Mjetet e transportit nuk do e paguajnë taksën vjetore, kategoritë që përfitojnë

May 6, 2020 16:39

Mjetet e transportit nuk do e paguajnë taksën vjetore, kategoritë që përfitojnë

Mjetet e transportit publik nuk do ta paguajnë taksën vjetore për 2020-n, pas një vendimi të marrë nga DPSHTRR. Kryeministri Rama njoftoi se nga kjo paketë përfitojnë 8 kategori, ndërsa ata që i kanë paguar do të kompensohen.

Postimi i plotë:

NJË SHEMBULL I SHKËLQYER SOLIDARITETI NGA DPSHTRR PËR SEKTORIN E TRANSPORTIT RRUGOR TË PASAGJERËVE

NJË RAST I BUKUR KU NJË ENT PUBLIK ME VETËFINANCIM, NISUR DHE NGA REZULTATET E MIRA PËR 2019-ën OFRON, NGA TË ARDHURAT E VETA TË AKUMULUARA, TË MBULOJË 100% TAKSËN VJETORE (TVMP), PËR GJITHË VITIN 2020, PËR 7,204 MJETE!

NGA KJO PAKETË SOLIDARE E DPSHTRR-së NË VLERËN 170,194,500 LEKË PËRFITOJNË 7,204 MJETE TË KATEGORISË:

AUTOBUS (MBI 8+1),

TRANSPORT QYTETËS,

TRANSPORT RRETHQYTETËS,

TRANSPORT NDËRQYTETËS,

SHËRBIME TË RASTIT (TURISTIK BRENDA E JASHTË VENDIT),

NDËRKOMBËTAR TË RREGULLT,

TRANSPORT PËR PERSONELE,

TRANSPORT PËR LLOGARI TË SUBJEKTEVE BRENDA E JASHTË VENDIT!

KY AKT MBËSHTET NJËKOHËSISHT SUBJEKTET E LARTPËRMENDURA, BUXHETIN E SHTETIT DHE DIREKT BASHKITË!

INSTITUCIONET PËRGJEGJËSE DO TË MUNDËSOJNË QË BRENDA MAJIT KJO PAKETË TË HYJË NË FUQI!

PS: ATA QË I KANË PAGUAR, DO TË KOMPENSOHEN NË MOMENTIN E PAGESËS SË TVMP PASARDHËSE!

 

 

l.h/ dita

May 6, 2020 16:39
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim