQERI DUKE IU SHITUR PUSHTETIT, SHQIPERIA, QE TANI S’KA ME AS OPOZITE, ZI E ME ZI DO SHKOJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    KJO ESHTE E ARDHMJA QE MERITOJNE FEMIJET TANE ?

    Reply to this comment
   • shqiptarja May 23, 10:38

    MJERE NENAT E GERDECIT !

    MEJRE PRINDERIT E FEMIJET E KOKEPALAREVE TE 21 JANARIT !

    Reply to this comment
  • Sallakja May 23, 02:32

   Claus !…..Vox popolo
   Politika eshte art me vete. Mundohu ta shohesh nga nje kendveshtrim tjeter.
   Ti, e shume te tjere ketu ne Dita e shihni politiken nga ana e mediokritetit, shume keq.

   Ah !
   Netin mos e luaj, eshte limitato, nuk ka faj.
   Kaq di, kaq trote. Po te dinte me shume, do thoshte me shume

   Reply to this comment
   • dafina May 23, 09:25

    Po ate Janullen ? , po e perdor si Piperi
    ne gjelle , e keshtu Clausin e Eleminove ?
    N.Vjosa
    Ti i lexon se çfare shkruan ?
    Apo ç’te plasi ty se ç’fare shkruan Ti ?

    Ty more djale te ze LEXIMI .

    Ciles familje Europiane ti Bashkohet ?
    Asaj Greke ?
    Bere kurban nga Europa .
    Apo asaj Italiane ?
    E shitur dhe e privatizuar tek Jenat ?

    O njeri nuk jemi ne 90 ,
    Ku me endren per Europen rezuam sistemin
    e diktatures ,
    PoR —- Tashme kemi hyre ne nje diktature me te eger se ai qe Prishem .
    Mbahe veten , dhe mos u bej si Mark Uk i te majtas .

    Mark uk i djathte
    Vjosa uk i majte .

    Reply to this comment
    • Claus May 23, 10:14

     Nuk ke c`ben “dafina”, se njerezia edhe keto soj si “Neti Vjosa” do ta mbaj ne gjirin e vet. Nuk ke c`ben, por per nje gje me vjen me keq, se te jetosh ne mes te Vjenes, ku as me shume dhe as me pak po kremtohet pervjetori i 300-te i perandoreshes “Maria Theresia” me aq bukuri dhe madheshti, pa te hyre asgje ne vesh, keshtu do te perfundosh.

     A e di sa kam qeshur kur i jepte “direktiva” editoriale Thanos ky njeri?

     Ja cfare shkruante: “…i nderuar Adrian tregohu vigjilent dhe mos vendos editoriale te ketij Burimit ( e kishte fjalen per Genc Burimin), shiko Adrian se ke dhe nje turizhapik aty ne gazete, hiqe dhe ate. Dhe do te shkruja perseri.”
     Se kush ishte ky turizhapik nuk po e deshifroj dot, por me qesharake nuk ka ku te shkoj.

     Shihni se sa te rrjedhur qe mban kjo toke, por te arrije “Dita” ne ate derexhe sa te botoje dhe shkrime te “Netit” hajde pastaj dhe fol per media dhe gazetari.

     Ja kjo eshte politika shqiptare me pislliqet e saj duke terhequr me vete dhe keto kanoce si “Neti” qe me shume bejne zhurme se sa thone dicka me mend.

     E ke lexuar editorialin e Thanos “Keta hane turpin me buke”? Aty e ke dhe komentin e “Yetit” plot direktiva sia ta pensionistet e Lagjes 8, qe me mire do te ishte te kishte titullin:
     “Keta hane turpin me m..t”.

     Reply to this comment
   • Te rroje Partia , desh me thene . May 23, 09:29

    Ti e majta Sallake
    e ke Gabim .
    N.Vjosa ka bere shkolle te madhe
    dhe si Gazetar qe eshte [ keshtu ka deklaruar ]
    ai i di mire keto pune .
    Prandaj terhiqi ato qe thua ,
    Sepse dashuria e Netos ndaj Edi Rames
    nuk ka Limit .
    Sespe keyo 27 vite Vetem
    Edi Rama ka bere me shume se te gjitha Qeverite ,
    por Edi Rama nuk kishte shkopin magjik ,
    Dhe pune kishte per 300.000 por asnje nuk ishte Specialist .

    Reply to this comment
  • N.VJOSA May 23, 05:57

   Obobo, obooo, na qenka merzitur Clausi Janulles pse dy partite e medha PS-PD paskan bashkuar votat,
   Paskan degjuar keshillat e Nderkombetareve dhe paskan hapur rrugen per tju bashkuar Familjes Europiane!
   PO PSE SI I DO TI
   DJALI JANULLËS SHQIPTARET TE PERÇARË, QE TE NA FERKOJE DUART GRËKU DHE SERBI?!…
   I qenka prishur Humori Clausit, qe ti shikoje shqiptaret te kacafyten dhe të na rehatohet Clusi!!!!…
   Oh medet, medet, vetem ata qe se duane Shqiperine ju eshte prishur terezia pse shqiptaret bashkojne votat!
   Mos vdeksho kurre or Toni Bler, nje mik i Vertete, kur na i keshilloje bashkatdhetaret tane:
   JU
   SHQIPTARET
   SHIKONI MË SHUMË
   SE ÇFARE I BASHKON
   SE SA ÇFARË JU NDAN!…
   Si do na shesin emisionet dhe gazetat ca matrapazë lajmesh se do na bjene veshet rehat dhe nuk do degjojme më sherre pa fund?!…
   Jo vellezer, Shqiperia ka nevoje më shume se kurre
   Per P u n ë,
   Për Q e t e s i,
   Qe ti bashkohet Sa me pare Familjes Europiane!
   Le te plasin ata qe duane ti shohin shqiptaret te perçarë!…
   Edhe per Opozite , mos na u merakosni shume se ja per nje Muaj erdhen zgjedhjet dhe shqiptaret do vendosin kush do i qeverise dhe kush do jete ne Opozite!
   Kish te drejte Ambasadori Amerikan kur deklaroi para pak kohe se me e mira do te behet per Popullin Shqiptar!…
   Kukuvajkat le te qajnë, dhe antishqiptaret le te derdhin lotë Krokodili!….

   Reply to this comment
   • dafina May 23, 09:24

    Po ate Janullen ? , po e perdor si Piperi
    ne gjelle , e keshtu Clausin e Eleminove ?
    N.Vjosa
    Ti i lexon se çfare shkruan ?
    Apo ç’te plasi ty se ç’fare shkruan Ti ?

    Ty more djale te ze LEXIMI .

    Ciles familje Europiane ti Bashkohet ?
    Asaj Greke ?
    Bere kurban nga Europa .
    Apo asaj Italiane ?
    E shitur dhe e privatizuar tek Jenat ?

    O njeri nuk jemi ne 90 ,
    Ku me endren per Europen rezuam sistemin
    e diktatures ,
    PoR —- Tashme kemi hyre ne nje diktature me te eger se ai qe Prishem .
    Mbahe veten , dhe mos u bej si Mark Uk i te majtas .

    Mark uk i djathte
    Vjosa uk i majte .

    Reply to this comment
   • Devolliu May 23, 10:35

    N.Vjosa Zbuloi Ujin e ngrohte .
    haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    Kur thote :
    Shqiperia ka nevoje me shume se kurre
    Per pune ………………………………

    Po per ato qane Nena 27 vite o Neto .

    Kush i la Shqiptaret pa pune ?
    Po qetesine kush ja prishi Shqiperise ?

    N.Vjosa :
    Politika e Turbullon – Qe te beje ”’ Reforma”’ qe ta Kulloje situaten qe ka 27 Vite qe nuk kullohet dhe nuk ka per tu Kulluar ,
    deri Sa MENDJA JOTE te kullohet e para .

    Kemi me shume nevoje per nje REVOLUCION kulturor — Ketu duhet te fillohet .
    Lufte Injorances pa meshire

    Reply to this comment
  • korçari May 23, 10:30

   Claus nuk duhet te merzitesh apo zhgenjehesh me kete marreveshje pasi ne fund te fundit nuk fiton as Rama as Berrisha por fiton populli ,pra krijimi i nje drejtesie te pavarur do te thote ;Ligj,drejtesi,ndeshkim ,konfiskim ,konkurence te ligjshme,e drejta e prones ,DEMOKRACI per te gjithe (te majte apo te djathte).Ne çdo vend demokratik K/ministri, shefi i opozites ,,deputeti kane frike nga ligji dhe qytetari i thjeshte ndjehet i respektuar ne vendin e vet ,per te gjitha keto porta u hap me VETINGUN te tjerat vijne shume me shpejt ,per te ardhmen e femijeve tane.

   Reply to this comment
   • Devolliu May 23, 11:07

    I nderumi korQar !
    Ne France ndodhi Ndryshimi i MADH .
    Qe i dha fund sistemit me DY parti .

    Per here te pare PARTITE , qe kane çuar shtetet
    ne kete Krize te rende EKONOMIKE e Sociale ne EUROzone
    do te zhduken .
    Fitoje Macron , ku mbas tije fshihen
    grupe me interesa Eurofil [ Sorosi i Edvinit nuk mungon ]
    Edhe shqiperia , nuk do te mungonte ta perqafonte keto ndryshime politike.

    E keqja jone i ka rrenjet tek
    IDEOLOGJIA NEOLIBERALISTE .

    korQar i nerum !
    Lexo me shume , e ha me Pak fasule ,
    Sidomos pllaQine se jane Kokra te medhaja ,dhe eshte Kusuri i brekeve te tua .

    Reply to this comment
    • korçari May 23, 14:51

     Devolliu :kur thone ne çdo vend t’a shposh ai nxjerr helm (jo per te gjithe devollinjte),politika eshte e veshtire per ty prandaj e ke me te lehte me te share e nxire ,duhet te shohesh ca me larg hundes tende dhe do te shohesh se Shqiperia po perparon ngadale pasi nuk ju mbushet mendja kollaj njerezve si puna jote por megjithate do t’ju vijne mendte ngadale apo me mire vone se kurre dhe kujdes mos harro legenin me fasule…

     Reply to this comment
 2. Aliu May 22, 23:17

  PS dhe PD bashkuan votat? Po LSI-a c’beri?!!

  Reply to this comment
 3. Lalai May 22, 23:38

  Yes Claus,dashuri Travestitesh per nje popull karagjoz katnar idiot ne palce.

  o Ali….Komentuesi
  Lesh e lija,Pashai Mones like floriri e konvertoi burgun ne Presidence,per 5 vjet ai eshte i pa prekshem,vetem per tradheti Kombetare,kaq.

  Gazetat dhe populli fodull,egocentrik,injorant Shqiptar duhet t’ju a mbaje Bibironin ne goje qe nga Konia Braqe….e deri te Prisni se skeni pare gje akoma.

  Ikni nga ai vend i Mallkuar,jetoni dhe ne afrike jeten tuaj qe ju ka ngelur.

  Reply to this comment
  • Me May 23, 03:04

   Nje shtet ku nje popull nuk eshte ne gjendje ti vere te gjithe te barabarte perpara ligjit dhe ku ligjin e bejne hajdutet e kriminelet nuk meriton te quhet me shtet. Marreveshja Basha-Rama eshte amnistia me e fundit per gjithe krimet e kryera ndaj popullit shqiptar qe per fat te keq akoma nuk ka nje shtet te tij, por nje marionete kriminelesh ne krye

   Reply to this comment
 4. gjermani i fundit May 23, 00:16

  Eshte nje vjershe e Nerudes, qe ben fjale per republikat latinoamerikane, kur funksionaret vendas mesojne te pijne whisky e te qeshin e te peshtyjne si gringo. Per fat qe s’i shikoj tv shqiptare, te shikoj keto fytyra qe qeshin e lozin ne banketin e madheshtise perpara miliona shqiptareve qe s’i shpetojne dot kthetrave te varferise. Dhe paradoksi me i madh eshte se per nje muaj rrjesht keta zoterinj babaxhane do bredhin anekend Shqiperine duke premtuar autostrada dhe punesime dhe integrime ne Evrope,per ti lene perseri ne hallet e tyre, ne mos, duke ua shtuar hallet me njeqind yçkla te reja burokratike. Kesaj radhe fushata do jete me e çuditshme, se kreret nuk do i gjejne fajet e varferise tek kundershtari, siç ndodhte ngahera, por kushedi, do ia vene fajin Krizes boterore. Ndofta me nje shkelje syri do tolerojne edhe terbimet emotive te doktorit, qe kur i mungon qetesuesi i leshohet Edvin Rames si Don Kishoti mullinjve te eres. Kam qeshur gjithmone me perkrahesit e PD qe duartrokisnin Bashen dhe amokun e tij per Republike te Re. Me ne fund ia arriti, te kete pjesen e tij tek Republika e Patriceve qe dalin mbi Ligjin. Kush qeshi eshte per te qare dhe e kote te kerkosh arsyet pse ndodh kjo. Kjo marreveshje quhet paketa McAllister plus, sa turp qe marreveshja McAllister dhe Vettingu vijne nga jashte, ashtu si Hoy Jee, qe martoi dy burra ne vendin ku martesat mes burrash jane akoma tabu.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 May 23, 08:21

   “Dhe paradoksi me i madh eshte se per nje muaj rrjesht keta zoterinj babaxhane do bredhin anekend Shqiperine duke premtuar autostrada dhe punesime dhe integrime ne Evrope,per ti lene perseri ne hallet e tyre, ne mos, duke ua shtuar hallet me njeqind yçkla te reja burokratike.”
   mono
   nuk janë këta paradoksi!!
   jemi ne paradoksi!!megjithëse e kuptojmë,dhe më budallai e kupton sot,tërë këtë mashtrim,prapë ju shkojmë pas si idiotë!
   votë të bardhë për këta ndyrësira!
   mono nuk është problem pakti mc alister,problem është ajo që do të ndodhë më pas!!bashkimi i të keqes së ditur me të keqen që do ti dalin këmbët sot!!
   këta ndanë zonat e influencës si në “luftën e ftohtë”një pjesë PDsë një pjesë PSsë(rilindjes)!!
   po nuk lëvizëm ne!?në qafë kanë për të na pshurr tërë jetën!jo vetëm tonën por dhe të fëmijve tanë!!
   ka dhe një variant tjetër për ti shpëtuar pshurrjes!!me u fut në radhët e tyre!!me mashtru e pshurr të tjerët!!
   VOTË TË BARDHË NË KËTO ZGJEDHJE!!

   Reply to this comment
  • Ballist i PENDUAR. May 23, 09:45

   Si gjithmone ,
   eshte kenaqesi te lexosh Gjermanin dhe antiçensuren e pa ” lodhur ” dhe Inteligjen .
   Ju pershendes .

   Reply to this comment
 5. kris 1 May 23, 02:09

  Tani Rama i hoqi breket si ne France dhe Saliu po blen Vajagra.Rrofte vettingu !

  Reply to this comment
 6. Sallakja May 23, 05:45

  …..dhe amokun e tije…..
  Shume e bukur.
  Te heqim Meten, pastaj shohim e bejme.
  Levizje e perkryer e Rames.
  Gjermani i fundit, nuk besoje se edhe ti me kete shpirt lirik do te doje nje Shqiperi ala
  Qazim Mulleti…..burgje e kasaphone ?

  Reply to this comment
 7. N.VJOSA May 23, 06:00

  Obobo, obooo, na qenka merzitur Clausi Janulles pse dy partite e medha PS-PD paskan bashkuar votat,
  Paskan degjuar keshillat e Nderkombetareve dhe paskan hapur rrugen per tju bashkuar Familjes Europiane!
  PO PSE SI I DO TI
  DJALI JANULLËS SHQIPTARET TE PERÇARË, QE TE NA FERKOJE DUART GRËKU DHE SERBI?!…
  I qenka prishur Humori Clausit, qe ti shikoje shqiptaret te kacafyten dhe të na rehatohet Clausi!!!…
  Oh medet, medet, vetem ata qe se duane Shqiperine ju eshte prishur terezia pse shqiptaret bashkojne votat!
  Mos vdeksh kurre or Toni Bler, nje mik i Vertete, kur na i keshilloje bashkatdhetaret tane:
  JU
  SHQIPTARET
  SHIKONI MË SHUMË
  SE ÇFARE JU BASHKON
  SE SA ÇFARË JU NDAN!…
  Si do na shesin emisionet dhe gazetat ca matrapazë lajmesh se do na bjene veshet rehat dhe nuk do degjojme më sherre pa fund?!…
  Jo vellezer, Shqiperia ka nevoje më shume se kurre
  Per P u n ë,
  Për Q e t e s i,
  Qe ti bashkohet Sa me pare Familjes Europiane!
  Le te plasin ata qe duane ti shohin shqiptaret te perçarë!…
  Edhe per Opozite , mos na u merakosni shume se ja per nje Muaj erdhen zgjedhjet dhe shqiptaret do vendosin kush do i qeverise dhe kush do jete ne Opozite!
  Kish te drejte Ambasadori Amerikan kur deklaroi para pak kohe se me e mira do te behet per Popullin Shqiptar!…
  Kukuvajkat le te qajnë, dhe antishqiptaret le te derdhin lotë Krokodili!….

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 May 23, 10:07

   neti o Alpini i ramës
   për ty do të kisha shkruar aq shumë sa nuk do të mjaftonte dita,por po shkruaj pak shumicën prej teje:
   “Oh medet, medet, vetem ata qe se duane Shqiperine ju eshte prishur terezia pse shqiptaret bashkojne votat!”-
   “Si do na shesin emisionet dhe gazetat ca matrapazë lajmesh se do na bjene veshet rehat dhe nuk do degjojme më sherre pa fund?!…”
   “Jo vellezer, Shqiperia ka nevoje më shume se kurre”për votën e saliut??
   he Alpin koqja i ramës!!
   Alpini i berishës kishte burrëri!!nuk i dridhte bythët si kurva në dasëm!!
   ti je bërë një putanë e padurueshme!!
   megjithëse flokët i ke shkurtuar tashti!!
   ps:të lutem mos u nxef.je i keq kur nxefesh e kam frikë se pso ndonjë infarkt!!na injoro neto na injoro!!injorimi është forca e të mënçurit(batakçiut)!

   Reply to this comment
   • N.VJOSA May 23, 12:59

    @anticensure,
    Ne fillim te kam lexuar me interes, por gradualisht kam mesuar se je nje a n a r s h i s t
    me damkë!
    Pse shan ore Plehre?
    Mos eshte gje vall e thene qe te mendojne te gjithe si ty?!…
    E paske halë ne sy dhe tu errkan syte kur lexon diçka per Ramen, kryetarin e Partise me te votuar te shqiptareve, ate Personalitet qe e respektoi shumica e shqiptareve, duke e votuar,
    Qe e vleresojne Pesonalitete Boterore dhe mbi te gjitha,
    U KA TREGUAR SHQIPTAREVE ME P U N Ë ,se e ktheu Metropolin shqiptar nga nje shurrëtore e madhe ne nje qytet te kohës,
    E mori Shqiperine B a n k r o t, te binte shteti sot, te binte neser , siç deshironte Sali Katrahura, duke shpresuar skenarin grek,
    Edi Rama jo vetem shleu borxhet e Saliut, beri gjithe ato reforma, e rriti zhvillimin ekonomik te Shqiperise ne 3,7perqind, siç pohon Banka Boterore dhe po lufton ne nje mjedis te qelbur te te luftes se piste politike, arriti me ne fund te pajtoje dy Partite me te medha shqiptare dhe po nxjerr Vendin nga Kolapsi 27 vjeçar, pikerisht kete Kryeminister na e ka halë ne sy anticensure shpifsi dhe kritizeri, i cili, edhe po tja lexosh nje per nje te gjitha komentet, nuk gjen një per be…, qe te pohoje, morpo te thote te pakten nje Personalitet qe ja vlen te udheheq shqiptaret!!!!….
    Per keta kokëgdhenj e ka flalen Kadareja yne kur thote se shqiptaret nuk i kane qef njerzit e zgjuar!
    Une ta kam kursyer kritiken, duke ditur menduar se ti ben kritika konstruktive, por fatkeqsisht je nje inatçi primitivë!
    Nejse, eshte e drejta jote te mendosh si te duash, por mos harro se sa here te fyesh, do marresh reston qe te takon…!
    Tani e besoj, dikë qe te identifikonte ne nje koment me emer e mbiemer dhe te cilesonte ashtu siç je, nje intrigant i pafytyre….!
    Ore, se per pak se me doli nga mendja, po mua ku ma paske lexuar FB, se une kam kohe qe nuk mbaj FB, sepse me merrte shume kohe dhe hynte ne të kushdo qe donte te peshtynte ne jeten private te te tjereve.
    Apo eshte dhe kjo pjese e jetes tende prej intriganti?!…
    Na beke dhe thirrje per te larguar njerzit nga Votimet?
    Ik or derr me zile, bej ndonje pune te dobishme se mbete duke shkruar shpifje pa pushim!!!!…

    Reply to this comment
    • anticensurë25642654 May 23, 13:56

     oje Alpinisti agjitprop i ramës
     neto
     “Tani e besoj, dikë qe te identifikonte ne nje koment me emer e mbiemer dhe te cilesonte ashtu siç je, nje intrigant i pafytyre….!”
     nuk më paska rastisur ta lexoj emrin tim e aq më pak cilësimin si intrigant i pafytyrë!!
     ma thuaj të lutem!!
     sidoqoftë,gjynaf që mi ke kursyer kritizerkat,unë nuk fal dikë që është i tillë si më kanë përshkruar mua!!
     “E paske halë ne sy dhe tu errkan syte kur lexon diçka per Ramen, kryetarin e Partise me te votuar te shqiptareve, ate Personalitet qe e respektoi shumica e shqiptareve, duke e votuar,”
     këtu ke të drejtë o e kundërta e “kritizerit”(kritikuesit),si kam e kam pasur sali berishën dhe ai po më i votuar në kohën e tij,si kam e kam pasur ilir metën e turli dobiçi të politikës shqiptare!!
     “Per keta kokëgdhenj e ka flalen Kadareja yne kur thote se shqiptaret nuk i kane qef njerzit e zgjuar!”
     këtu nuk të jap të drejtë o net telefi!!
     e ka fjalën për ty or kallëp!!ti e ke kokën aq gdhë sa nuk kupton që sti ha kush logoritë e tua!!ti mund të fluturosh me pras në gojë,por nuk është e thënë se të ndjek kush!
     për të vërtetuar këtë thnjen e molit,”Na beke dhe thirrje per te larguar njerzit nga Votimet?”e sheh që nuk e ke kuptuar??nuk ju them njerzve që të mos votojnë,që ti largohen votimeve,por them që të votojnë për vete dhe jo për partitë!!pra vota e bardhë nuk është bojkot pasiv,është bojkot aktiv!
     por ma merr mëndja se kaq budall nuk je neto!
     po lu rrolin e budallës,sherr budallë si thotë turku!!ngatëron groshin me fasulen,o net!!
     mos ma kurse logorinë(ti e quan kritikë!?)jepi lëshoje lumë!!
     ps:aman më thuaj kush jam, “emer e mbiemer dhe te cilesonte ashtu siç je, nje intrigant i pafytyre….!”?ndoshta ja ka qëlluar!!
     tschüs Alpinisti i ramës!!

     Reply to this comment
 8. info analitike May 23, 06:29

  Shoke ato 1 milione shuplakat u shnderruan ne perkedhelje per Saliun. Koha tregoi se militantet e Dites paskan qene salistet me te thekur. Vazhdoni shoke te korrni fitorje te reja me partine ne krie. Ne fund te fundit PS-PD-LSI nga barku i nenes se madhe PPSH kane dale ndaj mos u merzitni. Votoni shoke votoni se ne fund fare pazaret i bejne maskarenjte, kriminelet e trafikantet.

  Reply to this comment
 9. pelivan May 23, 07:21

  O NJERZ!

  Ne ket’ kohe i mbyllni syte!.
  Ne ket’ kohe beni dhe shurdhin!
  Derrit, do i flitet: “Dajo”
  Për kët’ paqe me kukudhin…

  E di,mos m’a thoni fare
  ç’ndodhi rrotull Skenderbeut.
  per te kater bijte tane
  qe po përpeliten dheut…

  Ligesi,mendo ç’te duash…
  S’ke me kohe,e s’ja del dote.
  Derdhe vrerin a me rruash…
  Por,ky vënd,do bërë pa lot.

  ” S’knii pare gje akoma!..”
  Kët’ e moret si shaka.
  por,pas Sales shkon ne koma..
  Gjysm’ e shqupit, tra-la-la…

  Bën’ vaki do shkoj dhe Rama
  Nje nga nje do venë te tërë.
  Sepse, sa ka nisur kenga:
  “Atje te guri me vërë!…”

  Lozet shah diplomatik
  Ndaj dhe Rama se hup shpresen!
  Ai,do fitoj pa frike.
  Mor, t’u fal dhe mbretereshen…

  Reply to this comment
 10. anticensurë25642654 May 23, 08:15

  “Miratohet Vettingu! PS-PD bashkojnë votat”????????????
  “Ne perputhje me marreveshjen, u miratua edhe perberja e kater komisioneve te Vettingut.” DHE NË FUND NA DEL SE QËNKAN VOTUAR VETËM 4 KOMISIONET?!
  sipas jush i vjen që përveç aleatëve që vijnë erë naftalinë,të freskët,PS-PD asnjë tjetër nuk ka votuar vërtingun??

  Reply to this comment
 11. sa here e kemi ngrene karremin May 23, 08:56

  Nga nje zenie kontradiktore disa vjecare protagoniste na u bashkuan ne nje krevat dhe ne mengjez na linden nje mareveshje mafioze,nga njera ane e mire per trushplaret e partive qe ishin neper llogore dhe gati te sulmonin dhe te vrisnin njeri tjetrin vetem me urdhrin e salehut dhe anal isteve te ndryshem qe beni vetem thirrje per lufte.Per jave te tera ec e jaket e nderkombetareve nuk arriten asgje dhe te gjithe largoheshin dhe etikoheshin si armiq te popullit ,te blere nga Rama me paret e droges,nuk u ndalen sharjet per kurvat dhe horrat e korruptuar te Europes dhe Amerikes,nuk u lane mbrapa ambasadoret governator si komunist te soros e sa e sa anal iste qe akuzonin neper media dhe gazeta komplotin alla enverian te te shiturve apo korruotuarve nga droga per te perdhosur salehun dhe llulushin e isisit qe bertiste lufte doni lufte do keni ai salehu do mbulonte vendin me gjak,ai spahiu kreshnik(qe sdihet ne cmut e ka futur turirirn tani) etj etj.
  Dhe per cudi gdhihen me nje mareveshje dhe te gezuar shkojne ne parlament dhe votojn vetingun,ate veting qe ishte bere si nje kala qe nuk e merte asnje,disa here u kthye ne venecia,ne kushtetuse etj,te gjithe therrisnin e bertisnin se Rama do te kap drejtesin dhe do na denoj opoziten(jo saliun e lulin) duam te ndryshojne 7 pika e sa e sa penges nxirnin,dhe papritur si delet shkojne e votojne pa thene asnje sqarim,si nga Rama si nga lulushi,vetem se duken te gezuar te gjithe qe nga kryekrimineli sali deri tek kryehajduti ilir(megjithse i duket pak me te futme per partin).
  Mos valle ka nje amnisti per te gjithe keta mafioze politik qe vodhen e shkatrruan ne keto 27 vjet dhe vetingu do behet per popullin qe vjedh energjin dhe shet voten per nje thes miell.Asnje fjale per keto prapaskenat dhe vendimet nen rrogoz,sa kane harruar te bejne edhe ndonje ligj per deputetet qe kalojne nga nje parti tek tjetra per nje dore milionshe me dollar por vetem per votusin e thesit te miellit

  Reply to this comment
  • Petrit T May 23, 10:17

   Dhe sa here do ta hame deshe te Thuash ?
   Mos u beje merak per ato qe iken ,
   por merakosi per keto te tjerat qe do na vine .

   Reply to this comment
 12. anticensurë25642654 May 23, 10:11

  BOJKOT ME VOTË TË BARDHË PËR POLITIKËN SHQIPTARE!!

  Reply to this comment
 13. N.VJOSA May 23, 13:23

  O @Clausi Janulles,
  Ta dija se do ishe prekur kaq shume, nuk do te kisha debatuar fare me ty!…
  Kam degjuar qe na je dhe shkrimtaruc…keshtu i shkruan librat ti siç shkruan edhe komentet?
  Na qenke merzitur shume more Rrufjan pse dy partite e medha shqiptare kane bere marreveshje?
  Por çfare te pelqen ty Djali Janulles?…
  Qe te bejne akoma Estrade deputetet dhe te na ksehasesh ti?!…
  Sot e mora vesh se na shake dhe Saliun, te cilit i ke dale krahë, sa here ai bente politike per tu ndertuar grekve varrezat, pa çka se çvarroste shqiptaret dhe ne eufori e siper i fali Greqise nje pjese te siperfaqes detare!
  O Claus, po qenke fiasko fare, more ty mbyllte e mendjes…po pse ty do te pyes une se si do ti shkruaj Thanos?!…Pale, pale, dashke edhe te dish kush eshte ai gazetari fytyrëzhapik?!…
  Pse te nevoitet ai,per te futur hundet e tua si dobiçi Janulles?!…
  Pa prekur jeten private, pa permendur emra, po te them se une ate e njoh aq mire, sa mund te njihen studentet ne nje kurs ne Fakultet dhe tok me dy shoke te tjere e kemi kapur mat duke vjedhur ne gjume shokun tone te dhomes, e kapem, ai pranoi dhe fajin dhe grupi ku bente pjesë, unanimisht, duke perfshire dhe studentet nga qyteti i tij i propozuam Dekanatit ta perjashtonte nga Fakulteti….
  Deri ketu mbyllet njohja ime me të. …Pas shume vitesh mesova se ish katapultuar jasht vendit ne nje mision te veçante, (sikur Shqiperia nuk kish djem qe te marrin gjak ne vetull!) dhe rastesisht lexova nje shkrim te tijin, nuk u besova syve , pashe me tej ne internet dhe mesova se ish pikerisht ai fytyrezhapiku qe sot na hiqet me katolik se papa…Nejse, nuk e vë doren ne zjarr sepse njerzit ndryshojne, por per momentin u shokova se kisha para syve ate Fytyrezhapikun e Fakultetit…
  Kaq sa per ta shuar kureshtjen ti djali Janulles…!
  Edhe Janullen nuk do ta zija ne goje, sikur te mos me bete pershtypje se kur vritet ndonje minoritar Janulla mban mesha ne Kishë, ndersa kur masakrohen shqiptaret ne Greqi, Janulla ferkon duart…!
  Ndoshta shqiptaret do zgjohen nje dite dhe Kishen e tyre Ortodokse do ja besojne ne Kleriku shqiptar, siç luftoi i madherishmi Fan Noli.
  Aman, o Claus, me keto qe shkruan me siper, me vjen per te vjelle, nuk do te pergjigjesha fare, por po e marr mundimin vetem ne respekt te Lexuesit.
  Here tjeter, kur ti shkruaj Thanos, do te pyes ty, Clausi Janullës!….

  Reply to this comment
  • Tartufi May 23, 17:34

   Prap na dole o hajvan
   te na thuash brockollina
   si per Salen dhe nje Ram
   ore kungulli nga Radhima.

   Kisha kohe o Neti hajvani,qe nuk te kam pershendetur.
   Megjithe te them jepi fund hajvanerise,se ndoshta nuk te takon kaqe shume. Qe te ndjekesh te pa ndershmit pa patur fare interes,kjo do te thote marezi. Tjeter eshte
   bote kuptimi i nje shoqerije,qe anon majtas apo djathtas. Qe te jetoshe ne mergim dhe te pranoshe mashtrimin e nje qeverije,qe ti e simpatizon,,, kjo eshte
   hajvaneri,,, eshte ndryshe per miletin fatkeq qe i ka ngelur fati te shtije ditet e jetes ne mes te ketij mashtrimi,qe pret nje cope pune te mbaje familjen gjalle..Ky popull fatkeq tani ka fatin se ka ne mergim te
   pakten ka 500 ooo mije nga familija e tij,qe i teri duhet te
   jete ne opozite me mashtrimin e te gjytha qeverive qe vine ne kete Shqiperi!!! Opozitari i vertete eshte mergimtari se nuk eshte ne nevoje per meshirim te qeverise,kalofshe mire.

   Reply to this comment
 14. N.VJOSA May 23, 13:24

  @anticensure,
  Ne fillim te kam lexuar me interes, por gradualisht kam mesuar se je nje a n a r s h i s t
  me damkë!
  Pse shan ore Plehre?
  Mos eshte gje vall e thene qe te mendojne te gjithe si ty?!…
  E paske halë ne sy dhe tu errkan syte kur lexon diçka per Ramen, kryetarin e Partise me te votuar te shqiptareve, ate Personalitet qe e respektoi shumica e shqiptareve, duke e votuar,
  Qe e vleresojne Pesonalitete Boterore dhe mbi te gjitha,
  U KA TREGUAR SHQIPTAREVE ME P U N Ë ,se e ktheu Metropolin shqiptar nga nje shurrëtore e madhe ne nje qytet te kohës,
  E mori Shqiperine B a n k r o t, te binte shteti sot, te binte neser , siç deshironte Sali Katrahura, duke shpresuar skenarin grek,
  Edi Rama jo vetem shleu borxhet e Saliut, beri gjithe ato reforma, e rriti zhvillimin ekonomik te Shqiperise ne 3,7perqind, siç pohon Banka Boterore dhe po lufton ne nje mjedis te qelbur te te luftes se piste politike, arriti me ne fund te pajtoje dy Partite me te medha shqiptare dhe po nxjerr Vendin nga Kolapsi 27 vjeçar, pikerisht kete Kryeminister na e ka halë ne sy anticensure shpifsi dhe kritizeri, i cili, edhe po tja lexosh nje per nje te gjitha komentet, nuk gjen një per be…, qe te pohoje, morpo te thote te pakten nje Personalitet qe ja vlen te udheheq shqiptaret!!!!….
  Per keta kokëgdhenj e ka flalen Kadareja yne kur thote se shqiptaret nuk i kane qef njerzit e zgjuar!
  Une ta kam kursyer kritiken, duke ditur menduar se ti ben kritika konstruktive, por fatkeqsisht je nje inatçi primitivë!
  Nejse, eshte e drejta jote te mendosh si te duash, por mos harro se sa here te fyesh, do marresh reston qe te takon…!
  Tani e besoj, dikë qe te identifikonte ne nje koment me emer e mbiemer dhe te cilesonte ashtu siç je, nje intrigant i pafytyre….!
  Ore, se per pak se me doli nga mendja, po mua ku ma paske lexuar FB, se une kam kohe qe nuk mbaj FB, sepse me merrte shume kohe dhe hynte ne të kushdo qe donte te peshtynte ne jeten private te te tjereve.
  Apo eshte dhe kjo pjese e jetes tende prej intriganti?!…
  Na beke dhe thirrje per te larguar njerzit nga Votimet?
  Ik or derr me zile, bej ndonje pune te dobishme se mbete duke shkruar shpifje pa pushim!!!!…

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 May 23, 17:29

   Alpinist i ramës ish N.VJOSA
   si do tia bëjmë??
   “Tani e besoj, dikë qe te identifikonte ne nje koment me emer e mbiemer dhe te cilesonte ashtu siç je, nje intrigant i pafytyre….!” do ma thush apo do ta mbash në nivelin e shantazheve për të friksuar kundërshatrin??
   se deri dje,megjithëse e kishe ditur se kush isha si me emër e mbiemër,bile dhe me karrakter,më quaje “miku im anticensurë”!!
   apo jo??
   pavarsisht se unë nuk e kam pritur që ti të degradosh në këtë nivel!?prap nuk të kam quajtur ASNJËHERË mik!!
   me siguri si e thash dhe më parë fjalën duhet ta kesh të lirë!!
   logorri,thjeshtë!!

   me shumë respekt në pritje të një përgjigje!!
   ps:më fal se harrova ta fus në thonjza “respekt”!!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim