“Mision i përmbushur”, qeni shoqëron Bushin për herë të fundit

December 3, 2018 10:21

“Mision i përmbushur”, qeni shoqëron Bushin për herë të fundit

Sully H.W. Bush, labradori që ka punuar me të ndjerin George H.W. Bush, do udhëtojnë me arkivolin e ish-presidentit në Uashington.

Jim McGrath, zëdhënësi i Bush, publikoi një imazh të Sully pranë arkivolit të Bush të dielën me përshkrimin: “Mision i përmbushur “.

Qeni e ka marrë emrin nga ish-piloti i Chesley B. “Sully” Sullenberger III, i cili u bë i famshëm pasi uli një avion të dëmtuar në lumin Hudson duke shpëtuar të gjithë 155 pasagjerët dhe ekuipazhin në 2009.

Silly, një qen shërbimi shumë i trajnuar, do të kthehet në shërbim për të ndihmuar veteranë të tjerë dhe do shkojë në Qendrën Kombëtare Ushtarake Walter Reed, lajmëroi ish presidenti George W. Bush në një post Instagram.

“Ne do të na mungojë shumë por ngushëllohemi duke e ditur që do sjellë të njëjtin gëzim në shtëpinë e tij të re, Walter Reed,”-shkroi Bush.

Sully mund të kryejë një listë prej dy faqesh me komanda, duke përfshirë përgjigjen në telefon dhe marrjen e artikujve.

o.j/dita

December 3, 2018 10:21
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*