Havari për Bleona Qerretin: Bija e denjë e babait ish-sigurims

April 17, 2016 11:32

Havari për Bleona Qerretin: Bija e denjë e babait ish-sigurims

Këngëtarja Bleona Qerreti që zakonisht qëndron në treg me deklarata se me këngë, ka qenë sërish protagoniste këtë javë.

Dy netë më parë ajo ishte në një emision televiziv ku bëri disa “skupe”.

U puth në buzë me drejtuesin e emisionit, më pas tha se ka bërë seks me aktorin Van Dam, ndërsa theksoi se po bën një libër ku do tregojë meshkujt që kanë shkuar me të që vijnë nga politika dhe në fund tregoi arsyen pse e do pamasë Sali Berishën.

Ajo ka thënë se kur e kanë hequr të atin nga puna ka qenë Berisha ai që i ka gjetur një vend.

Kjo deklaratë ka bërë të reagojë ish-komisarin e viteve ’90 Mithat Havari.

Ai tregon një anë të errët të të atit të këngëtares.

Lexoni më poshtë:

Bleona Qerreti ishte tek Arian Çani mbrëmë. Ajo deklaroi se babai i saj ishte oficer dhe se e kishin nxjerrë nga puna pas ‘92.

Ajo takoi Sali Berishën president dhe ia ktheu të atin në punë.

Vajza nuk thotë se babai i saj nuk ishte oficer i thjeshtë, por ishte zëvendës Kryetar i Degës së Brendshme që mbulonte Sigurimin e Shtetit në Elbasan deri në rrëzimin e diktaturës, ku sigurisht mbaroi dhe parajsa e pushtetit të Nazmi Qerretit.

Arrestimet e djemve të nënave shqiptare që kundërshtonin regjimin komunist dhe që mbushën burgjet e Spaçit, Burrelit, Qafë Barit etj, kontribues ishte dhe babai i Bleonës, përfshi dhe arrestimin tim që lidhet direkt me Nazmi Qerretin, biles nën kujdesin e tij.

Sigurisht ajo nuk mban asnjë përgjegjësi ç’ka bërë i ati i saj, ndaj po jeton ëndrrën e demokracisë, ëndrrën amerikane, por miqtë e mi, “dardha bie nën dardhë” thotë populli. Sali Berisha më ndihmoi për babain tha ajo, e respektoj, por Edi Rama është kryeministër i shkëlqyer, fat për Shqipërinë.

Donald Trampi më ndihmoi, por unë do votoj Hillari Klinton.

Është e bija e babait, ajo shkon në origjinën e saj.

Normal, unë asnjëherë nuk kam dyshuar për këtë jo vetëm për rastin në fjalë, por dhe për të gjithë “xhaket kthyerit” dhe të pjellët e tyre.

Thjesht ishte një refleksion nga ana ime, kujtesë në lidhje me të tashmen dhe të shkuarën jo shumë të largët !”, shkruan Havari.

mithat_havari_postim1_23908

Postimi i Mithat Havarit ne Facebook

nazmi qerreti

Bleona me të atin, Nazmiun

prinderit e bleones

Prindërit e Bleonës

April 17, 2016 11:32
Komento

11 Komente

 1. .... April 17, 12:04

  Eh po ku ka me bukur se sa hakmarrja HYJNORE…….!

  Reply to this comment
  • Agjenti 009 April 17, 19:37

   A e dini se pse e tha kete ky Havari?
   Sepse pas ca ditesh do t’i dalke emri edhe atij ne listen e pallosheve te saj!
   Nuk ke ku shkon Havar!
   Bleona t’i vuri……..KOQET NE BIGE edhe ty!!

   Reply to this comment
 2. Ilir April 17, 14:15

  Mire ja u beri babai i Bleones qe i futi ne burg kriminelet. Sot Shqiperia eshte mbushur me maskarenj dhe kriminel qe bredhin te lire ne rruget e cdo qyteti. Gezojini vrasesit dhe kriminelet dhe beni qejf me Sali Berishen dhe Edi Ramen. Qe te dy po nga familje komuniste.

  Reply to this comment
 3. Inxhinieri i celikut April 17, 15:40

  Mithat Havari eshte nje vagabond ordiner qe dogji zjarrfiksen e re dhe librarine e qytetit dhe do te duhej te rrinte 10 vjet ne burg, e njof mire sepse kam punuar pergjegjes i repartit te shkrirjes dhe fatekeqsia e sistemit te ri ishte se ne vende drejtuese u vendosen pleherat dhe llumi si Mithat Havari, kembet e karrikes nga Mete Shyti i kishte pak, kush eshte i interesuar te dije pak me shume per kete pleher le te pyesi Mete Shytin

  Reply to this comment
 4. raimond vlonjati April 17, 15:51

  Po flet Mutat Havari ..lol

  Mithat Havari eshte nje Krimb i te kaluares
  dhe qe ne demokraci u kthye ne gjarper , -por ne gjarper qe te ha mune

  Atehere ne ate kohe ashtu ishin ligjet e kohes mor Mut-ati i Havase , dhe nuk mund te sillej ndryshe edhe i jati i Bleones, se do perfundonte vete brenda , ne te kundert

  Por Sales bravo i qofte se aty qenka treguar i arsyeshem

  Biles ne ato vite qe ne Shqiperi futeshin ne burg per agjitacion propagande, ne Amerike jeta e nje zezaku nuk kushtonte gje fare dhe biles nuk i lejohej as te hypte ne te njejtin autobuz me te bardhet –Tamam si ne rendin Skllavopronar

  Shume mire ben Bleona qe voton t e majten
  Se deri tani duke votuar ne te majtet per PD-ne, na erdhet ju ne pushtet dhe me urat e zjarrit shkateruat Shqiperine

  Ndaj tani te gjithe te majtet te votojn vetem PS-ne dhe ta shikojm se sa shume jeni ju te djathtet,ne ket popull–Se ju nuk perbeni as 1 % te popullit shqiptar dhe do kalbeni ne opozite

  Dhe aty ne opozite duhet te rini, sepse ju ne pushtet jeni te pa-pergjegjeshem , por edhe nuk keni ce doni,se ju vetem privatizime dini t e beni

  Tani nuk ka ca te privatizoni me , ndaj rini aty ne opozite , qe tju vijne mente,
  po natyrisht tani nuk ua hane as qente,

  Reply to this comment
 5. Inxhinieri i metalurgjise April 17, 18:42

  Shikojeni vetem fotografine e mesiperme dhe mund te shikosh dy realitete te kunderta njera qe rrezaton miresi dhe tjetri nje kriminel, nje hajdut dhe bastard i rregjur qe quhet Mithat Havari. Kete ordiner, bastard, hajdut e njoh mire sepse e kam pasur punetor ne repartin e shkrirjes, nje i zi ne shpirt dhe i pabese ne karakter. Qendroi nja dy jave ne burg sepse dogji zjarrfiksen, librarine dhe shume gjera te tjera, cubi u be kryetar dege, krimneli u be drejtor policie, nje injorant ordiner pa asnje arsimim te larte, kjo eshte edhe arsyeja perse demokracia deshtoi ne vendin tone, persa i perket qendrimit ne burg le te shikohet protokolli i Mete Shytit ku mund te lexohet karakteri i ketij bastardi ashtu sc edhe i vellait te tij

  Reply to this comment
 6. omega April 17, 19:34

  Neqoftese i jati i Bleones u paska thyer TURINJTE armiqve te Shqiperine brenda kufuhve te saj shteterore,Bleona po con ne vend amanetin e babait te saj,duke ua thuer RONDELET ARMIQVE AMERIKANE brenda ne strofkullen e tyre ne Hiollivood!
  Dhe jo si HERONJTE E HESHTUR,por si PALLOSHE E NGJESHUR!
  Ne se dikur shqiptaret e kane care historine me….SHPATE NE DORE,tani po e cajne…boten me PJESHKE NE DORE!
  Dhe kur i jane thyer “DAMARET” Van Damit,merreni me mend se cfare mund tre bejne disa si Bleona ne AMERIKE!
  Kane nderruar kohrat:
  -“Dikur luftetaret ishin burra,tani kemi femrat qe po na zbardhin…..bythen dhe gjokset”!
  Dikur kendonte Vace Zela me goje dhe fyt,tani kengetaret shqiptasre kendojne me SHALE E ME BYTHE!
  Dhe hymni kombetar i PD-se eshte bere kenga e Ciljetes:”OH SA I KAM BYTHET E MEDHA”!
  Gjynah qe nuk mori pjese ne Eurovizion kjo femer me kete kenge!

  Reply to this comment
 7. mirel April 17, 20:59

  Shih plera Havari
  Po merr hak

  Reply to this comment
 8. pausady April 18, 04:26

  Dosjet e puntorve operativ ja ne te hapura por kerkohen te hapen dosjet e bashkepuntorve . Ti HAVARI e di qe jane tre lloj bashkepuntoresh ata me deshire ,ata me pagese dhe ata me shtrengim Tani thuaj se ku bene pjese? RACE MUTI, SHKERDHAT FASHIZMI.

  Reply to this comment
  • Inxhinieri April 18, 17:46

   Po cfare merreni me ate pleh, me ate llum, me ate bastard, kam punuar si inxhinier ne uzinen e celikut dhe e njoh mostren Havari, vidhte dhe i nxirrte me xhaketen xhins tek roja e kombinatit, pleh, pa arsim, gjithe diten rrinte papune, shikojani dosjen tek Mete Shyti dhe aty do ta shikoni trimin Havari, ndyresire, jashteqitja e kombinatit, erdhi momenti dhe e shfrytezoi dhe nje dite na u vesh kryepolic!!!! nje hajdut na u be kryepolic!!

   Reply to this comment
 9. lezbikja April 18, 17:19

  KKarakterizimi apo kllasifikimi i njeriu sipas bythes.
  Bythcpuar
  Bythzi
  Bythmut
  Bythlevizur
  Byth e zgjuar
  Tall bythen
  Bythperdredhur
  Byth madh
  Hidhja bythes
  Na cave bythen
  E ben punen me bythe
  Ske bythe
  Sta mban bytha
  Mbron bythen e vet
  E heq nga bytha e vet
  Se luan bythen
  Te djersin bytha
  E hengri ne bythe
  Flet me bythe
  Byth pambuk
  I hengri bytha
  Ka shit bythen
  Bythlepires
  Do byth puna
  Se can bythen
  Na cau bythen
  Jane byth e breke
  Bythperdredhur
  Bythperpjete
  Ngriti bythen nga dielli
  I bie bythes
  I ka rene bytha ne uje
  Sa i vlen bytha.
  Kush e gjen ku klasifikohet bleona me qanin

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*