Mocioni me debat, seanca ndërpritet pak minuta. Opozita kërkoi Ramën

March 15, 2018 10:30

Mocioni me debat, seanca ndërpritet pak minuta. Opozita kërkoi Ramën

Seanca parlamentare është ndërprerë për pak minuta sapo ka nisur, pasi opozita ka kërkuar të jetë në sallë kryeministri Edi Rama.

Në rendin e ditës është mocioni me debat me kryeministrin Rama për çështjen e heqjes nga skema e ndihmës ekonomike të 20 mijë familjeve.

“Personi që duhet të na japë përgjigjet dhe që është kryeministri nuk është në sallë. Ndërprisni seancën të vijë kryeministri këtu dhe pastaj vazhdojmë sipas rregullave”, tha Edmond Spaho, kreu i grupit parlamentar të PD-së.

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi tha se kryeministri do të vijë, pasi është në një takim me ministren e jashtme të Kroacisë dhe për këtë ai tha se seanca do të nisë kur të mbërrijë kreu i qeverisë.

o.j/dita

March 15, 2018 10:30
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*