Mirela i bën një telefonatë të “fortë” homologes së saj në Francë

April 24, 2016 11:36

Mirela i bën një telefonatë të “fortë” homologes së saj në Francë

Pak ditë më parë, ish-ministrja franceze e Kulturës Aurelie Filippetti ironizoi reformën për zgjedhjet e brendshme në Partinë Socialiste të Presidentit Hollande si ëndërr për të zhvilluar “zgjedhje alla shqiptarçe me vetëm një kandidat” duke qenë se ato lejonin zgjedhje edhe me vetëm një kandidat.

Sipas revistës Franceze L’Obs, krahasimi i Filippettit nuk i ka pëlqyer ministres së Kulturës së Shqipërisë, Mirela Kumbaro, e cila e habitur ka telefonuar Filippettin për t’i kërkuar sqarime.

Sipas L’Obs, Filippeti e ka siguruar Kumbaron se në paralelizmin e saj ajo nuk ka pasur parasysh Partinë Socialiste të sotme të Shqipërisë, por ish-Partinë e Punës së Shqipërisë. Pa pa pa, sqarohen në telefon këto gratë e kulturës, dhe ia thonë në sy njëra-tjetrës. Megjithatë francezja mendohet se e ka kap filmin, është tërhequr disi. Ndoshta ka thënë me vete: ç’po më gjen belaja, kot më kot!

April 24, 2016 11:36
Komento

6 Komente

 1. Kokcepi April 24, 11:38

  Mirela Shullazi

  Reply to this comment
 2. demo April 24, 12:21

  U be kjo shurra t`i kerkoje llogari ministres francese qe kane 200 vjet demokraci

  Reply to this comment
 3. info analitike April 24, 12:23

  Po c’ne kjo Mimoza Llastica Ministre e Kultures te telefonoje sepse eshte stigmatizuar partia. Kjo sikur perfaqeson shoqerine civile dhe jo partine! Ta kete urdheruar shefi thua! Dihet qe urdherat e shefit nuk diskutohen se ai te ben te qash ne mes te parlamentit pastaj.

  Reply to this comment
 4. Lili April 24, 12:35

  Problemi eshte se Zoja Mirela nuk e ka kuptuar se kush eshte Zoja Fillippetti!..Pikerisht nje minister qe nuk u rreshtua me urdher edhe haptas kritikoj edhe Présidenti e Frances,e jo me te mbylle gojen per hâter te Mireles!
  Me kete,vetem se e keni bindur sa idiote jeni,ne qofte se mendoni me ia ndryshuar mendjen me trysni!
  E kuptoni tash se me kete’ brève ‘ne gazeten nouvel obs,qe kur nuk eshte rastesi, jeni bâ thème perqeshje ne gjithe Parizin?…
  Ndonje here e,eshte ma mire me perbi nje te keqe se me i shtu te keqe nje marre tjeter…Po duhet pak edukate e pak kulture me kuptuar kete!

  Reply to this comment
 5. Lili April 24, 13:27

  Info analitiku,
  Kjo nuk di cfare dall ime ka te nesh minister i Shqiperise e te perfasojsh kulturen e Kombit tend! Kjo perfason vetem kulturen e Parties se saj,edhe ne kete rast eshte be objekt tallje ne krejt Pariz in,ku kjo tash eshte krye ne Barcolete’mos se do te telefonoje ministres ha e shqiperise ne emer te Parties’!

  Reply to this comment
 6. Lili April 24, 14:19

  Edhe tash qe kjo bisede u ‘dekonspiru’ nga Nouvel Obsi Mirela do i dergoje çubat e Partise Aurelise per t’i treguar se si zgidhen problèmet n’albanistan?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*