26 Nëntor 2015 

Miss Shqipëria shpallet numri 29

1
Redaksia Online
Postuar më: 24 Qershor, 2013 tek Aktualitet
fiorenca

Miss Shqipëria fitohet nga numri 29. Koincidenca e numrave ka ndodhur në fakt në mbrëmjen e 22 qershorit, në Bylis, ku u zhvillua konkursi “Miss Shqipëria”. 17-vjeçarja Fiorenca Lekstakaj ka qenë ajo që ka rrëmbyer kurorën e më të bukurës shqiptare, pas një gare të fortë me 30 bukuroshet e tjera të ardhura nga të gjitha trevat shqiptare, brenda dhe jashtë kufijve, por edhe vendet perëndimore ku jetojnë prej vitesh. Vajza brune, me një bukuri tipike mesdhetare, mes emocioneve, lotëve dhe përqafimeve të mikeshave të saj të reja ka vënë mbi kokë kurorën e bukurisë, e cila e shndërron në të njëjtën kohë edhe në përfaqësuesen shqiptare në disa evente ndërkombëtare të bukurisë.
Çmimet në “Miss Shqipëria”
“Miss Shqipëria” – Fiorenca Lekstakaj
“Shoqëruese e Parë e Miss-it” – Anita Mehmeti
“Shoqëruese e Dytë e Miss-it” – Meriola Terpo
“Miss Miqësia” – Fitore Haziri
“Miss Buzëqeshja” – Geraldina Selimi
“Miss Turizmi” – Romela Koleci
“Miss Bikini” – Sindi Leka
“Miss Fotozhenia” – Iris Ccela
“Miss Inteligjenca” – Kiara Tito
“Miss Kinemaja” – Deisa Shehaj
“Miss Eleganca” – Eriona Sulejmani
“Miss Press” – Enilda Myftari
“Miss Interneti” – Flora Avdiu

Faleminderit per vleresimin!
Si ju ben te ndiheni ky lajm?

  • asnje ndjesi
  • I kenaqur
  • i shqetesuar
  • i trishtuar
  • i indinjuar


Nje koment


  1.  

    Mos e ka bler edhe kjo si 29 e ps.

Lini nje pergjigje

(e domosdoshme)