Modelet e reja të Iphone, Apple pritet që të njoftojë datën

September 1, 2018 13:53

Modelet e reja të Iphone, Apple pritet që të njoftojë datën

Shumica e ndjekësve të Apple-it presin që kompania të prezantojë një numër modelesh të iPhone më 12 shtator si dhe një datë të lëshimit për sistemin e ardhshëm operativ iOS gjatë këtij eventi, të mbajtur në selinë qendrore të kompanisë, Apple Park.

Gjiganti i teknologjisë, sipas Bloomberg, mund të zgjerojë dizajnin dhe emërtimin e iPhone X në të gjithë linjën e tij të telefonave, me më shumë madhësi, ngjyra dhe nivele çmimesh.

Apple Watch dhe Air Pods gjithashtu mund të marrin dhe ato një rifreskim. Kompania ndjek një ritëm te caktuar me njoftimet e saj për smartphonët, duke zbuluar një përmirësim të madh çdo vit, dhe përditësime të vogla.

Në 2017-n megjithatë ajo i anashkaloi këto përditësime me synimin të shënonte 10-vjetorin e pajisjes.

Në vend që të merrej me iPhone 7, kompania kaloi direkt tek iPhone 8 dhe iPhone X (10). Mbetet e paqartë se si do të vazhdojë Apple t’i emërtojë telefonat e saj celularë me kalimin e kohës. Koha e njoftimit është tashmë po aq e parashikueshme sa dhe eventi në vetvete. Çdo vit Apple ka organizuar një konferencë për shtyp në fillim të shtatorit për të njoftuar hedhjen në treg të një iPhone të ri.

o.j/dita

September 1, 2018 13:53
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*