Mirditë, burri vret nga pakujdesia gruan, plagos mbesën dhe tenton vetëvrasjen

June 13, 2014 08:41

Mirditë, burri vret nga pakujdesia gruan, plagos mbesën dhe tenton vetëvrasjen

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Mirditë. Burri ka vrarë nga pakujdesia gruan dhe ka plagosur mbesën e viktimës. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur pak minuta pas mesnate.

Ndue Bisaku, nga Gjakova, bashkë me familjen ndodhej tek vjehrri ne fshatin Konaj të Mirditës, kur nga pakujdesia vrau Prena Markun, 40 vjeçe, dhe plagosi Rezarta Markun 18 vjeçe, e cila ndodhet ne spital jashte rrezikut per jeten.  Pasi ka parë skenën, 52 vjeçari Bisaku ka marre nje thike dhe ka qelluar veten ne pjesen e qafes, por nderhyrja e shpejte e familjareve te tjere nuk e ka lejuar ate qe te veproje deri ne fund. Ai eshte derguar ne gjendje te rende drejt spitalit ku i eshte nenshtruar edhe nderhyrjes kirurgjikale. Rrethanat e ngjarjes janë ende të paqarta, ndërkohë që policia ka nisur hetimet për zbardhje e saj.

June 13, 2014 08:41
Komento

1 Koment

  1. Naci June 13, 08:55

    Ky eshte kallashi nje loder qe zakonisht luajne burrat….po nga nje here thone qe e mbush shejtani…..po dhe shejtani ka ndryshu mendje dhe po e mbush cdo dite ne shqiperi….gruaja R.I.P…njekosisht dhe mbesa sherim sa me te shpejt, ndersa burri nuke di cfare ti uroj por po i tha tamam vehtes cub mirdite vret Sali Berishen qe gabimisht ua shperndau keto lodra. Arben Imami.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim