Modeste, sulmuesi me një klauzolë “vdekjeje” në kontratë

July 27, 2017 16:53

Modeste, sulmuesi me një klauzolë “vdekjeje” në kontratë

Anthony Modeste ka qenë futbollisti i fundit që është transferuar në Kinë. Sulmuesi ka kaluar nga Koln te Tianjin Quanjian me formulën e huazimit për dy vite dhe me detyrimin e blerjes në fundin e kësaj periudhe.

Klubi gjerman ka dashur të mbrohet duke përfshirë në kontratë një klauzolë vdekjeje.Kështu, klubi kinez do të jetë i detyruar të paguajë shumë e përcaktuar për kartonin e lojtarit edhe në rast se futbollisti pëson dëmtime të rënda ose në rast se ai ndërron jetë.

July 27, 2017 16:53
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*