Mjerimi në mes të Tiranës (VIDEO)

November 19, 2014 00:20

Mjerimi në mes të Tiranës (VIDEO)

Kur nuk e sheh me sytë e tu, e vështirë të besohet se në çfarë gjendje jetojnë një pjesë e banorëve të kryeqytetit.

Deutsche Welle ka publikuar një reportazh video ku tregohen familje të tëra përfshi fëmijë që jetojnë duke gërmuar në plehra.

Gazetarja ka intervistuar Eno Bzdon, nënkryetarin e Bashkisë së Tiranës që shfaqet shpesh për shkak të mungesës së Bashës.

Z.Bozdo thotë se “do ti rregullojnë të gjitha, po kjo kërkon kohë”. Ai shton se edhe në Gjermani ka patur plehra.

Gazetari thotë në fund të reportazhit që megjithëse kanë kaluar dekada nga rënia e komunizmit, vetëm pak shqiptarë janë pasuruar: Mes tyre, politikanët. Videoja, më poshtë:

 

http://www.dw.de/mjerimi-n%C3%AB-mes-t%C3%AB-tiran%C3%ABs/av-18068878

 

November 19, 2014 00:20
Komento

6 Komente

 1. GAMORI November 19, 02:44

  eno nje gomar dhe nje felliqesire

  Reply to this comment
 2. "Horri i Bulevardit" November 19, 11:19

  Kete katastrofe njerzore, ne dikur e kemi pare tek filmi Turpi i Botes dhe na dukeshte cudi, si mund te kete keshtu varferie, gezoheshim qe kishim lindur ne Europe.
  Por ja ku jemi, pikerisht ate qe ne e mendonim se eshte e pamundur te shqiptaret, erdhi dhe per kete duhet ti falenderohemi dyshes Berisha-Nano.

  Reply to this comment
 3. lulimiri November 19, 13:45

  Mir EnnnnnnnnnnnnnnO qe dihet se si eshte, por ku gazetaret e tjere nuk e dinit gjendjen? Duhet te vinte gazetari nga Deutsche Welle ta kuptonit.

  Ne kete vend nuk jane te kalbur vetem politikanet, por te gjithe gazetare e shoqeri civile.

  Reply to this comment
 4. info analitike November 19, 17:35

  Po Erion Veline nuk e paska intervistuar, apo ky nuk ka lidhje me keto probleme se merret me dasma, qoka dhe sponsorizime.

  Reply to this comment
 5. sokoli November 19, 18:32

  Do me na bo edhe bulevard me na lidh me Paskuqanin
  nje ore shi ra ne Tirane dhe e pame punen e bashkise qe ka bere vitet e fundit
  Hajduter te ndyre, edhe postin qe kane e vodhen me numerim votash

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*