Pendesa e vrasësit të çekëve: Po ta ktheja dot pas do vdisja vetë në vend të tyre

September 18, 2015 08:27

Pendesa e vrasësit të çekëve: Po ta ktheja dot pas do vdisja vetë në vend të tyre

Sokol Mjacaj, vrasësi i ciftit të turistëve çekë thotë se është penduar për krimin, që sipas tij kishte vetëm synim grabitjen.

“U mora vetëm një telefon. Gjithçka e imja mbeti aty. Edhe atletja. Shkova i zbathur tek disa të afërm të mi”, tregon Mjacaj.

Ai shprehet se do ta presë i qetë verdiktin e drejtësisë.

“I penduar jam shumë. Ajo çfarë ndodhi nuk kthehet më pas. Të kisha sesi ta ktheja, do isha gati… disa njerëz mendojnë se flet kot ky, por ata…Unë e mendoj vetë, do jepja jetën time në vendin e atyre. Prindërve të turistëve u kërkoj shumë ndjesë. Ma bëni hallall për çfarë ju kam bërë. Ju kërkoj shumë falje”, tha Mjacaj.

September 18, 2015 08:27
Komento

11 Komente

 1. Mig-21 September 18, 08:48

  Po shkollen e Tuc Makut sa mire e mesove!Prindet e atyre turistave do te shqyenin me thonj.Edhe shtate jete po te kishe,do ti merrnin,funderine shpellaresh!

  Reply to this comment
 2. Drini i Bardhe nuk ka te ndale September 18, 09:01

  Sigurisht qe edhe keto fjale te Mjacajt e kane ate rendesine e vete , por komuniteti aty prane ku ka lindur dhe asht rritur ky djale , qe tani i gozhduar pas hekurave , cfare thone ata ? Pendimi i tij le te sherbej edhe per mesim per te tjeret , por jane dy jete te rinjesh qe nen besimin per shqiptaret se nuk te presin ne bese , ata rane viktime e ketij besimi dhe e asaj deshire per tu njohur me bukurite qe te fale natyra shqiptare , por qe fatkeqesisht e per turpin edhe te asaj zone ku eshte rritur ky antinjeri dhe se ne shume raste akoma ne gjendje te eger e teper te eger . I vetmi gjykim i drejte per kete rast eshte dhenja e denimit kapital per te !

  Reply to this comment
 3. thiripreside September 18, 09:05

  ju lutet komentuesve te japin mendimin e Tyre reth ksaj qeshtje,nje i penduar thelle,por jeta e Turisteve Qek nuk kthehet mbrapsht,dhe thenja e te penduarit citoj(do jepja jeten time per ta kthyer ate qe kam bere),dhe kerkimi falje per te afermit e Viktimave.jam kunder deniit me vdekje,si dhe kunder manipulimt te njerezve te denur ne dem te njerezve te pakomprumentuar ne qeshtje qe nuk kane te bejne.Drejtesia le ta thote fjalen eVete,dhe si Shqiptare ndjehem i prekur me ate qe ndodhi ne dem te Turisteve Qek,dhe deshiroj qe kjo te mos perseritet me kurre!Eshte nje qeshtje delikate,ne Shqiperi kemi Pakicat Etnike dhe kemi kalua mire me ta!kemi edhe pakicat Sllave,dhe nuk mbaj mend qe te kete pas ndonje perndjekje ose dhune Nacionale kundrejt Tyre,perkundrazi,ka pas ka dhe do te kete mirekuptim dhe bile edhe lidhje dashurie qe eshte gjeja me normale po qe se dashuria eshte e dyanshme.dhe me kete rast jap mendimin Tim,tallazeve Nacionaliste qe na kaplojne ,ne raste stresi,te cilat dalldisje na e shtojn stresin ndoshta me shume pastaj.Ne kemi pakicen Maqedone e Cila po shkon drejt asimilimit,sepse eshte nderthurur me Shqipetaret,dhe futja e elementeve fetare,vetem se do te ngjallte nje dalldisje ne krahun tjeter,dhe persa i perket Maqedonise,e Cila po gjene gjuhen e mirekuptimit me Shqiptare e atjeshem,nje rruge kjo e veshtire por jo e pamundur,ku kerkohet leshim i peut nga te dy krahet.ne nje qytet ku ti lind e rritesh,do te kesh komshi te ndryshem,por ndjena e Femirise nuk ka te beje me fe e nacionalizem,dhe shoku apo shoqja gjindet natyrshem,dhe te gjithe i thone vetit Kuksjan Tiransa Korqare Shkupjane Prishtinsa e tjer e tjer,pra automatikisht bije dalldisja fetare e nacionaliste njekohesisht,dalldisje keto qe e kane quar Boten disa here ne kufijte e luftrave te paparashikuara.pra levizja e Popujve eshte e natyrshme,dallget e levizjeve mund te prekin kedo,dhe aty ku kishte nje numer te vogel banoresh mund te shtohen banoret me ardhjen e Emigranteve,por edhe mund te paksohen me ikjen migrante ne drejtim te Shteteve Qyteteve apo Fshatrve te tjere,dhe kesht krijohet ndrelidhja e te rinjeve me te vjetrit,duke shmanur dalldisjet Fetare dhe Nacionaliste,dhe e perseris se ne EMER te ketyre dalldisjeve FEJA;dhe NACionaklizmi EKSTREM,ka pas dhe mund te kete probleme duke shtuar edhe rrethet e tjera qe nxisin Luftrat,te cila po te neglizhohen atehere e kemi qorben e prishur qe te sjell te vjedhja dhe shkaterrimi i stomakit.pra rrezultati i krejt ksaj llafollogjije eshte thenja jo e problemeve qe mund te rendojne Shoqerine,edhe ashtu te renduar nga problemet e Perditeshmerise,qe jane thene me disa here dhe nuk eshte rasti ti permendim.

  Reply to this comment
 4. Pellumb Zaimi September 18, 09:53

  Kur te vijne mente nuk i hane as qente i themi ne shqiptaret. E c’vlere ka pendesa jote mor kungull pa fara.I cove dy ne varr dhe do ishte mire te shkoje dhe vete aty. Kjo mund te kete njefare vlere si pendese ?

  Reply to this comment
  • Sallakja September 18, 14:24

   Po ja o Pellumb,
   ta zeme se edhe ai do vdese apo do vrase veten ose
   ku ta di une ? Pastaj ? Problem i zgjidhur ?
   Pashe rastesishte intervisten qe ju be babait te tije, dhe me
   duket nje vellai me te vogel. Dritheruese. Jo per ato c’ka u thane,
   ato kane pak rendesi, por ku, dhe si jetonin ishte me te vertete
   rrenqethse. Ate familje e kishte mbytur mjerimi total.
   Njerez te abandonuar nga shoqeria civile,te abandonuar nga
   shteti,te abandonuar nga zoti. Njerez qe jetojne ne kufijte
   e ekzistences.
   Per fat te keq ne Shqiperi te tille ka me qindra,per te mos thene me mijra.
   Kam idene se vrasesit,nuk i eshte shpjeguar qe e mira dhe e keqja
   ne mes tyre kane pak diference.
   Po te analizosh fajtorin e kesaj vrasjeje te dyfishte, do shohesh
   qe nje pjese shume te madhe te fajit ka Ai qe i jep te drejten te
   furnizohet me nje kallazhnikov.
   Dhe nje pjese po kaq te madhe Ai qe i jepe te drejten ta mbaje ne
   shtepi nje arme te tille.
   De Andre, nje nga perlat e tija, e mbyll keshtu ;
   Se non sono gigli son pur sempre figli,
   vittime di questo mondo.

   Reply to this comment
  • Tarrasi September 18, 16:40

   Pellumb ky njeri eshte i semure dhe ka pasur nevoje qe te merrte mjekimet e duhura qe i vogel. Fatkeqsisht ai rritet ne Shqiperi ku kjo gje nuk eshte e mundur.

   Por keto gjera ndodhin kudo prsh ai ne finlande a hollande qe vrau gjithe ato njerez apo ai piloti Gjerman qe vrau te gjithe njerzit ne avion. etj

   Fatkeqesisht njerzit shkasin ca per mire e ca per keq fatkeqesisht ne Shqiperi mbesin ata per keq se ata te miret i blene vendet e huaja me para.

   Reply to this comment
 5. TOMORRI September 18, 12:03

  ky nuk eshte penduar por eshte nje mashtrus kreminel ky i mbyll hallet me vetvrasje e jo te paguajme taksa ne shqiptaret per te ndejtur ky ne burg u shofshe rrace e keqe

  Reply to this comment
 6. kol Kulumria September 18, 13:48

  Ky mundohet te mashtroj Gjykaten . S’ka meshir per kete, veçse
  denim te perjetshem dhe t’mos e shohi me driten e Diellit.

  Reply to this comment
 7. pendim qe nuk kthen jeten e nje cifti qe dashuron bukurite shqiptare September 18, 14:31

  po te kish ligj, e dime se ska
  ta lere amanet qe duhet te varet te dera e kopshtit te shtepise se prinderve ne ceki.
  kjo eshte vetem gjysem te kerkuari falje pasi nuk ju a kthen jeten femijeve te masakruar…

  Reply to this comment
 8. Djathtisti September 18, 17:46

  Ky prêt nje denim minimum per 2 vjete e pasketaj ti jepet e drejta te kandidoje te pakten pe (r zgjedhjet lokale.E meriton te jete i zgjedhur por gjithnje nen siglen ose te PD.se ose tek Likja(Liri,Sali,Ilir)LSI.

  Reply to this comment
 9. SuloKapedani September 18, 19:02

  Duket qe eshte truderr qe kur thote ma beni hallall.Po pse more tutkun behet hallall vrasja?Si te thone ty e bere mire qè i vrave?Je monster e keqe,nje kohe tjeter do te zhdukte nga kjo bote se nuk e meriton te jetosh.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim