Mbyllet fushata, Rama fton dibranët “të vazhdojnë me Rilindjen”

September 9, 2016 12:22

Mbyllet fushata, Rama fton dibranët “të vazhdojnë me Rilindjen”

Në mitingun përmbyllës të ASHE-së në prag të zgjedhjeve në Dibër, kreu i PS Edi Rama deklaroi se dibranët, të dielën, duhet të vazhdojnë rrugën e Rilindjes.

“Nuk e prisja që ky shesh të ishte kaq i mbushur dhe entuziast, por jam i bindur se PD-ja do thotë që sheshi ishte bosh dhe Dibra e braktisi Edi Ramën. Keni për të bërë zgjedhje mes një kandidati që ka ardhur për partinë e tij dhe Muharemit që është këtu për komunitetin e tij. Muharemi është për të shëruar bashkë me ju plagët e trashëguara të Dibrës. Shkurt, një kandidat nga halli, që është Sherefedini dhe një kandidat për të zgjidhur hallet tuaja. Ditën e dielë të vazhdojmë së bashku rrugën e Rilindjes për Dibrën”, tha Rama.

Ndërsa vetë kandidati, Muharem Rama, u shpreh se ka bërë zgjedhjen e duhur kur pranoi të hidhte kandidaturën: “Kam bërë zgjedhjen e duhur, e kam kuptuar nga mikpritja juaj. I njoh shumë mirë hallet dhe dua t’i jap zgjidhje. Kemi gati atë që duhet të bëjmë. Jam i bindur se do e bëjmë qytetin të zhvilluar ekonomikisht”.

 

September 9, 2016 12:22
Komento

8 Komente

 1. Claus September 9, 13:22

  Te besh mbyllje fushate ne pike te drekes, edhe kete nuk e kisha pare gjekundi.
  Duket qe permbyllja qenka bere ne “pike te hallit” sa per ” te thene”, sepse si duket humbjen e paskan faturuar me kohe.

  Por meqe Olta Xhacka na paska bindjen se pasardhesi i Xhelilit me vrime ne br…do te fitoje, atehere eshte me te vertete “serioze” puna!!!!!!

  Kam nje parandjenje qe Edi Rama do te beje skandale nga me te mundshmet diten e diele. Eshte njeri qe humbjen zor se e pranon, eshte kryenec dhe kokeforte dhe per ate bashki do ti dale edhe me keq kallaji qe mbulon fytyren e tij.
  Plus asaj qe numerimi do te manipulohet, ndoshta, ndoshta kutite do et vine ne Tirane deri sa te dale nje rezultat perfundimtar.
  Metodat e Berishes i ka pervetesuar mire ky njeri qe po xhindoset nga dita ne dite.

  Reply to this comment
 2. Plaku Xhuxhumaku September 9, 13:35

  Dibranet para se te hedhin voten duhet te sigurohen kush nga te dy kandidatet i ka breket me vrime.

  Reply to this comment
  • Piçkaleshi September 9, 17:35

   @Plaku Xhuxhumaku
   Me sigur ti karo

   Reply to this comment
   • Plaku Xhuxhumaku September 9, 21:03

    Une nuk e rruaj shume per t’u bere kryetar i bashkise se Dibres prandaj edhe breket e mia i sheh vetem kush duhet t’i shohe. Kryetarit te Dibres, sidomos atij te Drejtimit te Duhur i pelqen t’ia tregoje dunjase. Une per te mire e kisha o Piçkalesh, perse u hidherove kaq shume ti?

    Reply to this comment
 3. info analitike September 9, 16:07

  Shoke vazhdoni ne drejtimin e Shukriut se kesaj here premtojme qe Shukriut te radhes do ti blejme breke te reja pa vrime.

  Reply to this comment
 4. Arben September 9, 18:16

  A E PA NJERI SADRIUN NE MITING?????!!!!!!!!!!

  O ZOT O ZOT.

  SHUKRIU NR 2.

  Reply to this comment
 5. Kapter Jari nga Presidenca September 9, 19:01

  Komentuesit toca dhe gei qe jane, “Claus” dhe “info analitike” i pret ne kohen e lire ne qeli Shykriu, ne perfundim do te trajtohen edhe me nje gojere qe tu pastrohet goja.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*